Parere tatuaj

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

04 Nov 2016, 00:34

miber wrote:
Chaos wrote:
miber wrote:E misto daca iti place genu...
Here is mine | Afiseaza codul
Image

Frumoos, imi place ca e mare :), cat te-a costat si unde l-ai facut ?
3 milioane batut 2 doua ori, in prima poza era lovit ca m-am scarpinat la el si am facut o mica buba si practic so luat 'vopseaua'.

Uite final, pe interioru maini scrie mare 'Cristian'(Nume fratimiu), stiu ca sunt tatuaje si mai misto ca al meu, nu reprezinta nimic al meu, este facut sa imi umple mana ca initial aveam doar 'Cristian' da parca era prea goala mana, si am zis sa imi bag talent-ul la desenat si a iesit asta de jos :))
Final | Afiseaza codul
Image
300 lei?si e pe roata pe mana ?sau doar cat e poza?
RoyalServer 2
User avatar
Chaos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1723
Joined: 12 Jul 2007, 23:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Innactive User
SteamID: dmx_ro
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Scripter eXtreamCS
Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 61 times
Contact:

04 Nov 2016, 15:22

miber wrote:
Chaos wrote:
miber wrote:E misto daca iti place genu...
Here is mine | Afiseaza codul
Image

Frumoos, imi place ca e mare :), cat te-a costat si unde l-ai facut ?
3 milioane batut 2 doua ori, in prima poza era lovit ca m-am scarpinat la el si am facut o mica buba si practic so luat 'vopseaua'.

Uite final, pe interioru maini scrie mare 'Cristian'(Nume fratimiu), stiu ca sunt tatuaje si mai misto ca al meu, nu reprezinta nimic al meu, este facut sa imi umple mana ca initial aveam doar 'Cristian' da parca era prea goala mana, si am zis sa imi bag talent-ul la desenat si a iesit asta de jos :))
Final | Afiseaza codul
Image

Mie imi place :), iau si eu ceva cash curand si inca sunt indecis...
Creez harti de Counter Strike 1.6 / Counter Strike Global Offensive la comanda, pentru contact apasa butonul pe sursa
| Afiseaza codul
-skype: chaosmedia90
-discord: Pufarín#0459
-mail : [email protected] sau [email protected]
CioKynezu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 08 Oct 2016, 13:07
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: VIP.B-ZONE.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

04 Nov 2016, 15:32

Un tatuaj nu-l faci asa, ai gasit ceva pe net, descarci poza in telefon si i-o duci lui ala la salon sa te tatueze.. Nu frate!
Daca iti faci un tatuaj, fa-ti unul care sa te reprezinte, gen eu stiu, zodiacul tau daca crezi in el, de exemplu daca esti talentat in muzica fa-ti o clapa, o vioara pana mea, ceva sa te reprezinte pe tine, nu faci un tatuaj de dragul imaginii, si daca te intreaba cineva ce reprezinta, ramai cu degetul in gura sa te gandesti 1000 de ani.
Tatuaj URAT ce pot spune, du-te si fa-ti-l sa rada intreaga planeta de tine, ca aveti capul cu zmoala, de aceea tara asta este plina de analfabeti, inculti, puscariasi si asa mai departe.
Bafta!
Image
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

04 Nov 2016, 15:38

CioKynezu wrote:Un tatuaj nu-l faci asa, ai gasit ceva pe net, descarci poza in telefon si i-o duci lui ala la salon sa te tatueze.. Nu frate!
Daca iti faci un tatuaj, fa-ti unul care sa te reprezinte, gen eu stiu, zodiacul tau daca crezi in el, de exemplu daca esti talentat in muzica fa-ti o clapa, o vioara pana mea, ceva sa te reprezinte pe tine, nu faci un tatuaj de dragul imaginii, si daca te intreaba cineva ce reprezinta, ramai cu degetul in gura sa te gandesti 1000 de ani.
Tatuaj URAT ce pot spune, du-te si fa-ti-l sa rada intreaga planeta de tine, ca aveti capul cu zmoala, de aceea tara asta este plina de analfabeti, inculti, puscariasi si asa mai departe.
Bafta!
Ma amuzi.
Cum poti sa zici "de aceea tara asta este plina de analfabeti, inculti, puscariasi si asa mai departe" ,pai ma baiatule in primul rand EL o sa-l poarte nu TU,nu stiu ce te ambalezi asa ca o p...a in calduri.
Daca vrea il face,daca nu ,NU.
De astia ca tine sunt mii,care doar sa comenteze stiu,tu crezi ca esti bun la toate,dar esti 0.
Salut.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

04 Nov 2016, 17:30

CioKynezu wrote:Un tatuaj nu-l faci asa, ai gasit ceva pe net, descarci poza in telefon si i-o duci lui ala la salon sa te tatueze.. Nu frate!
Daca iti faci un tatuaj, fa-ti unul care sa te reprezinte, gen eu stiu, zodiacul tau daca crezi in el, de exemplu daca esti talentat in muzica fa-ti o clapa, o vioara pana mea, ceva sa te reprezinte pe tine, nu faci un tatuaj de dragul imaginii, si daca te intreaba cineva ce reprezinta, ramai cu degetul in gura sa te gandesti 1000 de ani.
Tatuaj URAT ce pot spune, du-te si fa-ti-l sa rada intreaga planeta de tine, ca aveti capul cu zmoala, de aceea tara asta este plina de analfabeti, inculti, puscariasi si asa mai departe.
Bafta!
Nu-s tatuat dar mă simt ofensat.
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

04 Nov 2016, 17:42

Tatuajul e o formă de artă - personal, nu-mi place tatuajul, e urât, nu semnifică nimic pentru mine - însă poate semnifică ceva pentru tine și atunci nu trebuie să ceri păreri. La fel ca și în cazul lui @ miber, acele dungi arată foarte urât dar pentru el poate semnifică ceva și atunci el trebuie să fie mulțumit, că nu faci un tatuaj pentru alții, nu? :relaxed:

Legat de preț, vă spun că un prieten cu salon, refuză să tatueze orice persoană care îl întreabă: „cât costă?” pentru că atunci când alegi să-ți faci un tatuaj, alegi ceva ce te reprezintă și prețul nu contează. Mai ales că este pe viață.

Asta înseamnă artă și tatuaje de sute, poate chiar mii de dolari:
Artă | Afiseaza codul
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Decât să dai 1000 RON pe un tatuaj și să-ți bați joc de corpul tău, mai bine lasă...câți nu regretă că nu au plătit mai mult pentru a merge la un artist adevărat.

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

06 Nov 2016, 12:16

grande_ecks wrote:Tatuajul e o formă de artă - personal, nu-mi place tatuajul, e urât, nu semnifică nimic pentru mine - însă poate semnifică ceva pentru tine și atunci nu trebuie să ceri păreri. La fel ca și în cazul lui @ miber, acele dungi arată foarte urât dar pentru el poate semnifică ceva și atunci el trebuie să fie mulțumit, că nu faci un tatuaj pentru alții, nu? :relaxed:
Corect, stiu ce nu tuturor le place tatuajul meu, da nu l-am facut pentru x si y, l-am facut pentru suflet-ul meu, cu'i nu ii place asta e nu imi pasa, e pielea mea si atat.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

06 Nov 2016, 12:27

miber wrote:
grande_ecks wrote:Tatuajul e o formă de artă - personal, nu-mi place tatuajul, e urât, nu semnifică nimic pentru mine - însă poate semnifică ceva pentru tine și atunci nu trebuie să ceri păreri. La fel ca și în cazul lui @ miber, acele dungi arată foarte urât dar pentru el poate semnifică ceva și atunci el trebuie să fie mulțumit, că nu faci un tatuaj pentru alții, nu? :relaxed:
Corect, stiu ce nu tuturor le place tatuajul meu, da nu l-am facut pentru x si y, l-am facut pentru suflet-ul meu, cu'i nu ii place asta e nu imi pasa, e pielea mea si atat.
Total de acord.
Asta-i problema romanului,fiecare are o parere despre altcineva. :-w Josnic.
User avatar
Chaos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1723
Joined: 12 Jul 2007, 23:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Innactive User
SteamID: dmx_ro
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Scripter eXtreamCS
Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 61 times
Contact:

07 Nov 2016, 11:21

Ye, pana la urma am desen care o sa mi-l fac si daca sunteti curiosi, asta e :
Image

Acum urmeaza sa gasesc un salon bun ( Bucuresti ).
Creez harti de Counter Strike 1.6 / Counter Strike Global Offensive la comanda, pentru contact apasa butonul pe sursa
| Afiseaza codul
-skype: chaosmedia90
-discord: Pufarín#0459
-mail : [email protected] sau [email protected]
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

07 Nov 2016, 17:02

Daca vrei iti pot da eu un numar de telefon la un tatuator bun care e din tg jiu si acum e in bucuresti.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

08 Nov 2016, 05:48

Chaos wrote:Ye, pana la urma am desen care o sa mi-l fac si daca sunteti curiosi, asta e :
Image

Acum urmeaza sa gasesc un salon bun ( Bucuresti ).
WTF
User avatar
Chaos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1723
Joined: 12 Jul 2007, 23:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Innactive User
SteamID: dmx_ro
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Scripter eXtreamCS
Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 61 times
Contact:

09 Nov 2016, 13:28

Culorile finale

Image
O sa il fac de la incheietura pana la cot imprejurul mainii si il incep duminica, o sa revin cu poze reale cand e gata :)
Creez harti de Counter Strike 1.6 / Counter Strike Global Offensive la comanda, pentru contact apasa butonul pe sursa
| Afiseaza codul
-skype: chaosmedia90
-discord: Pufarín#0459
-mail : [email protected] sau [email protected]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Facebook [Bot], Petal [Bot] and 403 guests