Intrebare curierat

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

25 Dec 2016, 01:27

Sunt persoane pe aici care lucreaza ca operatori la firme de curier.
Eu in data de 21 mi-a fost trimis un colet din judetul Bihor.Persoana respectiva a zis ca a trecut toate datele exact asa cum eu i le-am dat insa cei de la Fan Courier nu au trecut decat Judetul nu si orasul...Eu nu inteleg cum e posibil ca ei sa expedieze in judetul respectiv aiurea daca nu au si un oras scris???Mentionez ca persoana respectiva le-a dat datele bune insa ei nu au trecut si orasul, doar judetul...Asa zice persoana respectiva.Joi dimineata persoanele de la Fan Courier m-au sunat ca trebuie sa ma deplasez 200 si ceva de km ca sa imi ridic coletul...Intrebarea mea e pot face ceva...Ma gandeam sa fac reclamatie la ANPC insa nu prea le am cu asa ceva...Si totusi nu inteleg daca persoana respectiva nu a dat toate datele corecte cum au expediat ei coletul aiurea in loc sa il refuze...
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
RoyalServer 2
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

25 Dec 2016, 12:30

da bineinteles ca le poti face reclamatie.
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

25 Dec 2016, 21:38

mie mi-a trimis gresit datele au inteles aia aiurea judetul nu stiu cum dar au gresit in loc de galati au trimis in braila si m-au sunat aia sa ridic coletul din braila si le-am explicat ca eu stau in judetul galati era o comuna asemanatoare la nume cu cea in care locuiesc si a 2 a zi au venit cu coletul era GLS nu fan curier nu cargus m-am cam convins de serviciile lor ma feresc de astea 2 mi-am trimis cineva un plic din galati in iasi a luat 5 zile sa ajunga si alea cu reclamatii la bucuresti in a 6 a zi ma astepta curierul la ora 9 in fata facultatii cu plicul in mana si actele completate doar am semnat si salut
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

26 Dec 2016, 03:31

La mine e a doua abatere....In prima abatere mi-am primit coletul turtit...Ma mir ca au mai venit sa il livreze...Practic coletul era turtit...Probabil trecusera cu roata de la motostivuitor peste el...Imi cazuse fata cand a venit baiatul de la curier sa imi livreze coletul...Imi mai ceruse si 36 de lei pe un colet strivit...
Ei isi fac programul cum vor ei nu cum li se transmite de la bucuresti...Eu dupa 6 zile ce sa mai fac cu coletul???Coletul trebuie sa ajunge marti...in schimb marti abia o sa mearga omul ala la Fan Courier si abia pe miercuri joi ajunge la mine....
Nici acum nu stiu unde sa cer ceva scuze....Pe Facebook nu raspund...Numerele de pe site-ul lor nu merg...
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

26 Dec 2016, 13:34

suna-i la telefon si i-ai tare la 11 metri. le zici eventual si de o reclamatie la protectia consumatorului ca se vor uda la pa$arica
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

26 Dec 2016, 15:32

Littlepac_m wrote:suna-i la telefon si i-ai tare la 11 metri. le zici eventual si de o reclamatie la protectia consumatorului ca se vor uda la pa$arica
idem.
Si eu am patit o situatie neplacuta cu un serviciu de curierat, au venit cu o duba de carat baloti. Nu avea niciun logo pe ea. nu mi-au dat garantie pe care am platit-o 1 an in avans. Tin sa precizez ca eu stau la tara [probabil de aceea] si am comandat de la Flanco [din magazin] un aragaz zanussi.
Cand au venit, nu m-au sunat [ eu eram in casa ], pur si simplu l-au lasat in fata portii, [nu in curte], la 10 cm de strada si la 1 m de poarta. Noroc cu un vecin ca a vazut si ma anuntat.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

26 Dec 2016, 16:19

Nu am cum sa iau legatura cu ei...Numerele de pe site nu merg...1 cred ca e expirat celalalt te baga pe robot...Pe facebook nu raspund
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
Rest
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 988
Joined: 18 Feb 2012, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 2 luni
Location: Bucuresti
Has thanked: 97 times
Been thanked: 62 times

26 Dec 2016, 16:51

Eu am dat comanda pe 20 de un cadou , trebuia sa vina pe 22 si ciuciu. Am sunat la ei , dar degeaba. E perioada foarte aglomerata , la call center nu iti raspunde nimeni.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 422 guests