Este defect din fabrica sau nu stiu eu sa-l folosesc ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
fanCOLBY
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 14 Dec 2015, 23:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Legendary Eagle Master
SteamID: rofodafak
Fond eXtream: 0
Location: Piatra-Neamt, Neamt
Contact:

02 Jan 2017, 19:14

Salut, tocmai ce mi-am achizitionat acest gamepad/controller/joystick:

http://www.pcgarage.ro/gamepad/genesis/ ... pc-si-ps3/

Acum, problema este alta, cand l-am introdus in pc, totul a functionat perfect, l-a recunoscut, totul bine si frumos, ideea e ca in jocuri, the crew, project cars, trage foarte putin stanga, si nu inteleg de ce.

Daca m-ar putea ajuta cineva sa imi spuna daca e problema din fabrica sau nu, ar fi minunat. Am intrat in controller settings din pc si i-am dat ceva calibrate pe acolo dar se comporta la fel. Multumesc mult

EDIT: Am intrat si in euro truck simulator 2 dupa ce am mai facut odata treaba cu calibrarea din control panel si cand intru in meniu, se duce foarte usor sagetuta de meniu intr-o parte.
Daca nu speri, nu disperi.
RoyalServer
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

02 Jan 2017, 19:18

fanCOLBY wrote:Salut, tocmai ce mi-am achizitionat acest gamepad/controller/joystick:

http://www.pcgarage.ro/gamepad/genesis/ ... pc-si-ps3/

Acum, problema este alta, cand l-am introdus in pc, totul a functionat perfect, l-a recunoscut, totul bine si frumos, ideea e ca in jocuri, the crew, project cars, trage foarte putin stanga, si nu inteleg de ce.

Daca m-ar putea ajuta cineva sa imi spuna daca e problema din fabrica sau nu, ar fi minunat. Am intrat in controller settings din pc si i-am dat ceva calibrate pe acolo dar se comporta la fel. Multumesc mult

EDIT: Am intrat si in euro truck simulator 2 dupa ce am mai facut odata treaba cu calibrarea din control panel si cand intru in meniu, se duce foarte usor sagetuta de meniu intr-o parte.
Sigur n-ai facut calibrarea cum trebuie, asa am patit si eu cu un volan am crezut ca sunt einstein si cand colo am dat gres.Vezi pe youtube sau in manual.
Image
fanCOLBY
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 14 Dec 2015, 23:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Legendary Eagle Master
SteamID: rofodafak
Fond eXtream: 0
Location: Piatra-Neamt, Neamt
Contact:

02 Jan 2017, 19:23

M-am uitat pe youtube la niste tutoriale si mai incerc, sa vedem, poate merge, doamne ajuta.
Daca nu speri, nu disperi.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Yandex [Bot] and 490 guests