krond srl

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

24 Jan 2017, 01:35

Fantasy1 wrote:
SephiroTH wrote:
Fantasy1 wrote:Iti spun eu.

NR csgo in ro este TNI

Avataje: Nr1 in protectie, dedicate de top :)
Nu stiu daca esti constient de asta sau nu, dar atat KROND cat si TNI folosesc voxility asadar este fix aceeasi protectie, care nu prea exceleaza fara niste interventii manuale pe partea de UDP.
Cum afli? Simplu ... fa un tracert pe un ip de la krond si unul de la tni.

Strict legat de profesionalism, recomand Krond. TNI a ramas cu acelasi frontend/backend primitiv de cand ne sponsorizau 3 servere de CS 1.6 insa am observat ca pe parcurs au capatat destul de multi clienti asadar aceasta ar fi a 2-a optiune.
Prietene, tu compari protectia TNI cu Krondu cacatel?

TNI - Voxility cel mai mare pachet si switch-uri de krond viseaza.
Krond - Tunel voxility si mai nou au fugit OVH.


Care si care nu-si permite?

TNI nu a picat niciodata.
Krondu zilnic se plange lumea si zilnic lumea ia DDoS pe serviciile lor.
Sa nu uitam de pana de curent care de fapt a fost un DDoS frumusel, pup Salmus, sti ce zic, nu?



=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
RoyalServer 2
User avatar
SephiroTH
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 253
Joined: 02 Aug 2010, 22:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Exchanger

24 Jan 2017, 01:43

Fantasy1 wrote:
SephiroTH wrote:
Fantasy1 wrote:Iti spun eu.

NR csgo in ro este TNI

Avataje: Nr1 in protectie, dedicate de top :)
Nu stiu daca esti constient de asta sau nu, dar atat KROND cat si TNI folosesc voxility asadar este fix aceeasi protectie, care nu prea exceleaza fara niste interventii manuale pe partea de UDP.
Cum afli? Simplu ... fa un tracert pe un ip de la krond si unul de la tni.

Strict legat de profesionalism, recomand Krond. TNI a ramas cu acelasi frontend/backend primitiv de cand ne sponsorizau 3 servere de CS 1.6 insa am observat ca pe parcurs au capatat destul de multi clienti asadar aceasta ar fi a 2-a optiune.
Prietene, tu compari protectia TNI cu Krondu cacatel?

TNI - Voxility cel mai mare pachet si switch-uri de krond viseaza.
Krond - Tunel voxility si mai nou au fugit OVH.


Care si care nu-si permite?
Tu compari TUNELUL cu PROTECTIA FULL VOXILITY? :))))))))))))))))))))))0

Hai sa facem un test, ne strangem 2-3 baieti cu net de 1gb/s si dam in TS.INDUNGI sau intr-un server sa vedem ce pateste?
Sa nu uitam de vanzarile la TS3 facute de krond, toate pe acelasi ip ( cine stie cunoaste de ce face acest lucru )

TNI nu a picat niciodata.
Krondu zilnic se plange lumea si zilnic lumea ia DDoS pe serviciile lor.
Sa nu uitam de pana de curent care de fapt a fost un DDoS frumusel, pup Salmus, sti ce zic, nu?

"Prietene", daca nu te pricepi in ale IT-ului de ce oare faci astfel de comentarii? Ai avut vreodata un dedicat propriu hostat la una dintre firmele mentionate? Ai facut vreodata un setup cu o protectie ddos remote sa vezi care este diferenta intre cele doua?

Nu stiu de unde scoti tu informatiile astea insa Krond (la gaming, pentru ca despre asta e vorba in acest thread) foloseste Voxility , ai tracert la dispozitie. In plus OVH (protectia speciala de gaming) este cu mult peste Voxility.


PS: Tine cont ca eu sunt impartial, din partea mea TNI poate sa fie cea mai buna firma (apropo, e tot PFA sau este SRL acum?) si putin imi pasa ce frustrari ai tu cu cei de la KROND insa e bine sa nu aberezi cu lucruri despre care nu ai habar. Studiaza cele spuse de mine si apoi imi vei da dreptate.
Last edited by SephiroTH on 24 Jan 2017, 01:48, edited 2 times in total.
Vrei sa vinzi Paypal? Vrei sa cumperi Skrill? Intra aici pentru schimburi rapide si fara risc.
Caut programator, detalii aici.
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

24 Jan 2017, 01:44

la webhost e pe ovh, gaming inca pe vox
User avatar
SephiroTH
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 253
Joined: 02 Aug 2010, 22:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Exchanger

24 Jan 2017, 01:50

@laurwtf, am mentionat strict pe ramura de gaming, la webhost nu cunosc. In orice caz protectia OVH este de top pentru cei care se si pricep sa o inteleaga, iar pentru Layer7 aveti protectia cea noua denumita "gaming".
Vrei sa vinzi Paypal? Vrei sa cumperi Skrill? Intra aici pentru schimburi rapide si fara risc.
Caut programator, detalii aici.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information