Mama il inseala pe tata

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
Eduard1983
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 27 Feb 2017, 01:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Mar 2017, 12:06

salut, stiu ca pare ciudat ce va scriu aici, dar o scriu din 'nelamurire' sa zic asa.

tata, inainte sa ma nasc eu a intrat in niste anturaje proaste, si prin 93 a fost obligat sa paraseasca tara , a revenit in 99 cand m-am nascut eu si de atunci vine destul de des si umbla cu persoane destul de dubioase din oras.

mama e inspectoare la primarie si intr-un fel am inteles ca nu-i plac transformarile tatei, pentru ca a venit de foarte multe ori politia la noi si o pune pe ea intr-o lumina proasta.. insa tata e super iubitor si ne-a facut absolut toate poftele / placerile, oricand.

mama are o sala in oras, si la clasele de femei se duce si ea. ieri si-a uitat telefonul si am citit niste mesaje cu "colega" care era un domn, cu care se alinta "ubire, ubitu", povesteau de cum vor ei sa plece prin vacante de 8 martie, am citit mai multe.

am iesit in oras sa vorbesc cu o prietena de asta, am vorbit si l-am sunat cu necunoscut pe barbatul ala, a doua oara DIN GRESEALA sunandu-l cu numar, am inchis si m-a sunat inapoi.
i-am auzit vocea mamei, nu m am mai abtinut, l am injurat pe ala si ma rog , au urmat rugamintile mamei sa vin acasa sa discute cu mine etc.

acum , ce am eu de intrebat.
eu sunt minor, am 17 ani, fac 18 pe 8 august, domnul are in jur de 40, nu vreau sa-mi anunt tatal in legatura cu asta momentan.
vreau sa ma razbun pe el, pentru ca in mesajele alea zicea chestii de genu 'da l dracu pe edi, haide la mine '
daca l-as astepta in fata casei si l-as bate, care ar fi consecintele pe care le-as putea suferi? (sunt dispus , oricum )
RoyalServer 2
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 0
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

01 Mar 2017, 12:09

cel mai bine intai vorbesti cu maicata sa iti zica partea ei si dupa ii spui lu tactu
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 0
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

01 Mar 2017, 12:11

Ce sa bati ma la un om de 40 de ani?
Stai in banca ta, te mai faci si de rusine...

Ii iei frumos pe parinti de manuta si ii pui fata in fata sa discute toate problemele si sa ia niste decizii
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2567
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

01 Mar 2017, 12:20

Nu îl bate, nu rezolvi nimic, chiar dimpotrivă. Nu merită să îți facă ăla un dosar penal și după să nu îți mai găsești de muncă sau să ieși din țară.
Ai aproape 18 ani, puțin îți pasă de ce îți fac părinții, cu excepția banilor, ai grijă la ce moștenești să nu se ducă în mâinile altora (la un divorț e posibil ca o parte să ia banii și să o cheltuie pe prostii și tu rămâi cu aproape nimic de la părinți). S-ar putea și ca ăla să fie un șarlatan care iese cu mai multe femei deodată pentru bani (ia bijuterii și le pune pe femei să ia rate), e foarte ușor de dovedit, te iei după el câteva zile fără să te vadă și îl filmezi.

În rest dacă totul e în ordine mama ta are tot dreptul să facă ce vrea, cine ești tu să îi spui ce să facă? Dacă vrea te poate da afară din casă într-un an.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information