Crezi in Dumnezeu?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

17 Mar 2016, 20:57

"Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus , prostii pentru ca trebuie sa spuna ceva"
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer 2
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

17 Mar 2016, 21:31

Bunicu Magic wrote:
iLuSiOn wrote:
Bunicu Magic wrote: La ce te referi mai exact cand spui " au murit din cauza religiei "
- si te rog sa prezinti clar oamenii care au murit pentru Dumnezeu, nu pentru Satan de exemplu si satanismul este o religie deci astept un argument stabil .
au murit milioane pentru ca nu au vrut sa le fie bagata pe gat o religie noua. daca un musulman te ameninta ca daca nu crezi in religia lui te omoara, tu ce o sa faci? asa au fost si oamenii aia, aveau zeii lor, credeau in ce doreau si vin crestinii si le baga pe gat religia lor. cei care renuntau la crestinism erau crucificati sau cine stie ce pateau. nu o sa cred intr-o religie in care se omoara pentru zeul acelei religii. nu o sa ma aplec in fata cuiva, fie ca e un zeu, fie ca nu. sunt propriul meu zeu.
o dati in balarii cu satanism si nici nu stiti ce inseamna. nu pot decat sa va aplaud, viitorul e pe maini bune, adica nu e.
Esti un copil...habar nu ai ce vorbesti , tu vorbesti din auzite , ai auzit 2-3 cacaturi si acum tu le raspandesti .

Biblia , Iisus , Dumnezeu te indeamna la POCAINTA
Matei 22:29 „Drept răspuns, Isus le-a zis: „Vă rătăciţi! Pentru că nu cunoaşteţi nici Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu.”
-------
Faptele Apostolilor 2 : 38 „Pocăiţi-vă”, le-a zis Petru, „şi fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veţi primi darul Sfântului Duh.”
-------
Faptele Apostolilor 3 : 19 „Pocăiţi-vă, dar, şi întoarceţi-vă la Dumnezeu, pentru ca să vi se şteargă păcatele, ca să vină de la Domnul vremurile de înviorare.”

------------------
„Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască; pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…”

Singurii care au ucis in numele lui Dumnezeu au fost catolicii adica papa care-l sustinea pe Hitler in masacrele sale dar dupa cum se si stie Hitler a fost sponsorizat si de catre marii masoni deci ideea o deduci singur + http://www.lovendal.ro/wp52/absolut-soc ... a-convins/


===============
Nu vorbim prostii crede-ma o parte din crestinii care-i numiti prosti si spalati pe creier sunt mai cititi ca multi dintre voi care credeti in orice ***** , nu crezi ca exsita satanismul ? Cauta pe net declaratiile persoanelor publice care recunsoc ca si-au vandut sufletul pentru succes , sunt declaratii cu zecile .

CHESTIA ASTA SE INTAMPLA PESTE TOT CHIAR SI IN ROMANIA DE F MULT TIMP .
Exemplu : Filmul clasic B.D La munte si la mare , minutul 1:30:00 ( https://youtu.be/HvUpS-6vYEY?t=1h30m41s )
Nenea ... vezi c-o iei dupa Funar.
Ochiul atotvazator este un simbol crestin-ortodox, inca de la inceputuri.
Pentru simbolistica lui, a fost ulterior imprumutat si de alte structuri secrete gen masonerie, illuminati, apoi de catolicism si alte dogme iudeo-crestine si i-au fost atribuite alte insusiri si roluri, insa, la baza, triunghiul cu ochiul in el reprezinta atotvederea lui Dumnezeu prin Sf. Treime.

Scena din "B.D. La munte si la mare" este filmata la Manastirea Agapia. Ce Illuminati vezi tu acolo ?
Ortodoxia inseamna masura. Nu te hazarda sa depasesti limite, asta n-o fac ortodocsii.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

17 Mar 2016, 22:49

În Dumnezeul ăla în care cred babele şi spălaţii pe creier nu cred , cred intr-o divinitate , da , ceva mai dezvoltat decât noi , o civilizaţie extrem de avansată care poate are sau nu legătură cu noi , etc.

Biserica...storcător de bani de la prostime.

Mulţimea trebuie controlată cumva. Lumea trebuie să aibă la cine se ruga când îi este greu , să creadă că găseşte sprijin acolo. Este o chestiune psihologica. Trebuie să aibă lumea frică de ceva ... gen: "nu fac asta că mă "bate" Dumnezeu". Copiii sunt educaţi în acest fel.

Până la urmă nu e o chestie rea totuşi , lumea este controlată , ăia deştepţi fac bani grămadă şi toată lumea este mai mult sau mai puţin fericită. E ok aşa.
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
Be My Wife
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 100
Joined: 15 Aug 2013, 21:06
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Contact:

18 Mar 2016, 11:45

Da cred in Dumnezeu, El exista !!!
Nu cred in biserici !! Biserica este cea mai mare afacere si cea mai buna metoda de manipulare si prostire a oamenilor, icoane care plang, moaste si alte vrajeli din astea .
User avatar
Lucian.[]
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 230
Joined: 16 Sep 2016, 15:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Nov 2016, 21:14

Nu, toate sunt o manipulare.
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

24 Nov 2016, 22:17

Da, da cred.
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
cehosttepari
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 67
Joined: 12 Nov 2016, 01:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Nov 2016, 22:40

Nu, nu exista asa ceva .
In schimb sunt satanist .
Citez
Argumente PRO
""Cu alte cuvinte, nu crezi doar în Dumnezeu, ci crezi în necesitatea existenţei lui Dumnezeu. Dacă crezi că ai nevoie de Dumnezeu, atunci în mod evident crezi că El există. ""
Raspuns Argument Contra pe baza celui de mai sus :
""Criticii spun că argumentul ontologic este o afirmaţie de-a dreptul aberantă, care nu se bazează pe nicio dovadă concretă.""
Clar, eu nu cred ca am nevoie, si n-am avut niciodata nevoia acestui Zeu numit in continuare Inexistent .
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

25 Nov 2016, 01:27

Eu cred pentru ca l am simtit când m am rugat.
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

25 Nov 2016, 13:06

Eu cred.
Dar cam atat.Nu sunt tare biserincos. :))
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1011
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

22 Mar 2017, 00:07

E pentru prima data de cand ma stiu, ca eu sa citesc un topic de 22 pagini. Wow, chiar e wow pentru mine...
De ce am facut asta? Pai am vrut sa citesc 2-3 mesaje de pe prima pagina, dar mi-a placut discutia utilizatorilor despre acest subiect si nu m-am oprit pana nu am ajuns la ultimul mesaj.
Unele mesaje m-au amuzat mult, altele mi-au aratat ca sunt persoane cu un IQ destul de mic, dar sunt si persoane care m-au lasat placut surprins cu mesajele postate de ei. ( Surprins placut )


Bun, daca tot e vorba despre un subiect destul de bun zic eu, sa dau si eu o parere...

Dragii mei, nu e important sa crezi in Dumnezeu, in Nasa, in Politia Romana, in FBI, in domnu' Dragnea, in Donald Trump, in maica-ta sau in oricine altcineva. Nu asa te realizezi in viata. Credeti ca daca zici 'Doamne ajuta-ma sa ma ***' sau 'Domnule presedinte Da-mi putere' sau orice rugaminte la orice personaj ajuta cu ceva?

Fratilor, e foarte important sa CREZI IN TINE .
User avatar
scheloja
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 996
Joined: 26 Nov 2015, 15:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: ENGLISH IS POWER.
Detinator server CS: nu
SteamID: ONETRICK RENGAR
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Italia

22 Mar 2017, 22:03

Nu cred in nimic.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information