În România e ilegal să îți repari strada

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1011
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

23 Mar 2017, 19:23

fan_haulin wrote:Aici cine se face vinonat ?
In teorie politicienii aia corupti, dar practic TU, EU si restul suntem vinovati pentru ca acceptam.
Suntem un popor de oameni fricosi, fara dorinta sa facem ceva pentru tara noastra si fara demnitate, asta e adevarul fratilor.

Au iesit 600.000 de oameni in strada. Asa si? Ce au facut? I-a speriat cu ceva pe ministrii sau pe domnu' Dragnea? Nu, ba chiar oamenii s-au asezat la o masa si au inceput sa rada de fraierii de stau in strada.

Ca sa-i termini de tot si sa faci in asa fel incat sa le iei puterea din mana, sunt doua variante.

1. 600.000 de oameni in strada si intrat in guvern. Sa distrugi gard, cladire, sa dai foc la cladire, sa spargi tot ce-ti iese in cale, sa faci dezastru acolo. Da, stiu, e o decizie cam dura si cam neortodoxa, dar pana la urma e sanatoasa. Ca daca patesc ei o chestie de genu', a doua oara numai dispare nici macar 1 leu din banii Romaniei.

2. Una mai inteleapta, imaginati-va ca de maine nici un roman sa numai plateasca impozite si alte taxe catre stat. Va dati seama ce s-ar intampla? Va zic eu, i-am distruge din nou.
RoyalServer
User avatar
Morhpeus
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 05 Nov 2016, 23:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Just spammin'
Detinator server CS: nu
SteamID: secret
Fond eXtream: 0
Location: Matrix
Contact:

24 Mar 2017, 01:24

Tatii, e putin cu doua sensuri treaba. Este vorba de proprietate publica si, chiar si babeste daca o spunem, fiecare are dreptul la proprietatea aia publica. Tocmai de aia, pentru administrarea ei exista primarii unde, ca sa vezi, votam cine sa intre. Indignarea cred ca ar trebui sa provina din faptul ca nu se repara drumurile. Urmand logica autorului postarii, orice persoana, cetatean, gigel ar putea sa repare gropi, poduri etc. fara norme de siguranta, fara nimic. Legea nu poate fi aplicata inegal. Daca fapta exista si nu a fost faptuita involuntar, trebuie pedepsita in cadru legal.
Morhpeus | sa-mi fie tastatura a ****..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information