Concursul Coca-Cola e atat de gresit

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

24 Mar 2017, 13:33

Pavel wrote:Campania, in sine, este o idee foarte buna, dar executata prost. Castigand concursul faci rost de echipamentul necesar pentru a face ceva la nivel profesional, nu amatoricesc. In plus te lanseaza dintr-o data, pentru ca persoana respectiva va fi promovata in mod direct de aceasta campanie, dar si dupa prin colaborari cu cei implicati in campanie.
In ziua de azi nu e greu deloc sa ajungi destul de cunoscut. Si aici vorbesc de vloggeri. Daca ai carisma si iti merge gura, ajungi cunoscut destul de usor.

Ceea ce fac cei de la Coca-Cola nu este decat un simplu boost care oricum sunt extrem de sigur ca o sa fie un fail. Promovare mare si degeaba, daca lumii nu ii place. Castigarea experientei, cam cu asta te alegi din concursul asta. Ca daca e sa castigi si esti din echipa lui Bro si hai sa zici ca te promoveaza degeaba ca tu esti low, macar inveti niste lucruri si in 1-2 ani te faci tu singur cunoscut.

Tu nu vezi ca nici Bromania nu prea are incredere in concursul asta. A facut un Q&A bazat pe intrebari despre concurs si a fost intrebat: "Daca castig am si un contract cu Global Entertaiment". Si el a spus ca o sa vedem pe parcurs. Stie ce fel de oameni se inscriu in concurs si singur de la primele zile de cand a fost lansata campania a intrat pe Youtube si a cautat clipuri participante si si-a pus mana in cap.

Dovada: https://youtu.be/fi0yle8umEs?t=52s

Sa nu ma inteleaga lumea gresit. Nu am nimic cu Coca-Cola sau cu vloggerii. Beau Coca-Cola, ii urmaresc pe toti, doar ca pe unii cand dau de ceva mai interesant de la ei. Dar oamenii de la marketing s-au grabit foarte mult cu asta.

Iar cu dozele cu vloggerii pe ele, cred ca in afara de Max si Ilie, ceilalti vor sta mult in frigider. Mie unu imi place Bro sau Noaptea Tarziu sau Hash, dar nu m-as da in vant sa-mi cumpar o doza de genul.
Image
Image
Image
RoyalServer
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

24 Mar 2017, 15:39

sDs!? wrote:Ilie's vlogs mi se pare cel mai penal dintre toti, continut de prost gust si multe altele.

Mikey Has, Bromania si Noapte tarziu sunt potriviti pentru aceasta campanie. Au muncit si muncesc in continuare din cate vad, au continut de buna calitate.
https://www.youtube.com/watch?v=1gfKail1LYE aproape 200.000 de persoane s-au uitat la prostia asta... nu suport persoanele care se lauda ca mananca din anumite locuri... e deja penibil asta.

Mai mult ca sigur Coca Cola nu are nevoie de promovarea de la aceste "vedete", o face pentru ca sunt multi copilasi care se uita la ei (nu cred ca e careva dintre ei cu un "public" care sa aiba varsta de peste 18-19 ani cand isi dau seama ca ce fac astia e un content de ca&cat la propriu).

Bromania a intrat bine atunci cu reclamele la Vodafone.
User avatar
Jorj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3494
Joined: 13 Aug 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.LsZ.Ro
SteamID: clic_lsz
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Nume anterior: Clic
Location: Piatra Neamt
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times
Contact:

24 Mar 2017, 16:27

Maxsialtele, l-au luat pentru copii de 10-14 ani ... Doar aia se uita la video-urile lui.
Daca stai sa te gandesti a luat cate un vlogger din fiecare categorie. (varsta/sex-ul celor care ii vizioneaza)
Intermediez tranzactii cand am chef si timp ! :)

Image
User avatar
Rainq
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 681
Joined: 21 Jul 2015, 19:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Retras
Detinator server CS: zm.extreamcs.com
SteamID: mrainq
Reputatie: Fost super moderator
Fost detinator ZM.eXtreamCS.COM
Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: manuraiders
Has thanked: 29 times
Been thanked: 51 times
Contact:

24 Mar 2017, 16:46

Selly era bun acolo,se pricepe să facă videoclipuri "ne vrem bani înapoi" :)) are și calitate
Image
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

24 Mar 2017, 16:59

Rainq wrote:Selly era bun acolo,se pricepe să facă videoclipuri "ne vrem bani înapoi" :)) are și calitate
Selly e in campania de la Fanta. E destul de interesanta.

https://www.youtube.com/watch?v=_3InAoyLIJc
Image
Image
Image
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

24 Mar 2017, 19:01

sDs!? wrote:Ilie's vlogs mi se pare cel mai penal dintre toti, continut de prost gust si multe altele.

Mikey Has, Bromania si Noapte tarziu sunt potriviti pentru aceasta campanie. Au muncit si muncesc in continuare din cate vad, au continut de buna calitate.
Macar lo dus capu sa faca milionu :)) si castiga si bine *** :))
Image
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

24 Mar 2017, 19:01

TZACANEL wrote:
Rainq wrote:Selly era bun acolo,se pricepe să facă videoclipuri "ne vrem bani înapoi" :)) are și calitate
Selly e in campania de la Fanta. E destul de interesanta.

https://www.youtube.com/watch?v=_3InAoyLIJc
Da. Imi place mai mult campania de la Fanta.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information