Samsung Galaxy S8 vs iPhone 7 Plus Speed Test

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

07 Apr 2017, 23:08

Image
Image
Image
RoyalServer
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

08 Apr 2017, 01:01

varianta cu exynos cred ca o bate pe cea cu snapdragon,cel putin la multitasking, chiar daca are frecvente mai mici.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

08 Apr 2017, 01:11

Daca Samsung o sa-si faca sistemul lor si nu o sa mai depinda de Android probabil o sa fie altfel. Asa, iOS o sa castige mereu.
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

08 Apr 2017, 01:21

Vlad wrote:Daca Samsung o sa-si faca sistemul lor si nu o sa mai depinda de Android probabil o sa fie altfel. Asa, iOS o sa castige mereu.
Nu e chiar asa usor. Gandeste-te ca toate jocurile, aplicatiile si engine-urile trebuiesc construite si pentru acea noua platforma, nokia a dat mai mult fail din cauza sistemului decat a telefoanelor. Si cine a zis ca o sa fie mai bun? Poate isi fac propiul sistem, dar o sa fie mai praf.
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

08 Apr 2017, 09:25

Vlad wrote:Daca Samsung o sa-si faca sistemul lor si nu o sa mai depinda de Android probabil o sa fie altfel. Asa, iOS o sa castige mereu.
Exact.
Oricum, va iesii iPhone 8 si cred ca acolo e punctul unde Samsung se da de tot la poarte si nu se mai compara cu iPhone....
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

08 Apr 2017, 12:23

asasinulfantoma wrote:Nu e chiar asa usor. Gandeste-te ca toate jocurile, aplicatiile si engine-urile trebuiesc construite si pentru acea noua platforma, nokia a dat mai mult fail din cauza sistemului decat a telefoanelor. Si cine a zis ca o sa fie mai bun? Poate isi fac propiul sistem, dar o sa fie mai praf.
Uite-te la asta:



Are perfecta dreptate. Samsung pierde timp mult cu chestiile astea. Ei depind de Google. Acum S8-ul are Bixby si Google Assistant, de ce le-ai avea pe amandoua in loc sa ai numai una? Au pus si buton pentru Bixby... nu e ca si cum lumea se omoara sa-l foloseasca.

Daca isi doresc asa mult sa bata Apple pot sa isi faca sistemul lor, dar dupa mine nu cred ca vor. An de an iOS-ul se imbunatateste si face Android-ul sa arate foarte prost chiar cu specificatiile pe care le are un device anume. Mai sunt si acei destepti care spun ca specificatiile fac telefonul, ca S8-ul e mai bun ca i7-ele + din cauza specificatiilor, dar ei se inseala. O sa ajunga sa aiba 8gb RAM pe telefon ca sa mearga bine? Apple si-a optimizat sistemul perfect, eu n-am nicio problema si nici nu cred ca m-as mai intoarce la Android.
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

08 Apr 2017, 15:23

smart remote si galeria de la samsung dupa mine sunt mai bune decat cele de la google. Prefer internetul de la samsung decat chrome. Vreau sa zic ca unele lucruri pe care le-au facut, le-au facut chiar bine.

Ma rog, eu cand am zis de aplicatii ma refeream la cele din magazin play/app store. Toti programatorii vor trebui sa modifice jocul si pentru noul sistem. Chiar crezi ca o sa se intample asta?
Si poate totusi ei fac toate aplicatiile astea la fel ca google si dupa fac sistemul de operare. Da stiu, e fara logica fiindca dupa cel mai probabil ar trebui modificat codul.
Si inca odata, daca isi fac sistemul lor nu inseamna ca o sa fie cei mai buni, poate o sa aiba un sistem mai prost optimizat ca androidul. Chiar crezi ca google nu ar vrea sa faca androidul mai bun ca iosul?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information