Poate cineva sa imi spuna..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
porofit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 360
Joined: 30 Nov 2016, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Consultat Fitness Online
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

27 May 2017, 13:08

Salut am cumparat un script de pe codecanyon, totul este perfect! Am instalat tot cum trebuie, am facut app facebook asa cum au spus!
Dar am o mica problema nu mi se vede poza la test! Stie cineva de ce ? PLATESC pentru ajutor.
Uitati imaginea
Image
RoyalServer
riderel
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 20 Aug 2013, 01:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Working :)
Location: /dev/null
Contact:

27 May 2017, 13:32

Este posibil sa nu ai permisiunile corecte setate pe folderul in care se descarca imaginile inainte de a fi prelucrate.
In cazul acelei 'diplome' imaginea de background o ai in server iar imaginea de la profilul facebook este combinata cu ea folosind PHP. Aceasta prelucrare necesita ca ambele fisiere sa fie prezente pe server. Nu retin ca GD sa aibe support pentru imagini remote.
User avatar
porofit
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 360
Joined: 30 Nov 2016, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Consultat Fitness Online
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

27 May 2017, 13:39

riderel wrote:Este posibil sa nu ai permisiunile corecte setate pe folderul in care se descarca imaginile inainte de a fi prelucrate.
In cazul acelei 'diplome' imaginea de background o ai in server iar imaginea de la profilul facebook este combinata cu ea folosind PHP. Aceasta prelucrare necesita ca ambele fisiere sa fie prezente pe server. Nu retin ca GD sa aibe support pentru imagini remote.
Nu prea am inteles mare lucru din ce ai spus.. asta este un script cu admin panel, eu nu fac setarile la nici un folder.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information