Parere Macbook

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

08 Jul 2017, 19:24

SONY^ wrote:nu comparati macbook cu un laptop normal va rog.
Omule, din câte înțeleg dacă o să îți spun că macbook-ul acela este de 10 ori mai prost făcut ca un acer/asus o să zici că am înnebunit.
Macbook-urile înainte de cele cu ecran retina și chiar și după au fost cele mai prost făcute laptop-uri. (nu au aerisire, au componente care se încălzesc ca naiba, în plus placa de bază este foarte prost proiectată din start ca să cedeze după garanție, adică laptop-ul pe care îl cumperi 100% a fost deja reparat de câteva ori)

În plus placa video va avea mai mult ca sigur o problemă cu cip-ul nvidia care nu se mai poate repara, se poate repara pe o perioadă de o săptămână dacă bagi placa de bază în cuptor, după o săptămână o să îți apară dungi pe ecran cum intrii pe youtube.

Nu zic că nu poți nimeri unul care nu are probleme, dar riscurile sunt mult prea mari dacă n-ai bani de aruncat pe fereastră.
RoyalServer 2
User avatar
The_Godfather
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 118
Joined: 22 May 2016, 11:20
Detinator Steam: Da
CS Status: zm.evict.ro
Detinator server CS: da
SteamID: The_Godfatherr
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: SONY^
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti

08 Jul 2017, 21:14

Eu am inteles chestia asta... dar vreau sa zic ca sunt mult mai ok comparativ cu un laptop normal cu windows cu aceeasi configuratie.
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

09 Jul 2017, 11:16

Nu merita sa cumperi un mac daca nu esti programator, designer, bla, iar acest laptop este extrem de vechi, are 7 ani !
Strange bani si ia ceva decent, nu obiecte de colectie.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

09 Jul 2017, 12:11

SONY^ wrote:Eu am inteles chestia asta... dar vreau sa zic ca sunt mult mai ok comparativ cu un laptop normal cu windows cu aceeasi configuratie.
Nu vad ce ai face cu un macbook, sustin ce a zis zigweed. Mai pune inca 1500-2000 lei daca vrei un laptop decent.
_()_
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 24 Jun 2017, 02:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jul 2017, 12:46

Mutex wrote:
SONY^ wrote:Eu am inteles chestia asta... dar vreau sa zic ca sunt mult mai ok comparativ cu un laptop normal cu windows cu aceeasi configuratie.
Nu vad ce ai face cu un macbook, sustin ce a zis zigweed. Mai pune inca 1500-2000 lei daca vrei un laptop decent.
Ca sa nu mai fac alt topic, pentru toti astia cu Loganuri: Nu inteleg ce dracu faceti cu Loganurile alea, mai puneti 2-300 de mii de euro si va luati un lamborghini si voi. :troll
Last edited by Yeezus on 09 Jul 2017, 12:52, edited 1 time in total.
Reason: Warn pentru off-topic.
User avatar
Icsulescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 335
Joined: 04 Mar 2017, 12:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Utilizator vechi: Massivescu
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Jul 2017, 16:48

_()_ wrote:
Mutex wrote:
SONY^ wrote:Eu am inteles chestia asta... dar vreau sa zic ca sunt mult mai ok comparativ cu un laptop normal cu windows cu aceeasi configuratie.
Nu vad ce ai face cu un macbook, sustin ce a zis zigweed. Mai pune inca 1500-2000 lei daca vrei un laptop decent.
Ca sa nu mai fac alt topic, pentru toti astia cu Loganuri: Nu inteleg ce dracu faceti cu Loganurile alea, mai puneti 2-300 de mii de euro si va luati un lamborghini si voi. :troll
La unii oameni le place loganul si majoritatea folosesc masinile sa se deplaseze cu ele, nu sa se dea mare cu ele...
ON: Un prieten si-a luat de la amanet cu 750lei un laptop cu i5 2350m si gt 620m. Deci du-te pe la amanete, uita-te pe olx, nu se merita macbook-ul.
Il am pe du-te vino, dar tot du-te ii mai puternic.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information