E greu sa parchezi unde trebuie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

31 Aug 2017, 17:43

RoyalServer 2
User avatar
FITZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 183
Joined: 01 Jul 2017, 15:01
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.KRIMES.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

31 Aug 2017, 18:11

Fiecare poate a avut momente cand avea treaba intr-un loc doar 2 minute si cum e Bucuresti zic din proprie experienta am cautat loc de parcare si 20 minute dadeam ture de cartiere , omul vad ca e langa masina , nu zic ca e corect ce a facut dar pentru o scurta treaba sa mergi pe jos 30 minute ca nu gasesti un loc de parcare .......nu e de vina doar el. Am vizionat si eu video-ul pus de Mikey , zice si ce trebuie dar mai si abereaza...gen sa lase in centrul orasului doar masini electrice , pai sa-mi dea el 30.000 euro sa cumpar o masina d'aia , sunt oameni cu job-uri care implica deplasarea prin oras foarte mult , pe o zi cu zapada sau ploaie torentiala sa vad ce faci , vorbeste el de masini care nu se duce nici pana la magazin fara ea , tine morala despre asta dar el face video tot din masina , de ce nu a luat bicicleta?
★★★ CS:GO PLUGINS ★★★
★★★ GO.KRIMES.RO ★★★

Image
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

31 Aug 2017, 19:10

Stiu si eu cum e sa cauti un loc de parcare si sa nu gasesti. Mai rau e sa gasesti si sa te blocheze un bizon ca vrea el...
Sunt momente cand eu personal aleg sa iau un Uber sau Taxify in loc sa merg cu masina, pentru ca e mult mai bine. Sa te duci mai ales pe la 7-8 in mall-uri iti ia mult sa gasesti un loc de parcare. Si Mickey la randul lui a exagerat.. dar na, eu zic ca daca am avea un primar inteligent nu e asa greu.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

31 Aug 2017, 19:25

ala cu x5'u era chiar cocalar nesimtit si merita omoarat in bataie. Dupa ce ca era ***** la cur mai scotea si iphone'u sa ii arate ca are si el ce pla lui. Daca facea asa in rusia si supara un rusnac d-ala de umbla cu bata pe scaunu din dreapta si cu sabia in portbagaj acolo ii punea crucea la cocalar. Au fost cazuri filmate in traficul din rusia cand cacati cu mertane basite, omorate ani in sir, care se cacau pe ei in trafic, ajungeau sa fie rupti in bataie de unii cu lada sau cine stie ce masina era. Or fi rusii prosti si nebuni, dar daca in rusia te caci pe tine fie il mananci fie te bate rusu de nu te mai scapa nici dracu :ok_hand_tone2:
User avatar
FITZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 183
Joined: 01 Jul 2017, 15:01
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.KRIMES.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

31 Aug 2017, 21:19

Eu am vorbit strict pe materialul acela , dupa cum se vede omul nu a plecat de langa masina , daca voia cineva sa iasa nu cred ca era asa nesimtit sa nu mute masina , vorbiti de bate dupa cap , nu ai parcat niciodata masina asa? cum era sa iti fi dat unu o bata dupa cap sa nu te mai trezesti doar ca ai parcat masina aiurea? nu zic ca ala din video nu o fi un jeg , sunt si oameni de genu ...
★★★ CS:GO PLUGINS ★★★
★★★ GO.KRIMES.RO ★★★

Image
TrrrQ
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2594
Joined: 04 Feb 2013, 00:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Restrictie moderator!
Unban achitat (x2)
Fost moderator
Fond eXtream: 8
Has thanked: 135 times
Been thanked: 67 times
Contact:

31 Aug 2017, 22:32

Unde nu ai voie să parchezi, nu parchezi și punct. Are dreptate când spune că de vină e sistemul că nu dă amenzile când trebuie.
Vino în Anglia și parchează unde nu ți-e permis sau încearcă să intri pe unde nu ai voie, sau să întorci, că îți vine amenda acasă și a doua oară o să belești de 10 ori ochii înainte să faci vreo mișcare
Filme Online HD subtitrate fără reclame automate: https://filmeonline-hd.com
Prezentarea site-ului: https://www.youtube.com/watch?v=k4K3tgEkYjw
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

31 Aug 2017, 23:19

Mi se pare penibila faza cu taxa pentru a intra cu masina in Bucuresti, care e ideea?! O sa vina oamenii si-o sa lase masinile la intrare? Nu tot o s-o plateasca si o sa fie exact ca si pana acum? :))
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

01 Sep 2017, 00:34

Mi se pare cam aiurea parerea lui Mikey de la un punct incolo. In primul rand spune ca ar trebui sa se promoveze transportul alternativ, inclusiv bicicletele, insa el spune asta dintr-un BMW. In al doilea rand din cate stiu in Bucuresti au mai fost campanii initiate de primarie privind bicicletele, acestea oferind un voucher in parteneriat cu Biciclete Pegas. Deci lucrurile se mai misca, insa problema cea mai mare este la mentalitatea romanilor.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information