Revin cu o intrebare despre facultate

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

26 Sep 2017, 12:34

Daca am depus o cerere in sesiunea de reexaminari si nu pot sa ma duc in data scrisa pe hartie dar am vorbit cu profesorul sa dau in alta zi se poate?

Adica eu pe cererea facuta am pus 26.09.2017 dar din cauza faptului ca nu stiu nimic l-am sunat pe profesor si mi-a zis ca dau poimaine adica pe 28.09.2017 cu alta profesoara.Este posibil sa fac acest lucru chiar daca eu am trecut data de astazi la examen?

Atentie in sesiunea de reexaminari - am dat banii si tot ce trebuie doar vreau sa stiu daca ma trage cineva de ureche ca nu ma duc astazi si ma duc poimaine sau daca se ia in calcul nota aceea.Eu in ziua respectiva mai am un alt examen de asta intreb.

PS: Este un profesor ca ciudat si nu mi-a oferit toate informatiile, adica el mi-a zis ca dau poimaine dar cererile s-au depus deja cu data de astazi.
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
RoyalServer 2
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

26 Sep 2017, 15:20

Fiecare profesor isi alege o zi cand sa-si rezolve treburile de genul, nu cred ca o sa stea dupa tine...
Suna la secretariat si intreaba, desi e greu de crezut ca o sa te bage cineva in seama.
User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

26 Sep 2017, 16:28

Vlad wrote:Fiecare profesor isi alege o zi cand sa-si rezolve treburile de genul, nu cred ca o sa stea dupa tine...
Suna la secretariat si intreaba, desi e greu de crezut ca o sa te bage cineva in seama.
La secretariat sunt 3 femei ce nu merita nici sa le scuipi cu un tupeu maxim, nu te indruma nu nimic.Am asistat la o faza in care un copil a pierdut examenul pentru ca ele au zis ca este la ora 10 si defapt era la ora 08:30.
Pana la urma dau la aceiasi materie si el a zis ca o sa dau cu o alta profesoara.Deci nu schimb materia, doar dau intr-o alta zi cu altcineva.

Mersi de raspuns Vlad.Mai astept pareri daca mai sunt.
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Sep 2017, 17:57

Lasa facultatea, oricum nu-i buna de nimic.

Poti da examinarea cum te intelegi cu profesorul, de obicei poti preciza 2 zile.
Daca nu te prezinti la niciuna sau nu zici la care te duci putine sanse sa ai o alta examinare.

Sunt si profesori care te lasa in grupe mai mici, sunt si profesori care nu fac examinare fara o sala plina.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

26 Sep 2017, 18:05

IsTI37 wrote:Lasa facultatea, oricum nu-i buna de nimic.

Poti da examinarea cum te intelegi cu profesorul, de obicei poti preciza 2 zile.
Daca nu te prezinti la niciuna sau nu zici la care te duci putine sanse sa ai o alta examinare.

Sunt si profesori care te lasa in grupe mai mici, sunt si profesori care nu fac examinare fara o sala plina.
nu vreau sa zic la ce e el la facultate ca poate nu vrea sa zica nici el dar nu mai da sfaturi de genu lasa facultatea ca nu e buna de nimic,

de exemplu poate imi explici tu cum faci o operatie cu tutoriale de pe net
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Sep 2017, 18:29

snd wrote:
IsTI37 wrote:Lasa facultatea, oricum nu-i buna de nimic.

Poti da examinarea cum te intelegi cu profesorul, de obicei poti preciza 2 zile.
Daca nu te prezinti la niciuna sau nu zici la care te duci putine sanse sa ai o alta examinare.

Sunt si profesori care te lasa in grupe mai mici, sunt si profesori care nu fac examinare fara o sala plina.
nu vreau sa zic la ce e el la facultate ca poate nu vrea sa zica nici el dar nu mai da sfaturi de genu lasa facultatea ca nu e buna de nimic,

de exemplu poate imi explici tu cum faci o operatie cu tutoriale de pe net
Adica eu pe cererea facuta am pus 26.09.2017 dar din cauza faptului ca nu stiu nimic l-am sunat pe profesor si mi-a zis ca dau poimaine adica pe 28.09.2017 cu alta profesoara.Este posibil sa fac acest lucru chiar daca eu am trecut data de astazi la examen?
Nu faci chestii din astea la facultati serioase gen medicina, inginerie. Ori nu te mai duci, ori inveti calumea peste ce se cere. Altfel ai 3-4 ani sa tot dai examenele cu un an in urma, sau chiar sa le lasi in ultimul an si sa intrii intr-o situatie in care ai facut 3-4 ani degeaba ca nu poti da toate examenele.
User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

26 Sep 2017, 19:37

IsTI37 wrote:
snd wrote:
IsTI37 wrote:Lasa facultatea, oricum nu-i buna de nimic.

Poti da examinarea cum te intelegi cu profesorul, de obicei poti preciza 2 zile.
Daca nu te prezinti la niciuna sau nu zici la care te duci putine sanse sa ai o alta examinare.

Sunt si profesori care te lasa in grupe mai mici, sunt si profesori care nu fac examinare fara o sala plina.
nu vreau sa zic la ce e el la facultate ca poate nu vrea sa zica nici el dar nu mai da sfaturi de genu lasa facultatea ca nu e buna de nimic,

de exemplu poate imi explici tu cum faci o operatie cu tutoriale de pe net
Adica eu pe cererea facuta am pus 26.09.2017 dar din cauza faptului ca nu stiu nimic l-am sunat pe profesor si mi-a zis ca dau poimaine adica pe 28.09.2017 cu alta profesoara.Este posibil sa fac acest lucru chiar daca eu am trecut data de astazi la examen?
Nu faci chestii din astea la facultati serioase gen medicina, inginerie. Ori nu te mai duci, ori inveti calumea peste ce se cere. Altfel ai 3-4 ani sa tot dai examenele cu un an in urma, sau chiar sa le lasi in ultimul an si sa intrii intr-o situatie in care ai facut 3-4 ani degeaba ca nu poti da toate examenele.

Oricum eu la anu o sa inghet anul si o sa dau examen pentru penitenciar.Cursurile se fac un an si mai apoi esti trimis sa te angajezi.Dar nu vreau sa pierd anu degeaba.Asa inghet anul si reiau totul cand pot si daca o sa fiu trimis in craiova.
Pana la urma iti dau dreptate la chestia cu nu e buna de nimic facultatea, dar doar partial.Eu nu zic ca nu e buna, este dar doar pentru cine este hotarat sau pentru cei carora li se cerere acest lucru.Eu unul m-am aruncat in cap cand a venit vorba de facultate si acum regret dar nu am ce sa mai fac.

@snd nu conteaza la ce facultate sunt.Adica nu e vorba ca nu vreau sa dezvalui dar eu nu am pus intrebarea ca sa stie lumea la ce sunt, am pus intrebarea sa mi se dea un raspuns.Intradevar nu vreau sa spun pentru ca sunt multi "studenti falsi" pe aici si ma trezesc in topic cu o caterinca ieftina.

Multumesc de raspunsuri.
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 263 guests