Cum sa asculti milioane de melodii gratuit (like Spotify)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
C r A z Y
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 13 Oct 2013, 17:56
Detinator Steam: Da
Has thanked: 3 times

10 Dec 2017, 18:10

Sper sa nu se considere reclama sau ceva, doar incerc sa ofer o solutie mai viabila celor care se chinuie cu tot felul de aplicatii si alte 'hackuri' pentru a asculta muzica.

Practic, exista o aplicatie care ofera access la milioane de melodii. Cum ?
Artistii care au melodii pe Spotify si au melodiile respective si pe YouTube apar si in aceasta aplicatie. Cum majoritatea artistilor au melodiile pe ambele platforme, va fi foarte usor sa va gasiti toate melodiile pe care le ascultati.
** Unii artisti din Romania nu isi publica muzica pe Spotify, nu vad de ce nu ar face asta din moment ce exista romani care folosesc acea aplicatia in strainatate, plus ca nu costa foarte mult. Din aceasta cauza, nu veti gasi toti artistii romani. Din ce am auzit, Spotify va veni si in Romania (si atunci artistii se vor baga si pe Spotify => vor fi indexati si de aplicatie), deci aplicatia asta va fi varianta gratuita pentru cei care nu isi vor permite sa plateasca pentru abonament. (Keep an ? on it)


Care este partea buna si ce este diferit la aceasta aplicatie in comparatie cu celelalte?
- In primul rand este gratis si nu contine reclame ?
- Puteti asculta melodii cu ecranul stins (atata timp cat nu aveti un lockscreen agresiv care opreste orice fel de aplicatie care ruleaza in fundal) sau in timp ce rulati alte aplicatii. ?
- Puteti sa va creati playlisturi (sa le share-uiti), descoperiti playlisturi, urmariti artisti ,etc ?
(sunt mai multe pe care le-am descoperit, dar nu o sa le enumar aici pentru ca deja am scris cam mult si sa nu se considere reclama...)

De asemenea, puteti asculta si in browser (platforma online) si exista si aplicatie pentru Windows (nu in windows store).

Din ce am sesizat, proiectul este la inceput, deci probabil daca vor avea mai multi utilizatori, se vor dezvolta din ce in ce mai mult.

Tin sa mentionez ca aplicatia este disponibila doar pentru Android (din cele spuse de ei, au mentionat ca daca vor avea mai multi utilizatori pe Android, vor face si o aplicatie pentru iOS).

Puteti descarca aplicatia (Android) de aici. (sau cautati 'MyTune' ~ Image in PlayStore - Magazin Play)
Mai multe detalii gasiti pe site-ul lor.
(Daca link-urile nu mai sunt valabile, lasati-mi PM si va spun numele)

[Mods] - daca considerati ca am facut reclama sau ceva, doar stergeti link-urile si lasati partea cu PM-ul

Sper ca v-am ajutat ?

Spuneti-le si prietenilor vostrii despre aplicatie si ajutatii pe baieti sa se dezvolte, macar sa fie o modalitate cat de cat decenta in Romania prin care putem sa ascultam muzica (not like Zonga ?), cuz music is like sex, so it's even better when it's free. ?
RoyalServer
User avatar
AND.cfg
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2156
Joined: 10 Jan 2015, 18:54
Detinator Steam: Da
CS Status: EGRIM
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: staiku#0001
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

10 Dec 2017, 21:33

https://mytune.ro/music/playlists/114/RapCaviar
pentru cine vrea sa asculte rap
Image
User avatar
aNNNdReY
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 410
Joined: 08 Sep 2012, 00:45
Detinator Steam: Da
SteamID: ravyvevo
Has thanked: 65 times
Been thanked: 18 times

10 Dec 2017, 22:48

Astept aplicatia pe iOS.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information