Reclamatii moderatori

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

20 Jan 2018, 15:41

Din cauza faptului ca in subiectul vechi nu era ordine si multi moderatori de acolo nu mai fac parte din staff, am decis sa fac unul nou.

O sa spun de acum: ORICE JIGNIRE, CAT DE MICA, ASUPRA UNEI PERSOANE DIN STAFF => BAN PE MINIM 6 LUNI. Nu suntem obligati sa tinem toti idiotii pe forum, mai ales cei care nu respecta persoanele care isi sacrifica din timpul lor pentru aceasta comuniate. Daca nu ne puteti respecta, noi nu va tinem pe forum.

Singurele persoane ce pot sa raspunda in subiectul asta sunt administratorii si eXtream moderatorii, nu moderatorul reclamat, nu altcineva. Orice user care raspunde in subiectul asta cu exceptia celui care face reclamatie primeste avertisment. Nu avem nevoie de avocati, nu trebuie sa va chemati prietenii sa va sustina. Valabil si pentru cei ce se trezesc ei sa lase un mesaj aici ca na, trebuie sa lase, desi n-au treaba cu discutia.

Cateva lucruri bine de stiut inainte de a face o reclamatie:
  • Verificati intai regulamentul general al forum-ului si regulamentele sectionale;
  • Daca veniti cu pretentii de genul "scoate warn-ul ca e dat aiurea" => reclamatia voastra nu se rezolva, daca noi consideram ca moderatorul a gresit atunci o sa fie scos avertismentul, nu trebuie sa ne zica cineva din start ca e o greseala;
  • Atat timp cat voi nu respectati staff-ul de pe forum sa nu aveti pretentii sa vi se faca dreptate, pentru ca exista o sansa mare ca un moderator sa va ierte in trecut de un avertisment si sa tina cont, iar acum cand a crezut ca e cazul, l-a dat, nu exista probleme cu asta;
  • Nu avem nevoie de chat in subiectul asta, mai ales de 100 de citate la postul precedent;
  • Nu mutati discutia in mesageria privata, reclamatia o sa fie rezolvata PUBLIC, in ACEST subiect;
  • Orice avertisment si orice interdictie se poate scoate, orice subiect se poate muta inapoi in categoria unde era, nu trebuie sa dramatizati;
RoyalServer
User avatar
DAEmoon
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 27
Joined: 17 Jun 2015, 20:12
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

20 Jan 2018, 16:05

Buna ziua stimabile domn Vlad. Aduc la cunostinta faptul ca unii membri din staff-ul dumneavoastra nu se prezinta la datorie, ori sunt prea inapti pentru postul pe care-l detin. Vreau sa va informez doar cateva lucruri:
Incepem cu domnul CryWolf care da tepe pe alliedmods (crywolf-u7588.html). Acest baiat, care se mai crede si expert in ale photoshop-ului (a dat de paint), nu isi face datoria niciodata. Ba mai mult, intra pe forum cand isi aduce aminte si atunci face reclama la produsul lui (zp++, unde si-a asumat toate creditele pentru munca altuia). Sa continuam cu domnul VegaS (vegas-u53784.html), alt printisor care intra cand isi aduce aminte. Acum vad ca a inceput sa posteze, l-ati avertizat nu ? Contributia lui de pana acum e 0, cum e si acum si va fi. Sa continuam si cu domnul cTm # oNe (ctm-one-u1084.html) unde avem doar cuvinte de lauda. Bravo barosane, ai promovat direct la super moderator! Sa nu uitam si de busted (busted-u22129.html) care si-a adus aminte recent ca are moderator pe forum si a mai intrat putin. Mai discutam si despre Stefan (stefan-u19389.html), omul care are firma de hosting si cand nu aduce vorba de firma lui, ne ia cu alte subiecte de nimic. Nu ca am ceva cu ei doamne fereste, da nu-si au locul.
I want my cookie now. I'm a good boy, no swearing :doge: :doge:
User avatar
s o u n d -
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 104
Joined: 23 Aug 2017, 22:12
Detinator Steam: Nu
SteamID: https://evict.ro/snd
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Jan 2018, 00:17

as continua eu lista asta de mai sus da imi dau astia ban :))
Last edited by COLBYLICIOUS on 21 Jan 2018, 00:21, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru post aiurea în topicul cu reclamații moderatori.
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

21 Jan 2018, 00:21

DAEmoon wrote:Buna ziua stimabile domn Vlad. Aduc la cunostinta faptul ca unii membri din staff-ul dumneavoastra nu se prezinta la datorie, ori sunt prea inapti pentru postul pe care-l detin. Vreau sa va informez doar cateva lucruri:
Incepem cu domnul CryWolf care da tepe pe alliedmods (crywolf-u7588.html). Acest baiat, care se mai crede si expert in ale photoshop-ului (a dat de paint), nu isi face datoria niciodata. Ba mai mult, intra pe forum cand isi aduce aminte si atunci face reclama la produsul lui (zp++, unde si-a asumat toate creditele pentru munca altuia). Sa continuam cu domnul VegaS (vegas-u53784.html), alt printisor care intra cand isi aduce aminte. Acum vad ca a inceput sa posteze, l-ati avertizat nu ? Contributia lui de pana acum e 0, cum e si acum si va fi. Sa continuam si cu domnul cTm # oNe (ctm-one-u1084.html) unde avem doar cuvinte de lauda. Bravo barosane, ai promovat direct la super moderator! Sa nu uitam si de busted (busted-u22129.html) care si-a adus aminte recent ca are moderator pe forum si a mai intrat putin. Mai discutam si despre Stefan (stefan-u19389.html), omul care are firma de hosting si cand nu aduce vorba de firma lui, ne ia cu alte subiecte de nimic. Nu ca am ceva cu ei doamne fereste, da nu-si au locul.
I want my cookie now. I'm a good boy, no swearing :doge: :doge:
Nu este treaba ta dacă aceștia sunt sau nu activi. Atâta timp cât nu au fost scoși pe inactivitate sau că nu și-au făcut treaba, nu trebuie să existe comentarii despre acest lucru. Monitorizăm activitatea moderatorilor aproape permanent și ne ocupăm de asta cât de mult putem.
s o u n d - wrote:as continua eu lista asta de mai sus da imi dau astia ban :))
Felicitări, tocmai te-ai făcut cu un avertisment.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

21 Jan 2018, 02:11

Alo nenea, zici ca esti angajat la BCR. Las-o mai moale. Cred ca se subintelege faptul ca nu e treaba lor cine e moderator si de ce inca e.

@sound, stiu ca ai dusmani prin staff
@blackgate, o sa fiu atent la cei mentionati de tine
User avatar
adidass'
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 147
Joined: 27 Dec 2017, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: nu stiu sa scriu.
SteamID: anxiety-ag
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Nume anterior: anxiety.
Fond eXtream: 0
Location: Amparai, Sri Lanka
Contact:

22 Jan 2018, 23:34

Domnul super moderator @specii mi-a dat avertisment pe motiv off-topic, nu stiu unde am facut eu off-topic la categoria security zone, cand toata lumea face caterinca in acea categorie, stiu ca ai ceva cu mine, hai personal si spune-mi.

https://prnt.sc/i44vtl

Ex "off topic":

http://prntscr.com/i44x7w
http://prntscr.com/i44xgy
http://prntscr.com/i44xlm
http://prntscr.com/i44xst
http://prntscr.com/i44xxk
Ghotic WARE CS:GO CHEAT - NR. 1 ! UPDATE ZILNIC

http://ghotic.ro/forum/index.php?/annou ... sgo-cheat/
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

23 Jan 2018, 01:14

Asa va invatati sa nu mai lasati comentarii aiurea.
Warn-ul e dat corect si ramane.
Referitor la altii... Ne ocupam si de ei.
Stai linistit, expira in 15 zile, nicio drama.
Salut!
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

23 Jan 2018, 11:11

Deci tu dai citat la un mesaj, nu comentezi cu nimic ce a fost scris in mesajul respectiv si zici ca n-ai facut offtopic... am inteles, inseamna ca noi avem ceva probleme cand vine vorba de offtopic.
User avatar
MaDpaL
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 95
Joined: 02 Feb 2016, 19:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: e bine
Fond eXtream: 0
Contact:

23 Jan 2018, 11:36

Ce-a mai mare ipocrizie care am vazuto pe acest forum " Reclamatie Moderatori " :D :D :D
Pe un forum unde iti poti cumpara ,Administrator , Moderator , Scos Ban ..sau orice alceva ..voi vorbiti de reguli :)))) Penal.
Fiecare moderator baga din burta advertismente ..doar pentru simplul fapt ca pot ...nu ca ar trebui.. sunt vreo doi moderatori mai cu capul pe umeri ( Mutex si inca unul ..am uitat numele )..restul ...jale ..habar nu au ce inseamna sa fi moderator.
Un moderator trebuie sa te ajute ..sa te indrume ...nu doar ..." cos ..topic inutil ..cos topic inutil "..asta face un moderator pe acest forum..muta topicurile in cos ...ca e mai usor ..decat sa il mute in sectiunea corespunzatoare...
In afara de postat muzica si filme ..ce mai face un moderator pe acest forum ? Duce gunoiul.
Nu vezi un topic util facut de ei ..nimic ...avertismente date aiurea cat cuprinde ...ca putem ....ne doare la patina...imi cumpar moderator pe anul 2018..E genul Antena3 care isi cumpara singura premile iar apoi se lauda la tv cu premile castigate .
Nu are rost sa o mai lungim...sa curga avertismentele !!!
Image
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

23 Jan 2018, 11:40

Nu stiu ce sunt alea advertismente bagate din burta de moderatori.
Vad ca pari informat, adu si dovezi cum ca s-a cumparat administrator pe forum.
User avatar
FREAK
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1844
Joined: 13 Aug 2016, 20:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc CS:GO
Detinator server CS: ARENA.1TAP.RO
SteamID: freakav
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: FREAK OFFICIAL TV
Fond eXtream: 0
Location: England
Contact:

23 Jan 2018, 13:02

Eu am o singura problema cu acest forum.

Eu am avut Moderator Ajutator si dintr-o data mi-a fost scos, dupa cateva zile CTM ONE a avut Moderator Ajutator, acum este SUPER MODERATOR

Cum este posibil ca unu care a avut : Utilizator Neserios ( TEPAR ) sa aiba acum SUPER MODERATOR

De ce toate topicurile mele legate de tepele lui au fost sterse ?
User avatar
adidass'
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 147
Joined: 27 Dec 2017, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: nu stiu sa scriu.
SteamID: anxiety-ag
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Nume anterior: anxiety.
Fond eXtream: 0
Location: Amparai, Sri Lanka
Contact:

23 Jan 2018, 14:56

Vlad wrote:Deci tu dai citat la un mesaj, nu comentezi cu nimic ce a fost scris in mesajul respectiv si zici ca n-ai facut offtopic... am inteles, inseamna ca noi avem ceva probleme cand vine vorba de offtopic.
Am scris acolo in quote din greseala "Ajuta-l tu Laur"
Ghotic WARE CS:GO CHEAT - NR. 1 ! UPDATE ZILNIC

http://ghotic.ro/forum/index.php?/annou ... sgo-cheat/
Post Reply

Return to “Forum”

  • Information