INSTALARE SERVER CS 1.6 PE VPS

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
cristi4719
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 19 Oct 2015, 18:59
Detinator Steam: Da
CS Status: bruh
Fond eXtream: 0

06 Feb 2018, 00:22

Salut, am un vps si m-am gandit sa fac un server de cs pe el. Problema este urmatoarea.
Din cate am inteles, si am incercat, nu merge sa se descarce toate resursele, si nu reusesc sa fac un server de 1.6 pe vps.
Am incercat si cu lgsm, tot aceasi chestie. Are cineva idee cum as putea face?
Multumesc anticipat.
RoyalServer 2
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

06 Feb 2018, 09:04

Dupa ce ai descarcat hlds-ul si observi ca lipseste folderul cstrike, mergi aici https://github.com/dgibbs64/HLDS-appmanifest si descarci fisierele pentru Counter-Strike. Dupa deschizi folderul steamapps din hlds stergi toate fisierele si folderele de acolo. Incarci fisierele appmanifest_10.acf, appmanifest_70.acf, appmanifest_90.acf in folderul steamapps, dupa mai executi o data comanda in terminal si vei observa ca folderul cstrike va aparea. Uneori nu se descarca totul din prima de aceea e necesar sa executi comanda de 2-3 ori in terminal.

Cu lgsm e practic aceeasi metoda. Dupa ce ai descarcat scriptul, creezi manual folderul serverfiles, iar in interiorul acestuia folderul steamapps. Incarci fisierele appmanifest_10.acf, appmanifest_70.acf, appmanifest_90.acf in folderul steamapps si executi comanda ./csserver install.
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 28 guests