Pool - Jucatori San Andreas Multiplayer ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Mai este SA:MP-ul un joc placut ?

Da
21
66%
Nu
11
34%
 
Total votes: 32
SkyHD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 04 Feb 2018, 01:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Feb 2018, 14:24

Vroiam sa fac o statistica sa vad cati din x suma mai joaca San Andreas Multiplayer ?


Daca as deschide un nou server cu un ' Gamemode ' de tip RPG la care am lucrat timp de 1 an de zile credeti ca ar fi persoane dornice sa joace alaturi de noi ?


Am nevoie si de 5 - 10 testeri pentru a testa posibilele bug-uri ale Mod-ului asta doar daca exista .
Daca cineva doreste sa ma ajute , rog sa-mi lase un ' Mesaj Privat '
RoyalServer
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

10 Feb 2018, 14:39

Daca as deschide un nou server cu un ' Gamemode ' de tip RPG la care am lucrat timp de 1 an de zile credeti ca ar fi persoane dornice sa joace alaturi de noi ?
Nu cred. Sunt destule servere populate in Romania, trebuie sa ai ceva absolut unic si revolutionar ca sa ai succes cand "piata" este deja plina. Degeaba o sa faci promovari si altele, daca nu ai ce oferi in + fata de comunitatile mari deja existente.
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 62 times
Contact:

10 Feb 2018, 14:49

Vot acordat: Nu

Mi se pare cel mai plictisitor si monot joc. Ai lucrat tu 1 an la el da macar ai ceva cu care sa atraga jucatorii ?
no...
User avatar
HeliosET
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 611
Joined: 17 Nov 2014, 23:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: denisu3492
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times

10 Feb 2018, 14:50

blanq wrote:
Daca as deschide un nou server cu un ' Gamemode ' de tip RPG la care am lucrat timp de 1 an de zile credeti ca ar fi persoane dornice sa joace alaturi de noi ?
Nu cred. Sunt destule servere populate in Romania, trebuie sa ai ceva absolut unic si revolutionar ca sa ai succes cand "piata" este deja plina. Degeaba o sa faci promovari si altele, daca nu ai ce oferi in + fata de comunitatile mari deja existente.
Modurile unice nu sunt jucate?
Foarte mulți preferă să fie asemănător ruby/bugged și nu o să ai succes dacă nu ai bani sa bagi în youtuberi.
Eternal-times e deschis de puțin timp și are seara 150+ dar are youtuberi care sa filmeze pe server.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

10 Feb 2018, 14:53

Eu unul si acum joc sa:mp, o fac de 3 ani incoace. Probabil altora nu li se pare a fi ceva wow.
Mie unul imi place sa joc, numai am tot nimerit sa joc mult pe un server si treptat sa ajung helper/admin si pe urma nu se mai prea ocupau de server si il inchideau. Acum joc de vreo o luna de zile pe un server destul de fun.
Eu as juca si pe al tau, depinde cum l-ai configurat daca tot ai stat atata timp pe el. In caz ca il pui in functiune, mai vin cu ceva prieteni pe el.
SkyHD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 04 Feb 2018, 01:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Feb 2018, 15:13

Modul este unul foarte stabil si foarte bine optimizat pentru un joc cat mai placut !
Va pot prezenta mod-ul deoarece este intr-o perioada de teste si intr-o perioada de Upgrade , daca aveti idei cu sisteme ce a-ti vrea sa le vedeti pe un server de RPG va rog sa lasati un reply si vom lua fiecare mesaj in calcul , deoarece echipa noastra are cunostinte in a realiza absolut orice sistem .

Astept parerile voastre , cine doreste sa vada mod-ul de joc poate sa-mi dea un mesaj privat .
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

10 Feb 2018, 15:16

SkyHD wrote:Modul este unul foarte stabil si foarte bine optimizat pentru un joc cat mai placut !
Va pot prezenta mod-ul deoarece este intr-o perioada de teste si intr-o perioada de Upgrade , daca aveti idei cu sisteme ce a-ti vrea sa le vedeti pe un server de RPG va rog sa lasati un reply si vom lua fiecare mesaj in calcul , deoarece echipa noastra are cunostinte in a realiza absolut orice sistem .

Astept parerile voastre , cine doreste sa vada mod-ul de joc poate sa-mi dea un mesaj privat .
daca era asa stabil asa bine optimizat asa unic si asa smecher nu mai faceai topicu asta si deja aveai topic global cu reclama la serveru on
SkyHD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 04 Feb 2018, 01:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Feb 2018, 15:30

sound wrote:
SkyHD wrote:Modul este unul foarte stabil si foarte bine optimizat pentru un joc cat mai placut !
Va pot prezenta mod-ul deoarece este intr-o perioada de teste si intr-o perioada de Upgrade , daca aveti idei cu sisteme ce a-ti vrea sa le vedeti pe un server de RPG va rog sa lasati un reply si vom lua fiecare mesaj in calcul , deoarece echipa noastra are cunostinte in a realiza absolut orice sistem .

Astept parerile voastre , cine doreste sa vada mod-ul de joc poate sa-mi dea un mesaj privat .
daca era asa stabil asa bine optimizat asa unic si asa smecher nu mai faceai topicu asta si deja aveai topic global cu reclama la serveru on

Serverul nu este deschis , este in lucru . Nu cred ca ar trebui sa cumpar reclama de acum deoarece inca lucram la server .

Cand voi deschide oficial serverul cu siguranta voi cumpara reclama la anumiti youtuberi si pe anumite forumuri .
User avatar
DaNNe.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2811
Joined: 08 Nov 2013, 20:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Activitate scăzută
SteamID: /id/FurienMaster
Reputatie: Nick anterior: DnD. Gold, Emrys
0.5/3
Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 244 times
Been thanked: 129 times
Contact:

10 Feb 2018, 16:00

Salut,
Eu parca as juca. Poti face sistem de BATTLEGROUND cum au cei de pe OG-TIMES, asta e sistem unic. Alte idei ti le dau in P.M.
Daca se aseamna gamemod-ul cu BUGGED, RUBY si alte kkturi care is aproape la fel, n-o sa intru.
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

10 Feb 2018, 16:01

Nu.
Odata cu deschiderea Bugged a murit SA:MP-ul in Romania.
Pe cand era la baza B-Zone, Linkmania si eGaming totul era placut si frumos.
Cand s-a deschis bugged-ul s-a dovedit ca mai multi oameni prosti pe metru patrat nu exista in alta parte cum sunt pe Bugged.
Staff-ul de pe Bugged a fost format doar din copii inconstienti, iar odata cu acel staff s-au strans si copii fara o buna crestere.

Sunt zeci de cazuri in care s-a aflat ca, copii au furat bani din casa sa isi cumpere Infernus sau alte bunuri pe Bugged. Si asta doar la indemnul adminilor... Pacat de acest joc.

Imi aduc aminte si acum cand aveam conferinta cu ceva prieteni si 'ne rupeam spatele' pe la ferma, la truck sau in alte job-uri sa strangem bani sa ne luam un amarat de Premier. Frumoase vremuri...
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

10 Feb 2018, 16:02

Nu, pentru ca exista FiveM pentru GTA V care e foarte bun. Da, nu toti au PC pentru GTA V dar nu sunt cine stie ce cerinte in comparatie cu alte jocuri, e vechi din 2013 (parca). Baietii de la FiveM din cate am vazut lucreaza sa poti baga mai mult de 32 sloturi la un server.
User avatar
C r A z Y
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 13 Oct 2013, 17:56
Detinator Steam: Da
Has thanked: 3 times

10 Feb 2018, 16:19

Daca spui ca ai lucrat de un an si ceva la modul asta, de ce nu ai facut topicul acesta atunci ? De ce ai pierde 1 an pe ceva ce nu va vedea lumina zilei? Banuiesc ca daca lumea de aici iti zicea ca nu mai joaca samp, tot iti deschideai server, deci nu vad rostul topicului.
Cum au spus si ceilalti membrii mai sus, daca ai ceva unic si stii ce vor playerii mai 'tineri' (generatia de 11-12+ ani), probabil vei avea playeri si poate si cativa playeri mai vechi, dar nu cred ca playerii vechi ii pot tolera pe cei noi. Deci, ori faci server care targeteaza generatia noua ( mai mult $$ ) ori targetezi generatia mai veche care sunt mai putini => mai putin $$.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information