Intrebare AltShop

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
mokys
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 9
Joined: 03 May 2018, 18:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

03 May 2018, 18:21

salut,a comandat cineva vreodata de pe altshop cu paypal?
am dat o comanda de acum 1 saptamana,le am lasat si mail si vad ca nu raspunde,iar site-ul numai merge..imi apare pagina alba
sunt de incredere sau..? am platit totul,si produsul si taxa de livrare.
RoyalServer 2
User avatar
ForceDS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 29 Dec 2014, 11:53
Detinator Steam: Da
SteamID: henixxx
Fond eXtream: 0

03 May 2018, 19:46

Da. Eu am avut comenzi de 2000 lei total, toate platite cu paypal. Ultima a fost acum o luna sau 2. Le-ai trimis copie dupa buletin?

Ei sunt seriosi, sunt si firma inregistrata asa ca ai ce le face in caz ca nu o sa ti-o trimita.
Image
mokys
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 9
Joined: 03 May 2018, 18:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2018, 17:15

Multam pentru post,daca mai vrea cineva si a cumparat ,sa posteze aici
mokys
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 9
Joined: 03 May 2018, 18:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 May 2018, 00:13

Se pare ca am luat teapa la 15 euro,am comandat un stick si nici un mail nimic de atunci, site ul numai merge de atunci, si la telefon ni raspund.
Daca am facut plata paypal si dau refund se poate recupera chiar daca am cumparat de la un magazin online?
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

08 May 2018, 01:27

mokys wrote:Se pare ca am luat teapa la 15 euro,am comandat un stick si nici un mail nimic de atunci, site ul numai merge de atunci, si la telefon ni raspund.
Daca am facut plata paypal si dau refund se poate recupera chiar daca am cumparat de la un magazin online?
Logic. Dai dispute.
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

08 May 2018, 03:08

https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
IuGIN
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 05 May 2018, 10:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 May 2018, 17:40

mokys wrote:Se pare ca am luat teapa la 15 euro,am comandat un stick si nici un mail nimic de atunci, site ul numai merge de atunci, si la telefon ni raspund.
Daca am facut plata paypal si dau refund se poate recupera chiar daca am cumparat de la un magazin online?
Desigur. Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie. Am dat o comanda de pe site-ul altshop de un lucru in valore de 65 de lei , metoda de plata fiind Paypal. Mi-au luat banii, iar dupa, in ziua urmatoare ma trezesc cu site-ul lor cazut. Avusesem impresia ca e o problema de moment si ca s-ar putea remedia cat de curand. De unde, a trecut aproximativ o saptamana, site-ul lor inca este picat, iar eu nu am primit nici o instiintare. Din fericire, am facut o cerere de refund la Paypal si am primit banii fix dupa doua zile de la plangerea mea. Deci , da, te sfatuiesc sa remediezi problema prin a alege optiunea de refund pe site-ul Paypal. Le explici doua, trei vorbe despre ce s-a intamplat. Acum, in sfarsit , pot sta cu inima impacata ca mi-am primit banii inapoi cu ajutorul celor de la Paypal, pentru ca nenoricitii astia de la ALTSHOP nu iti trimit nici macar o instiintare.
Tin sa mentionez ca nu am avut problema asta de doi ani incoace de cand am cumparat de pe site-ul lor cu Paypal-ul. Am cheltuit undeva la aproximativ 5000 de ron pe acest site, iar asta este prima oara cand mi se intampla asa. Nu stiu ce s-a intamplat cu site-ul, dar, dupa experientele mele personale cu aceasta firma, nu am avut vreo problema,pana acum

Image
https://imgur.com/a/6ysfBeJ
mokys
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 9
Joined: 03 May 2018, 18:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 May 2018, 19:42

IuGIN wrote:
mokys wrote:Se pare ca am luat teapa la 15 euro,am comandat un stick si nici un mail nimic de atunci, site ul numai merge de atunci, si la telefon ni raspund.
Daca am facut plata paypal si dau refund se poate recupera chiar daca am cumparat de la un magazin online?
Desigur. Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie. Am dat o comanda de pe site-ul altshop de un lucru in valore de 65 de lei , metoda de plata fiind Paypal. Mi-au luat banii, iar dupa, in ziua urmatoare ma trezesc cu site-ul lor cazut. Avusesem impresia ca e o problema de moment si ca s-ar putea remedia cat de curand. De unde, a trecut aproximativ o saptamana, site-ul lor inca este picat, iar eu nu am primit nici o instiintare. Din fericire, am facut o cerere de refund la Paypal si am primit banii fix dupa doua zile de la plangerea mea. Deci , da, te sfatuiesc sa remediezi problema prin a alege optiunea de refund pe site-ul Paypal. Le explici doua, trei vorbe despre ce s-a intamplat. Acum, in sfarsit , pot sta cu inima impacata ca mi-am primit banii inapoi cu ajutorul celor de la Paypal, pentru ca nenoricitii astia de la ALTSHOP nu iti trimit nici macar o instiintare.
Tin sa mentionez ca nu am avut problema asta de doi ani incoace de cand am cumparat de pe site-ul lor cu Paypal-ul. Am cheltuit undeva la aproximativ 5000 de ron pe acest site, iar asta este prima oara cand mi se intampla asa. Nu stiu ce s-a intamplat cu site-ul, dar, dupa experientele mele personale cu aceasta firma, nu am avut vreo problema,pana acum

Image
https://imgur.com/a/6ysfBeJ
Am primit si eu banii astazi,tot dupa 2 zile dupa ce am facut ticket la ei.
Sunt niste excroci,am comandat iar apoi site down,telefonu inchis,la mail uri nu raspund.
Nu recomand acest site.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information