Teamspeak vs Discord

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Dragon Hacker
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 24 Jan 2017, 14:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:478532522
Fond eXtream: 0
Location: Bălți
Has thanked: 1 time
Contact:

20 Aug 2018, 13:46

DevilBoy.eXe wrote:Bai bătrâneilor sa dus vremea ts-ului, acum discord-u a crescut în popularitate până și steam-ul a adoptat un sistem asemănător cu cel al discordului
Vremurile se schimba trebuie sa ne adaptam mereu la cea ce este mai bun
Sunt de acord treaba asta.
Aici prin zona folosesc mai mult discord decat, ts3, din cauza e mai simplistic, si e gratuit, decat vezi pe playstore/appstore, care costa bani, are interfata classica, sta 10 ani acelasi interfata, ceva nou nu exista?
Asta care spune au mai putine beneficii, este gresit, din cauza voi nu ati descoperit boti pe discord, ai mii de optiuni, daca stiti limbajul de codare, sau google :)
RoyalServer 2
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

20 Aug 2018, 14:12

Veti vedea ca usor , usor ts-ul o sa dispara, cunosc foarte multi care au plecat pe discord de pe ts, e gratis, e safe din toate punctele de vedere si daca stii sa faci calumea un server de discord si acolo poti sa faci treaba calumea !

Lucrurile evolueaza, evoluati si voi....asa cum de la HI5 s-a trecut la Facebook....asa cum s-a terminat si cu messenger desii a rupt atunci cand a aparut si toata lumea era pe mess .
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
- SiMPLE
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 814
Joined: 13 Mar 2016, 11:19
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/ionel1
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

20 Aug 2018, 14:16

Dragon Hacker wrote:
DevilBoy.eXe wrote:Bai bătrâneilor sa dus vremea ts-ului, acum discord-u a crescut în popularitate până și steam-ul a adoptat un sistem asemănător cu cel al discordului
Vremurile se schimba trebuie sa ne adaptam mereu la cea ce este mai bun
Sunt de acord treaba asta.
Aici prin zona folosesc mai mult discord decat, ts3, din cauza e mai simplistic, si e gratuit, decat vezi pe playstore/appstore, care costa bani, are interfata classica, sta 10 ani acelasi interfata, ceva nou nu exista?
Asta care spune au mai putine beneficii, este gresit, din cauza voi nu ati descoperit boti pe discord, ai mii de optiuni, daca stiti limbajul de codare, sau google :)
Totul este posibil si pe TS, poti crea mult mai multe sisteme/boti/scripturi decat ce este pe discord. Adevarul este ca a venit acum nou si de aia este mai okay pe partea de design. De ce sa schimbe interfata TS-ul pe cand poti tu face designul dupa bunul plac. :)
https://prnt.sc/r96bbt https://prnt.sc/retlsb https://prnt.sc/retn0y - ofer atentie si lectii de romana
Sunt smecher, am bani, vreti si voi? 8)
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

20 Aug 2018, 14:24

Majoritatea aveti intre 16-19 ani de pe aici si sunteti atrasi de discord doar pentru felu cum arata.Ts-ul nu o sa moara niciodata.Daca ai creier stii sa folosesti ts-ul si sa faci permisiunile si tot.Pe discord e joaca de copii,orice pustan se descurca.Aceea interfata clasica pe care o vedeti voi pe ts ascunde multe alte lucruri in spate.Nu inseamna ca daca apare ceva nou si arata bine este si bun din contra.O persoana de peste 30 de ani va zic eu ca ar prefera ts-ul decat sa vada rahaturile de notificari de la discord sau sa intre pe el si sa apara o interfata de zici ca ma joc.SI in plus mai apare si cacatul ala acolo sus in colt care pe mine unu ma enerveaza sau cand apas sa vorbesc sa mi se auda sunetul ala zici ca am primit mesaj.Discord-ul e o prostie pentru copii.Eu zic sa faceti o medie de varsta a utilizatorilor de pe discord si ts mai bine.O sa vedeti ca majoritatea persoanelor cu experienta intr-un joc,profesionisti sau cum vreti voi sa-i numiti intra pe ts.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

20 Aug 2018, 14:29

Steam group chats pe viata! :kappa: :kappa: :kappa:
Image
User avatar
N4ked
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 452
Joined: 17 Apr 2011, 17:28
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: GSX-R
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

20 Aug 2018, 16:22

discor de un fel de yahoo messenger, il folosesc cand mai joc 1.6 si face vreun admin poza sau ceva schimburi pe steam, de vorbit prefer ts
Dragon Hacker
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 24 Jan 2017, 14:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:478532522
Fond eXtream: 0
Location: Bălți
Has thanked: 1 time
Contact:

20 Aug 2018, 17:13

Te-am_prins wrote:Majoritatea aveti intre 16-19 ani de pe aici si sunteti atrasi de discord doar pentru felu cum arata.Ts-ul nu o sa moara niciodata.Daca ai creier stii sa folosesti ts-ul si sa faci permisiunile si tot.Pe discord e joaca de copii,orice pustan se descurca.Aceea interfata clasica pe care o vedeti voi pe ts ascunde multe alte lucruri in spate.Nu inseamna ca daca apare ceva nou si arata bine este si bun din contra.O persoana de peste 30 de ani va zic eu ca ar prefera ts-ul decat sa vada rahaturile de notificari de la discord sau sa intre pe el si sa apara o interfata de zici ca ma joc.SI in plus mai apare si cacatul ala acolo sus in colt care pe mine unu ma enerveaza sau cand apas sa vorbesc sa mi se auda sunetul ala zici ca am primit mesaj.Discord-ul e o prostie pentru copii.Eu zic sa faceti o medie de varsta a utilizatorilor de pe discord si ts mai bine.O sa vedeti ca majoritatea persoanelor cu experienta intr-un joc,profesionisti sau cum vreti voi sa-i numiti intra pe ts.
Bun, sa spunem ai dreptate, dar sincer zic, de ce costa atat bani si mai ales hostarea serverului? Crezi numai pe discord sunt copii? In ts tot exista si copii, oameni care hosteaza ts nulled, poate copii, care au un mirc sau alte cacaturi si te-ai belit,chiar daca conectezi doar pentru o secunda, tot ip ramane, dar parerea mea, in lumea moderna, nu trecutului care voi aveti interfatele classic, a trecut suficient timp sa va obsinuiti cu ele, normal profesionisti intra, din cauza a folosit cand era copil, pc-ul era cu interfata classica cum ar fi windows me, posibil, pe discord sunt si profesionisti, daca o gasesti destul de bine, sincer, varsta nu conteaza, conteaza cata minte are acest utilizator, omu care ar putea vorbi, exemplu un copil are o voce matur, sau altele chesti, destepti. De ce voi ganditi la varsta?
P.S Asta nu este hate, asta este parerea, eu consider discord, e avansat dar si altele chesti pot folosite, sincer eu nu vad copii pe discord, decat asti din skype imi da add pe discord, ii dau ignore si gata, pana vad un motiv. La unele grupuri sunt serioase, unele pentru funny, te distrezi mai bine decat pe acolo, ai multe multe beneficii. Cum spune romanu , cat mai ieftin sau gratis, cat mai bine este. Posibil sunt copii care fac grupele pentru testele sau funny, sau altele chesti, din cauza e gratis, la ts folosesc nulled, chiar unele am vazut asemenea serverele.Pe ts, sunt mai multi copii crede-ma, am folosit suficient timp ts3. Poti vorbesti ce doresti, pentru mine nu conteaza.
User avatar
- SiMPLE
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 814
Joined: 13 Mar 2016, 11:19
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/ionel1
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

20 Aug 2018, 20:37

Dragon Hacker wrote:
Te-am_prins wrote:Majoritatea aveti intre 16-19 ani de pe aici si sunteti atrasi de discord doar pentru felu cum arata.Ts-ul nu o sa moara niciodata.Daca ai creier stii sa folosesti ts-ul si sa faci permisiunile si tot.Pe discord e joaca de copii,orice pustan se descurca.Aceea interfata clasica pe care o vedeti voi pe ts ascunde multe alte lucruri in spate.Nu inseamna ca daca apare ceva nou si arata bine este si bun din contra.O persoana de peste 30 de ani va zic eu ca ar prefera ts-ul decat sa vada rahaturile de notificari de la discord sau sa intre pe el si sa apara o interfata de zici ca ma joc.SI in plus mai apare si cacatul ala acolo sus in colt care pe mine unu ma enerveaza sau cand apas sa vorbesc sa mi se auda sunetul ala zici ca am primit mesaj.Discord-ul e o prostie pentru copii.Eu zic sa faceti o medie de varsta a utilizatorilor de pe discord si ts mai bine.O sa vedeti ca majoritatea persoanelor cu experienta intr-un joc,profesionisti sau cum vreti voi sa-i numiti intra pe ts.
Bun, sa spunem ai dreptate, dar sincer zic, de ce costa atat bani si mai ales hostarea serverului? Crezi numai pe discord sunt copii? In ts tot exista si copii, oameni care hosteaza ts nulled, poate copii, care au un mirc sau alte cacaturi si te-ai belit,chiar daca conectezi doar pentru o secunda, tot ip ramane, dar parerea mea, in lumea moderna, nu trecutului care voi aveti interfatele classic, a trecut suficient timp sa va obsinuiti cu ele, normal profesionisti intra, din cauza a folosit cand era copil, pc-ul era cu interfata classica cum ar fi windows me, posibil, pe discord sunt si profesionisti, daca o gasesti destul de bine, sincer, varsta nu conteaza, conteaza cata minte are acest utilizator, omu care ar putea vorbi, exemplu un copil are o voce matur, sau altele chesti, destepti. De ce voi ganditi la varsta?
P.S Asta nu este hate, asta este parerea, eu consider discord, e avansat dar si altele chesti pot folosite, sincer eu nu vad copii pe discord, decat asti din skype imi da add pe discord, ii dau ignore si gata, pana vad un motiv. La unele grupuri sunt serioase, unele pentru funny, te distrezi mai bine decat pe acolo, ai multe multe beneficii. Cum spune romanu , cat mai ieftin sau gratis, cat mai bine este. Posibil sunt copii care fac grupele pentru testele sau funny, sau altele chesti, din cauza e gratis, la ts folosesc nulled, chiar unele am vazut asemenea serverele.Pe ts, sunt mai multi copii crede-ma, am folosit suficient timp ts3. Poti vorbesti ce doresti, pentru mine nu conteaza.
Nu te contrazic, mai exista copii pe TS, dar nu copii de 10-11 ani, majoritatea ce sunt acum pe TS sunt 14+, crede-ma si in ultima perioada s-au luat multe blacklisturi pe TS, deci nu se mai prea foloseste crack, mesmerize, s-au facut si cereri de NPL si alte tipuri de licenţe.
https://prnt.sc/r96bbt https://prnt.sc/retlsb https://prnt.sc/retn0y - ofer atentie si lectii de romana
Sunt smecher, am bani, vreti si voi? 8)
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

20 Aug 2018, 21:08

TS
Nu stiu de ce dar pe discord cand stau nu merge netu calumea..nu ma pot juca jocuri online calumea, pica si iar apare netu chestii de genu..
Image
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

21 Aug 2018, 03:44

Discord.

Nu mananca resurse multe si nu face ca jocul sa mearga greu. Nu-i aglomeratie si nu e nici dezordine daca stii cum sa-ti administrezi serverul. Cum am vazut pe aici. Ar trebui sa va puneti problema de altceva, nu de aplicatie.

Botii ridica foarte mult stacheta aici. Sunt foarte multi care sunt foarte utili si au o integrare foarte buna cu diferite jocuri

Si ca se cauta foarte mult, botii de muzica sunt gratuiti

Si terminati cu rahatul asta. Daca vedeti pe un server copii, nu inseamna ca peste tot e la fel.
Image
Image
Image
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

21 Aug 2018, 16:56

Botii de pe Discord se pot face in C#, Java, NodeJS, PHP, Python si mai sunt cateva pe care nu le stiu numele.
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information