Care ai avut probleme cu permisu suspendat si ai contestat

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
jMEN.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 20 Sep 2015, 14:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

13 Nov 2018, 16:51

> SKanDaL < wrote:
FzR? wrote:Care ai avut probleme cu permisu suspendat si ai contestat se castiga sau imi bat capu degeaba :))
Eu am trecut pe galben am fortat semaforul sa zic m-a prins in intersectie galben asa ca am accelerat si la jumatea intersectiei sa zic s-a facut rosu . Agentul a spus ca are dovada video dar nu a vrut sa imi arate (din ce am inteles nu e obligat )...
1. Orice politist are obligatia sa-ti arate o dovada prin care sa arate de ce te-a oprit. Obligatoriu ! Eu am patit ceva de genu. Aveam undeva la 110 inafara localitatii, am vazut masina de politie in fata si am incetinit, pana pe la 85/90. Astia m-au oprit si au zis ca aveam 105km/h. Le-am zis sa-mi arate dovada si la fel mi-au raspuns : "Cum sa-ti arat dovada ? Nu-s obligat". Eu am tot lungit-o ca e obligat, pentru ca asa si e. Daca ceri sa iti arate dovada, sunt obligati sa o faca. M-am dus la masina lor si nici cum nu a reusit sa ii dea peste 85 km/h :)) . Nu a avut ce sa-mi mai faca, si m-au lasat sa plec.

2. Daca nu a vrut sa-ti arate dovada e clar ... nu cred ca te-a prins pe rosu, au vazut probabil ca ai fortat trecerea si au zis ca hai sa-l frecam pe fraier.

Eu as merge sa vad inregistrarile prima data. Daca se vede pe inregistrari ca nu era rosu, as depune contestatie si as depune si plangere impotriva politistului aluia ...
Deci la tine culoarea galbena este la fel ca aia verde nu? Ce trebui sa faci cand vezi culoarea galbena? Cum ai luat permisu?
RoyalServer
User avatar
> SKanDaL <
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 20 Dec 2015, 18:11
Detinator Steam: Da
SteamID: Privat
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

14 Nov 2018, 00:33

jMEN. wrote:
> SKanDaL < wrote:
FzR? wrote:Care ai avut probleme cu permisu suspendat si ai contestat se castiga sau imi bat capu degeaba :))
Eu am trecut pe galben am fortat semaforul sa zic m-a prins in intersectie galben asa ca am accelerat si la jumatea intersectiei sa zic s-a facut rosu . Agentul a spus ca are dovada video dar nu a vrut sa imi arate (din ce am inteles nu e obligat )...
1. Orice politist are obligatia sa-ti arate o dovada prin care sa arate de ce te-a oprit. Obligatoriu ! Eu am patit ceva de genu. Aveam undeva la 110 inafara localitatii, am vazut masina de politie in fata si am incetinit, pana pe la 85/90. Astia m-au oprit si au zis ca aveam 105km/h. Le-am zis sa-mi arate dovada si la fel mi-au raspuns : "Cum sa-ti arat dovada ? Nu-s obligat". Eu am tot lungit-o ca e obligat, pentru ca asa si e. Daca ceri sa iti arate dovada, sunt obligati sa o faca. M-am dus la masina lor si nici cum nu a reusit sa ii dea peste 85 km/h :)) . Nu a avut ce sa-mi mai faca, si m-au lasat sa plec.

2. Daca nu a vrut sa-ti arate dovada e clar ... nu cred ca te-a prins pe rosu, au vazut probabil ca ai fortat trecerea si au zis ca hai sa-l frecam pe fraier.

Eu as merge sa vad inregistrarile prima data. Daca se vede pe inregistrari ca nu era rosu, as depune contestatie si as depune si plangere impotriva politistului aluia ...
Deci la tine culoarea galbena este la fel ca aia verde nu? Ce trebui sa faci cand vezi culoarea galbena? Cum ai luat permisu?
Si daca esti la 1/2 metri de semafor si ai viteza ce faci ? Franezi ca nebunu sa intre careva din spate in tine ? Eu am patit de cel putin 50 de ori sa se shimbe semaforul pe galben cu 2/3 metri inaite de trecere de pietoni.
Image
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

14 Nov 2018, 01:52

> SKanDaL < wrote:
jMEN. wrote:
> SKanDaL < wrote:
1. Orice politist are obligatia sa-ti arate o dovada prin care sa arate de ce te-a oprit. Obligatoriu ! Eu am patit ceva de genu. Aveam undeva la 110 inafara localitatii, am vazut masina de politie in fata si am incetinit, pana pe la 85/90. Astia m-au oprit si au zis ca aveam 105km/h. Le-am zis sa-mi arate dovada si la fel mi-au raspuns : "Cum sa-ti arat dovada ? Nu-s obligat". Eu am tot lungit-o ca e obligat, pentru ca asa si e. Daca ceri sa iti arate dovada, sunt obligati sa o faca. M-am dus la masina lor si nici cum nu a reusit sa ii dea peste 85 km/h :)) . Nu a avut ce sa-mi mai faca, si m-au lasat sa plec.

2. Daca nu a vrut sa-ti arate dovada e clar ... nu cred ca te-a prins pe rosu, au vazut probabil ca ai fortat trecerea si au zis ca hai sa-l frecam pe fraier.

Eu as merge sa vad inregistrarile prima data. Daca se vede pe inregistrari ca nu era rosu, as depune contestatie si as depune si plangere impotriva politistului aluia ...
Deci la tine culoarea galbena este la fel ca aia verde nu? Ce trebui sa faci cand vezi culoarea galbena? Cum ai luat permisu?
Si daca esti la 1/2 metri de semafor si ai viteza ce faci ? Franezi ca nebunu sa intre careva din spate in tine ? Eu am patit de cel putin 50 de ori sa se shimbe semaforul pe galben cu 2/3 metri inaite de trecere de pietoni.
Majoritatea semafoarelor de la pietoni au delay secunde bune, tocmai din cauza asta, in caz ca prinzi galben sa fortezi, deci e si recomandat in unele cazuri
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

14 Nov 2018, 18:58

Credeti ca politatii sunt ei fraieri?
Odata ce te-au oprit iti cer actele la control si trebuie sa le dai ca nu ai ce face, asa e legea astfel risti amenzi usturatoare sau trebuie sa te judeci cu ei.
Nu prezinti actele la control se considera contraventie.
Le-ai dat actele la control cum ar fi permisul deci ti-l pot retine.
Daca refuzi sa le dai actele si le ceri dovada s-ar putea sa o incurci mai rau...
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

14 Nov 2018, 23:02

Puteai foarte frumos sa opresti dupa trecerea de pietoni si sa astepti culoarea verde a semaforului.
Cam asa se procedeaza.
User avatar
duduftw
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 1933
Joined: 19 Dec 2012, 20:30
Detinator Steam: Da
CS Status: sdd
SteamID: duduftw
Reputatie: Utilizator neserios
Location: Constanta
Has thanked: 97 times
Been thanked: 57 times

14 Nov 2018, 23:24

Galben se considera rosu frt, in caz de nu puteai opri in conditii de siguranta era altceva, dar tu ai spus ca ai fortat, se considera rosu, daca faci contestatie si le spui ca ai nevoie de permis poti sa te lungesti cu ei si 2-3 ani dar ai de alergat in fiecare luna.

Probabil aveau camera de bord si te-au filmat daca au spus ca au dovada ca nu mint si in caz de tu vei face contestatie el se prezinta cu dovada la parchet si tot trebuie sa stai o luna doua cat ti-a dat el.
ne mai pensionam si noi ?
miniON
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 11 Jul 2015, 20:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Nov 2018, 23:32

duduftw wrote:Galben se considera rosu frt, in caz de nu puteai opri in conditii de siguranta era altceva, dar tu ai spus ca ai fortat, se considera rosu, daca faci contestatie si le spui ca ai nevoie de permis poti sa te lungesti cu ei si 2-3 ani dar ai de alergat in fiecare luna.

Probabil aveau camera de bord si te-au filmat daca au spus ca au dovada ca nu mint si in caz de tu vei face contestatie el se prezinta cu dovada la parchet si tot trebuie sa stai o luna doua cat ti-a dat el.
Exact, galben se considera rosu, oricum in 90% cazuri poti opri la galben, dar majoritatea il forteaza iar daca te vede un politist papa...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 265 guests