Imatriculat auto bulgari

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
tweky
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2705
Joined: 22 Jun 2009, 01:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Detinator server CS: Da
SteamID: twekymihai
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Mihaita
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Ilfov
Has thanked: 126 times
Been thanked: 173 times

17 Nov 2018, 16:40

Vreau sa cumpar si e pe bulgarii.
1. Pot sa o trec pe ro daca am talon carte asigurare...
2. Daca nu pot sa o trec pe ro ce trebuie facut sa fac itp asigurare in fiecare an sau cum , cat costa daca merg pe acele numere
my website
:hand_over_mouth: :ghosts:

1. vevios.ro

2. minios.ro
RoyalServer 2
User avatar
~Tarzan~
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 01 Jul 2018, 01:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Îmi e destul sa ştiu că pot !
Fond eXtream: 0
Location: Germany
Contact:

18 Nov 2018, 12:24

Da o poti inscrie , programare rar , platire numere si asigurare si o poti inmatricula in Romania .
Cat despre bulgari , poti face ITP si in RO , nu neaparat in bulgaria , ITP maxim 70e si asigurarea tot pe acolo cred depinde cum e inscrisa masina , pe persoana fizica sau pe firma .
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

28 Nov 2018, 11:46

tweky wrote:Vreau sa cumpar si e pe bulgarii.
1. Pot sa o trec pe ro daca am talon carte asigurare...
2. Daca nu pot sa o trec pe ro ce trebuie facut sa fac itp asigurare in fiecare an sau cum , cat costa daca merg pe acele numere
1. Iti trebuie procura de asmeni si un fel de act ca ai platit impozitul in tara respectiva.
2. 300E anual pana in motor de 2.0, sunt brokeri care fac acte de BG peste tot ia legatura cu unu, problema e ITP-ul ori iti gasesti pe unu care il face bine si iti vine acasa, ori mergi in Bulgaria cu masina, daca e inscrisa pe firma iti trebuie doar 300e numa Asigurarea, daca nu 280 toate actele Anual
Daca ai nevoie contacteaza-ma iti dau pe cineva care iti face actele singur la cel mai bun pret si iti vin acasa prin curierat fara sa faci nimic

1. Avantaj pe BG
- Nu platesti impozit la noi
- Camerele de rovineta sau amenzile pe camere nu iti vin tie si nici la bulgar se pierd

2. Dezavantaj
- Trebuie sa fii la curent cu actele ca altfel se radiaza automat
- Daca ti se retine certificatu de inmatriculare mai mult de 2 saptamani va fi trimis la ambasada in BG dupa care nu mai dai de el
- Mult mai scumpe actele anual spre deosebire de la noi, la noi daca vrei sa iti faci asigurare iti faci cand vrei la fel si ITP la ei daca nu le inoiesti dupa 2 saptamana masina se radiaza automat.

Eu am un PASSAT inmatriculat in BG de 3 ani, problema pentru care nu vreau sa o trec in tara este ca este pe Dreapta si dupa am probleme la ITP de la anul.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information