Despre GEFORCE NOW (FREE IN BETA ACCESS)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dragonCSX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 04 Feb 2017, 17:36
Detinator Steam: Da
CS Status: moneymaker.
Detinator server CS: xmas.arenadevils.ro
SteamID: csfweed01
Fond eXtream: 0
Location: Ploiesti
Discord: csfweed1337
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times
Contact:

10 Jan 2019, 21:53

Am descoperit si eu chestia asta cu GEFORCE NOW , cica este gratis in beta access si mi-am facut o inregistrare .
Vreau sa stiu cam cum ruleaza acesta , din cate am inteles NVIDIA iti da voie sa faci STREAMING (sa te joci) pe pc-urile lor si acum intrebarea mea este..... se merita sau se va merita dupa ce aceasta iese din beta si va trebui sa o cumperi ?
https://www.youtube.com/watch?v=rz_dg2sz6ps
>> XMAS.ARENADEVILS.RO # See you again in 2025 <<
>> DR.ARENADEVILS.RO # Official Deathrun Mod 2024 <<
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

10 Jan 2019, 21:58

Se merita insa pe jocurile tip competitive nu prea cred, din moment ce iti face streaming, o sa ai un short delay.
User avatar
dragonCSX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 04 Feb 2017, 17:36
Detinator Steam: Da
CS Status: moneymaker.
Detinator server CS: xmas.arenadevils.ro
SteamID: csfweed01
Fond eXtream: 0
Location: Ploiesti
Discord: csfweed1337
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times
Contact:

10 Jan 2019, 21:59

Mădălin wrote:Se merita insa pe jocurile tip competitive nu prea cred, din moment ce iti face streaming, o sa ai un short delay.
Am vazut toate tipurile de gameplay de la fortnite pana la pubg / csgo , din cate am inteles pe csgo e mai prost movementul sau ceva de genul.
>> XMAS.ARENADEVILS.RO # See you again in 2025 <<
>> DR.ARENADEVILS.RO # Official Deathrun Mod 2024 <<
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

11 Jan 2019, 06:03

Va fi fail mare, cu netul din România (1 Gbps) e un delay mare la mouse, jocurile se văd cu pixeli stream doar pana 1080p, nu merita nici daca se va lansa la 5-10€ lunar.
ImageImage
Dragon Hacker
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 24 Jan 2017, 14:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:478532522
Fond eXtream: 0
Location: Bălți
Has thanked: 1 time
Contact:

11 Jan 2019, 10:12

Cam gresite ceea ce ati spus, eu am geforce now beta acces, am doar 100 MBPS down/up, ai nevoie minim 25 sa ajunga la germania, cel putin sub 50 ping (daca ai astea ai un lag 0.5 s la unele chesti iar uneori 0.3s) Geforce now acum au implementat steam login (adica acces orice jocuri chiar cele neofficiale de suportat), csgo se observa putin lagul la astea, in restu e perfect, fornite vad nu am probleme e fix cum e pe pc, pubg as testa dar nu am jocul momentat,
cTm # oNe wrote:Va fi fail mare, cu netul din România (1 Gbps) e un delay mare la mouse, jocurile se văd cu pixeli stream doar pana 1080p, nu merita nici daca se va lansa la 5-10€ lunar.
Tu nu ai nevoie netu din romania 1gbps ai nevoie cel putin 100, dar voi sunteti norocosi asa cam puteti prindeti cel putin 30/40 ping max, dar la mine e undeva 44, s-ar putea fie reduse laguri daca esti mai aproape de germania.
User avatar
dragonCSX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 04 Feb 2017, 17:36
Detinator Steam: Da
CS Status: moneymaker.
Detinator server CS: xmas.arenadevils.ro
SteamID: csfweed01
Fond eXtream: 0
Location: Ploiesti
Discord: csfweed1337
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times
Contact:

11 Jan 2019, 10:46

cTm # oNe wrote:Va fi fail mare, cu netul din România (1 Gbps) e un delay mare la mouse, jocurile se văd cu pixeli stream doar pana 1080p, nu merita nici daca se va lansa la 5-10€ lunar.
Nu cred ca va fi o problema cu netul din Romania pentru ca am incercat si Steam Link-ul in care faceai Streaming de pe Laptop / PC pe un Telefon / Tableta si imi mergea extrem de bine , deci practic stateam in pat si ma jucam Tomb Raider sau whatever din maneta aia .
Astept sa vad daca o sa aprobe cei de la NVIDIA , deoarece sunt extrem de curios de acest lucru .
>> XMAS.ARENADEVILS.RO # See you again in 2025 <<
>> DR.ARENADEVILS.RO # Official Deathrun Mod 2024 <<
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

11 Jan 2019, 11:37

Iti trebuie un cod de acces de la ei si se obtine greu, doar developerilor selectiv.
Poate o sa scoata baietii un program stabil.
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

11 Jan 2019, 17:35

cTm # oNe wrote:Va fi fail mare, cu netul din România (1 Gbps) e un delay mare la mouse, jocurile se văd cu pixeli stream doar pana 1080p, nu merita nici daca se va lansa la 5-10€ lunar.
Nu stiu ce vrei sa zici "cu netul din Romania" dar suntem printre primele locuri cu cel mai bun internet.
EMiNEM
diavolu111
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 419
Joined: 11 Oct 2014, 18:18
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Alba Iulia
Has thanked: 28 times
Been thanked: 6 times
Contact:

11 Jan 2019, 20:30

eu am facut cerere de cateva luni si nici acum nu am primit nimic..
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

11 Jan 2019, 20:52

dragonCSX wrote:
cTm # oNe wrote:Va fi fail mare, cu netul din România (1 Gbps) e un delay mare la mouse, jocurile se văd cu pixeli stream doar pana 1080p, nu merita nici daca se va lansa la 5-10€ lunar.
Nu cred ca va fi o problema cu netul din Romania pentru ca am incercat si Steam Link-ul in care faceai Streaming de pe Laptop / PC pe un Telefon / Tableta si imi mergea extrem de bine , deci practic stateam in pat si ma jucam Tomb Raider sau whatever din maneta aia .
Astept sa vad daca o sa aprobe cei de la NVIDIA , deoarece sunt extrem de curios de acest lucru .
Am zis deja ca e un delay mare si jocurile pixelate cu netul cel mai bun din România 1 Gbps, de asta am zis ca va fi fail, mai bine stâng bani sa îmi fac un PC decent decât sa ma joc cu lag si in 1080p. Cine vrea sa cumpere e 15€ pe kinguin.
ImageImage
Dragon Hacker
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 24 Jan 2017, 14:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:478532522
Fond eXtream: 0
Location: Bălți
Has thanked: 1 time
Contact:

11 Jan 2019, 23:17

cTm # oNe wrote:
dragonCSX wrote:
cTm # oNe wrote:Va fi fail mare, cu netul din România (1 Gbps) e un delay mare la mouse, jocurile se văd cu pixeli stream doar pana 1080p, nu merita nici daca se va lansa la 5-10€ lunar.
Nu cred ca va fi o problema cu netul din Romania pentru ca am incercat si Steam Link-ul in care faceai Streaming de pe Laptop / PC pe un Telefon / Tableta si imi mergea extrem de bine , deci practic stateam in pat si ma jucam Tomb Raider sau whatever din maneta aia .
Astept sa vad daca o sa aprobe cei de la NVIDIA , deoarece sunt extrem de curios de acest lucru .
Am zis deja ca e un delay mare si jocurile pixelate cu netul cel mai bun din România 1 Gbps, de asta am zis ca va fi fail, mai bine stâng bani sa îmi fac un PC decent decât sa ma joc cu lag si in 1080p. Cine vrea sa cumpere e 15€ pe kinguin.
Ce este pentru tine *mare delay* mai mult 12 secunde delay click sau ? Tie-am explicat sunt mici delay la csgo/fornite sau completive games, iar cele normale etc , ets2 gta 5 se descurca peeeeeeerfect, mai ales jocuri gratis cum ar fi world of thanks etc la setari maxime arata perfect, poate nvidia sa reduca lagul cu ajutorul comprestie, daca ai ecran 4k cred nu prea merita geforce now la aceasta rezolutie.
User avatar
dragonCSX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 04 Feb 2017, 17:36
Detinator Steam: Da
CS Status: moneymaker.
Detinator server CS: xmas.arenadevils.ro
SteamID: csfweed01
Fond eXtream: 0
Location: Ploiesti
Discord: csfweed1337
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times
Contact:

12 Jan 2019, 02:19

Oricum este o idee dupa parerea mea extrem de smechera.
adica nu stiu zic si eu 2019 si alta tehnologie.
>> XMAS.ARENADEVILS.RO # See you again in 2025 <<
>> DR.ARENADEVILS.RO # Official Deathrun Mod 2024 <<
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Petal [Bot] and 80 guests