Discutii despre fitness si bodybuilding

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Igrow DeadGypsies
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 31 Oct 2018, 17:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Nov 2018, 13:29

Nicholas wrote:
FairTM wrote:Sa inlocuiesc sticla aia de "suc" cu apa plata?
De ce ai bea suc? Nu-i bun din foarte multe motive, o apa plata de calitate face diferenta, sa stii si apa te ajuta foarte mult in evolutia ta, find 70% corpul uman. :lifter_tone2:
apa plata de calitate.... boss de aproape 7 ani de cand fac, beau apa de la robinet si n-am murit; nu mai zic de rezultate
X-Boo wrote:
balarobert. wrote:Are ceva daca iau creatina cu apa goala?
Astept raspuns, mersi.
Poti risca o indigestie sau arsura, bine, acum depinde de persoana si de creatina (firma). Eu iti recomand sa iei creatina cu shake-ul de proteine (cum fac eu) SAU cu dextroza sa se absoarba mai bine si sa bei minim 3 litri de lichide. Mult succes!

X-Boo
Project Manager,
xboo.ro
depinde de corp, o iau cu apa simpla si nu am probleme
lefion wrote:Vreau sa ma apuc de sala pentru a slabi și a ma defini, iar pentru asta mi-am luat o pudra proteica pentru a înlocui o masa, mai exact cea de la prânz.
De ce ? Pentru ca vreau sa ma antrenez imediat după ce scap de la liceu, și îmi vine greu sa car după mine mâncare, e mai simplu cu un shake.
Credeți ca este o idee buna ceea ce fac ? Adică sa consum proteine înainte și după antrenament ( 2 shake-uri).
O sa am energie sa susțin exercițiile doar cu proteina ? Sau pe lângă shake ar mai trebui sa adaug și puțin carbohidrat ? Fulgi de ovăz sau ceva.

Dacă sunt pe aici persoane care știu cu ce se mănâncă sala, sa lase un reply va rog, am mare nevoie.
salut, daca vrei sa slabesti si sa te definesti iti recomand sa faci doar calisthenics daca nu ai oasele grele, evident masa musculara o vei pune mai greu fata de ,,aparate", dar se merita mai mult calisthenics din punct de vedere al definirii si al fortei; e net superior fata de aparate
ca referinta foloseste thenx de pe youtube
(7:43:11 PM) [email protected]/15694479629269389527: maine ma trezesc devreme la 6 dimineata
(7:43:13 PM) Private conversation with [email protected]/990514177869266124919242822 started. Your client is not logging this conversation.
(7:43:18 PM) [email protected]/15694479629269389527: sa ma duc in piata sa vand ceapa verde
(7:43:19 PM) [email protected]/15694479629269389527: stai ce
(7:43:33 PM) [email protected]: si tu
(7:43:34 PM) [email protected]: CE
RoyalServer
X-Boo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 7
Joined: 09 Aug 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Has thanked: 1 time
Contact:

05 Nov 2018, 23:47

Igrow DeadGypsies wrote:
X-Boo wrote:
balarobert. wrote:Are ceva daca iau creatina cu apa goala?
Astept raspuns, mersi.
Poti risca o indigestie sau arsura, bine, acum depinde de persoana si de creatina (firma). Eu iti recomand sa iei creatina cu shake-ul de proteine (cum fac eu) SAU cu dextroza sa se absoarba mai bine si sa bei minim 3 litri de lichide. Mult succes!

X-Boo
Project Manager,
xboo.ro
depinde de corp, o iau cu apa simpla si nu am probleme
Pai si eu ce-am spus? :)) i-am explicat omului ce se poate intampla si recomandat (dupa parerea mea) cum ar putea s-o foloseasca, doar ca in general, se recomanda ca persoanele care au suferit sau sufera de afectiuni, sa isi monitorizeze constant starea de sanatate in timpul administrarii, ca unele persoane folosesc anumite suplimente de capul lor si dupa ajung la spital din cauza unei indigestii sau arsuri, ca mna, hai sa luam aminoacizi cu proteina, cu fat burner si alte porcarii fara sa citim macar eticheta.
Iar ca sa te suplimentezi, ar trebui sa ai si un stil de viata sanatos, iar aici ma refer la persoanele care mananca la cina chipsuri si iau proteina cu creatina. :)
Seara frumoasa!

X-Boo
Project Manager,
xboo.ro
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

03 Jan 2019, 23:30

salut, ce sa fac în prima zi de sala? :)) în primul rand vreau sa slăbesc 10kg maxim.
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

05 Jan 2019, 23:32

MASTER ~ wrote:salut, ce sa fac în prima zi de sala? :)) în primul rand vreau sa slăbesc 10kg maxim.
alphabodies
angel fitness
alex stoian
toti 3 pe youtube. Asculti seara de seara si iti faci propriul rezumat. Nu intreba pe un forum , unde vine unu care nu stie care-i tricepsul.
Vezi la ei si iti faci ideea ta si stilul tau de viata. Multa bafta
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

07 Jan 2019, 20:21

Ce brand uri de creatina mai folositi?Ultimele dăți am luat de la GymBeam, dar parca as incerca si altele.
X-Boo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 7
Joined: 09 Aug 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Has thanked: 1 time
Contact:

08 Jan 2019, 08:35

OriginalDeath wrote:Ce brand uri de creatina mai folositi?Ultimele dăți am luat de la GymBeam, dar parca as incerca si altele.
Poti incerca si creatina de la Optimum Nutrition (eu o folosesc de 1 luna si mi se pare foarte ok), si am mai incercat si creatina de la Beast, MuscleTech, MyProtein, Musclepharm si BSN. Insa acum este alegerea fiecaruia, sa nu-mi sara-n cap careva sa zica ca myprotein nu este ok sau altceva.

X-Boo
Project Manager,
xboo.ro
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

08 Jan 2019, 09:46

X-Boo wrote:
OriginalDeath wrote:Ce brand uri de creatina mai folositi?Ultimele dăți am luat de la GymBeam, dar parca as incerca si altele.
Poti incerca si creatina de la Optimum Nutrition (eu o folosesc de 1 luna si mi se pare foarte ok), si am mai incercat si creatina de la Beast, MuscleTech, MyProtein, Musclepharm si BSN. Insa acum este alegerea fiecaruia, sa nu-mi sara-n cap careva sa zica ca myprotein nu este ok sau altceva.

X-Boo
Project Manager,
xboo.ro
Cum ti-ai dat seama intr-o luna de utilizare ca e foarte ok? Chiar sunt curios
ON: Creatina e aproape peste tot din aceeasi sursa, foarte putine firme au laborator propriu, restul o cumpara si o ambaleaza si ii pun aroma.
lukasdaniel
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 17 Jan 2019, 11:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Jan 2019, 11:20

A incercat careva dintre voi hainele gorilla wear? Am vazut ca au aparut si in Romania doar ca nu stiu daca merita la pretul pe care il au, am vazut pe la cei de la mister olympia ca poarta si mi se par interesante. https://www.gorillawear.ro/ Pareri?
gobyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 09 May 2018, 20:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Jan 2019, 18:04

Vreau sa ma apuc de sala de saptamana viitoare.
Ce imi recomandati sa iau pentru a mai pune ceva pe mine? Gen mananc destul de mult dar se pune mai greut pe mine.(am auzit ceva de GFX8, e bun ?) Muschii cred ca sunt obisnuiti cu miscarea..am facut baschet de performanta timp de 6 ani.
Am 17 ani, 1,60(stiu sunt cam scund dar csf :)) ) si 55kg.
Cat despre exercitii mi s-a recomandat circuit timp de 2saptamani.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

17 Jan 2019, 18:13

gobyy wrote:Vreau sa ma apuc de sala de saptamana viitoare.
Ce imi recomandati sa iau pentru a mai pune ceva pe mine? Gen mananc destul de mult dar se pune mai greut pe mine.(am auzit ceva de GFX8, e bun ?) Muschii cred ca sunt obisnuiti cu miscarea..am facut baschet de performanta timp de 6 ani.
Am 17 ani, 1,60(stiu sunt cam scund dar csf :)) ) si 55kg.
Cat despre exercitii mi s-a recomandat circuit timp de 2saptamani.

MANANCA MULTTTTTT si renunta la tigari daca fumezi!

Eu mananc dimineata orice inafara de lactate sau ceai, la 10, apoi la ora 12 la pauza de masa pe la 6 si apoi pe la ora 10 seara.Am avut si eu 57 kg plus ca fumam ca vagoneta, acuma am ajuns la 81 kg!
CE GFX8, baga carne in tine sarmale cat poti ca disperatu`! Daca ai doua mese pe zi si restu` timpului stai pe facebook te ingrasi la toamna!
Image
gobyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 09 May 2018, 20:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Jan 2019, 18:16

The Kalu wrote:
gobyy wrote:Vreau sa ma apuc de sala de saptamana viitoare.
Ce imi recomandati sa iau pentru a mai pune ceva pe mine? Gen mananc destul de mult dar se pune mai greut pe mine.(am auzit ceva de GFX8, e bun ?) Muschii cred ca sunt obisnuiti cu miscarea..am facut baschet de performanta timp de 6 ani.
Am 17 ani, 1,60(stiu sunt cam scund dar csf :)) ) si 55kg.
Cat despre exercitii mi s-a recomandat circuit timp de 2saptamani.

MANANCA MULTTTTTT si renunta la tigari daca fumezi!

Eu mananc dimineata orice inafara de lactate sau ceai, la 10, apoi la ora 12 la pauza de masa pe la 6 si apoi pe la ora 10 seara.Am avut si eu 57 kg plus ca fumam ca vagoneta, acuma am ajuns la 81 kg!
CE GFX8, baga carne in tine sarmale cat poti ca disperatu`! Daca ai doua mese pe zi si restu` timpului stai pe facebook te ingrasi la toamna!
Yep..fumez din pacate..
Cred ca cea mai mare greseala a mea este fumatul si ca nu prea mananc dimineata..pur si simplu nu pot,nu intra. Rare ori daca mananc dimineata o omleta sau cereale cu lapte.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

17 Jan 2019, 20:19

Si gras e mai sanatos sa fii?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 688 guests