Jocuri browser OpenSource gen( triburile/ ikariam/ travian)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

06 Feb 2019, 17:34

Salutare, am o intrebare , cunoasteti niste scripturi opensource gen ( triburile(tribalwars) / ikariam / travian / imperiaonline ) , jocuri care sa fie in browser , si sa fie gen aceastea?
Discord: lucifer_xro
RoyalServer 2
User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

06 Feb 2019, 19:13

De curand am descoperit jocul asta dezvoltat pe Laravel (https://github.com/mchekin/rpg). Pare destul de interesant, insa n-am apucat sa il descarc si sa ma uit mai atent pe el.

Ce iti mai recomand sa cauti si sa iti faci o idee:
- xRace PRO, un joc destul de interesant, cu masini (nu e open source, dar il gasesti nulled pe net - A fost initial la vanzare pe Codecanyon.net, dar a fost sters de catre autor 2 ani mai tarziu)
- Ravan Mafia Script - un joc cu mafie, foarte interesant din punctul meu de vedere. Inca gasesti sa il cumperi, insa e PHP 5.x, deci nu ti-l recomand
- VDTruck - jocul dezvoltat de un conational. Foarte misto ideea, inca e in dezvoltare, iar versiunea actuala e geniala. Poti gasi insa prima versiune pe net, hacked, dar functionala - testata acum ceva ani)
- King of Chaos - gasesti nulled

Ca sa fie clar, NU iti recomand sa iti lansezi un site avand o copie nulled / hacked a vreunui joc amintit mai sus (sau nu). Ti le-am enumerat in ideea in care le poti descarca, sa vezi codul si logica din spatele lor si, de ce nu, sa iti scrii propriul joc in functie de nevoile si dorintele tale.

Stiu ca jocurile enumerate nu sunt de genul celor amintite de tine mai sus, dar sunt browser-based, fara necesitatea de a mai descarca o extensie.
(Daca imi mai amintesc vreun joc, revin cu edit)
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 15 times
Contact:

08 Feb 2019, 14:00

Pentru inceput ma intereseaza genul acela pe care l-am enumerat eu , si eu am grepolis ikariam travian si triburile "nulled" in PC!

Triburile chiar am server onlinem la care lucrez sa il modific dar aprefer ceva opensorce ce sa dezvolt ! Chit ca principala idee a fost sa pelc de la o versiune mai veche de triburile si sa o modific destul de mult , nu stiu daca as scapa de problema de copyright !

De aceea am prefereat un script open source , care sa il modific sa il aduc la un nivel de combinatie intre triburile si altele asemanatoare!
Discord: lucifer_xro
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

08 Feb 2019, 15:45

https://www.cavetokingdom.com/
Uita-te la asta cum l-au facut baietii, sunt aia de la marketglory.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information