Percepția asupra muzicii techno

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

09 Apr 2019, 21:02

AND.cfg wrote:
07 Apr 2019, 17:17
Nu uitati ca si Steve Jobs era dependent de marijuana si baga LSD non-stop pe la varsta de 20 de ani si totusi era atat de inteligent incat a dat skip la 2 clase in generala. Stiu pe cineva care a luat pastile la manele la mi-a musica si florin salam e ultimul coxat deci nu cred ca trebuie sa te legi de techno doar ca e muzica aia de drogati. Eu ma distrez la techno fara droguri mai bine decat sa distreaza asa numitii drogati de la acest gen de muzica.

Si nu uita ca muzica techno nu este doar bubuiala aia doar cu un ritm, minimala cum ii spunem noi "drogatii", ci mai sunt inca zeci de tipuri de techno, tipuri care se baga si in club-uri foarte mari din Romania si chiar din afara. + bubuiala aia minimala noi am inventat-o, romanii, suntem renumiti pentru tipul asta de techno minimal iar dj-ii romani sunt chemati la toate festivalurile si petrecerile de techno din afara ca sa bage bubuiala aia
Te rog nu da anumite cazuri de persoane care consumau droguri si totusi au reusit in viata, ca se vor trezi toti terminatii din Tunari si Adancata din Vale care baga legale ca vor fii ceva in viata..
Image
RoyalServer
User avatar
AND.cfg
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2156
Joined: 10 Jan 2015, 18:54
Detinator Steam: Da
CS Status: EGRIM
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: staiku#0001
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

09 Apr 2019, 21:30

# Kerosen. wrote:
09 Apr 2019, 21:02
Te rog nu da anumite cazuri de persoane care consumau droguri si totusi au reusit in viata, ca se vor trezi toti terminatii din Tunari si Adancata din Vale care baga legale ca vor fii ceva in viata..
Stiu, dar nu drogurile sunt de vina pentru gusturile genului de muzica. Poti sa-mi dai toate drogurile de pe lume daca-mi pui k-pop sau alte prostii n-o sa-mi placa.
Pana si Salam trage cox si totusi vorbim de manele.

Maturizati-va
Image
User avatar
AND.cfg
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2156
Joined: 10 Jan 2015, 18:54
Detinator Steam: Da
CS Status: EGRIM
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: staiku#0001
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

09 Apr 2019, 23:34

Rainq wrote:
09 Apr 2019, 22:30
AND.cfg wrote:
09 Apr 2019, 21:30
# Kerosen. wrote:
09 Apr 2019, 21:02
Te rog nu da anumite cazuri de persoane care consumau droguri si totusi au reusit in viata, ca se vor trezi toti terminatii din Tunari si Adancata din Vale care baga legale ca vor fii ceva in viata..
Stiu, dar nu drogurile sunt de vina pentru gusturile genului de muzica. Poti sa-mi dai toate drogurile de pe lume daca-mi pui k-pop sau alte prostii n-o sa-mi placa.
Pana si Salam trage cox si totusi vorbim de manele.

Maturizati-va
Cum sa zici ca,daca asculti rock trebuie sa puti sau te imbraci in negru?! legat de bere la pet care e legatura?la fel si pletele :|
Exact, nici daca asculti techno nu esti un drogat spalat pe creier
Image
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

09 Apr 2019, 23:50

Iarba o folosesc multi pentru creativitate si pentru a privi lumea altfel, nu mai fiti imbibati de atata prostie de cand bautura e mai buna decat un 0.5 de iarba? hai sa fim seriosi :)))

ascultati ce vreti, traim intr o tara "libera"
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

10 Apr 2019, 00:36

AND.cfg wrote:
09 Apr 2019, 21:30
# Kerosen. wrote:
09 Apr 2019, 21:02
Te rog nu da anumite cazuri de persoane care consumau droguri si totusi au reusit in viata, ca se vor trezi toti terminatii din Tunari si Adancata din Vale care baga legale ca vor fii ceva in viata..
Stiu, dar nu drogurile sunt de vina pentru gusturile genului de muzica. Poti sa-mi dai toate drogurile de pe lume daca-mi pui k-pop sau alte prostii n-o sa-mi placa.
Pana si Salam trage cox si totusi vorbim de manele.

Maturizati-va
Eu nu am spus ca in functie de droguri iti alegi muzica sau invers, doar am subliniat ca nu drogurile te fac mai intelectual
Image
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

10 Apr 2019, 18:10

Dar ce dracu ai nevoie de droguri ca sa te simti bine?
Orice drog e de *****, n-o mai bagati p-aia ca e bine sa bagi moderat, ca daca va duce mami la analize nu mai iesiti din casa 1 an de zile.
Exemplul ala ca sunt persoane care au bagat droguri si sunt niste genii e o aberatie. Uitati-va la scriitorii romani, bagau cock la greu de le sareau capacele si intr-adevar, UNELE opere erau interesante, altele erau aberatii.
Nu ai nevoie de un drog ca sa-ti deschida mintea sau sa fii tu. Pe bune, ce-i aberatia asta?
Suntem in 2019 si doar droguri aveti in cap in romanesilor. Lasati drogurile si decat sa dati 60 lei pe 1 gram mai bine luati niste carti si invatati ceva. Macar limitati-va la tigari.
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5137
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

10 Apr 2019, 18:32

Gang Life, shit, Sa vina D.I.I.C.O.T
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

10 Apr 2019, 21:44

VLD00 wrote:
10 Apr 2019, 18:10
Dar ce dracu ai nevoie de droguri ca sa te simti bine?
Orice drog e de *****, n-o mai bagati p-aia ca e bine sa bagi moderat, ca daca va duce mami la analize nu mai iesiti din casa 1 an de zile.
Exemplul ala ca sunt persoane care au bagat droguri si sunt niste genii e o aberatie. Uitati-va la scriitorii romani, bagau cock la greu de le sareau capacele si intr-adevar, UNELE opere erau interesante, altele erau aberatii.
Nu ai nevoie de un drog ca sa-ti deschida mintea sau sa fii tu. Pe bune, ce-i aberatia asta?
Suntem in 2019 si doar droguri aveti in cap in romanesilor. Lasati drogurile si decat sa dati 60 lei pe 1 gram mai bine luati niste carti si invatati ceva. Macar limitati-va la tigari.
Tigari nu as fuma in viata mea, o mare prostie. Pana acum nu am consumat nimic, insa desigur daca as fi la un party unde practic lucrurile astea sunt in floare, probabil ca si eu as incerca. Dupa cum am mai spus, drogurile nu sunt pentru "neica nimeni" daca vrei sa o zic pe romaneste.

Pe scurt, vrei sa te simti bine si simti ca vrei sa faci asta, o faci dar doar cu simt de raspundere. Ce am zis mai sus ramane valabil, adica o consumi doar la evenimente (de la caz la caz) si doar de cei care pot face diferentre serioase intre realitate si mediul virtual.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

16 Apr 2019, 16:33

Cred ca sunt cel mai potrivit sa raspund nelamuririlor lui Sergiu, fiindca sunt ascultator de muzica club/deep/techno/minimal de prin anul ~2000.

Din punctul meu de vedere, la inceput era la moda muzica disco-clubbing, care ulterior a evoluat catre trance, minimal si mai recent techno. Sunt variatiuni ale unei game de muzica similara. Diferenta este ca pe techno, simti mai mult 'beatul' vietii, lucru pe care il simti, nu il gandesti de ce sau cum. Partea suplimentara insa, la techno se combina cu pastile, iar efectul e traznet. Esti mult mai deep in muzica de acolo, totul se simte perfect.
Sample-ul dat de tine nu este tocmai un techno bun de party. Iti las aici un playlist daca vrei sa vezi cum e un techno adevarat:
https://www.youtube.com/watch?v=qN9Ok50 ... t4&index=8
https://www.youtube.com/watch?v=gurUFyb1dys

Pentru mine muzica asta are complet sens si exprima vibe-ul vietii. Daca as putea sa iti explic mai logic de atat, as face-o. Sunt fan la genul asta de muzica si mi se pare geniala. Faptul ca unii oameni combina cu droguri prea mult si se 'prajesc' e partea a doua. Nu stiu sa se controleze. Dar, sunt destui care consuma echilibrat, pe termen lung si nu au nici o problema in asta.
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

17 Apr 2019, 14:31

Laur eXtream wrote:
16 Apr 2019, 16:33
Cred ca sunt cel mai potrivit sa raspund nelamuririlor lui Sergiu, fiindca sunt ascultator de muzica club/deep/techno/minimal de prin anul ~2000.

Din punctul meu de vedere, la inceput era la moda muzica disco-clubbing, care ulterior a evoluat catre trance, minimal si mai recent techno. Sunt variatiuni ale unei game de muzica similara. Diferenta este ca pe techno, simti mai mult 'beatul' vietii, lucru pe care il simti, nu il gandesti de ce sau cum. Partea suplimentara insa, la techno se combina cu pastile, iar efectul e traznet. Esti mult mai deep in muzica de acolo, totul se simte perfect.
Sample-ul dat de tine nu este tocmai un techno bun de party. Iti las aici un playlist daca vrei sa vezi cum e un techno adevarat:
https://www.youtube.com/watch?v=qN9Ok50 ... t4&index=8
https://www.youtube.com/watch?v=gurUFyb1dys

Pentru mine muzica asta are complet sens si exprima vibe-ul vietii. Daca as putea sa iti explic mai logic de atat, as face-o. Sunt fan la genul asta de muzica si mi se pare geniala. Faptul ca unii oameni combina cu droguri prea mult si se 'prajesc' e partea a doua. Nu stiu sa se controleze. Dar, sunt destui care consuma echilibrat, pe termen lung si nu au nici o problema in asta.
M-am tot abtinut sa comentez in topicul asta pentru ca am vazut ca niciunul nu are habar ce inseamna tehno, si mai apare si cate un "destept" sa zica el sa nu se mai drogheze lumea ca se face de ras societatea, dar el mananca mici cu bere si asculta manele 😂

Ma bucur ca ai incercat sa explici tu cam ce inseamna cu adevarat muzica tehno, chiar daca e greu de spus feeling ul, mai ales cand esti pe ceva.

Copii, nu mai vorbiti daca voi nu ati fost niciodata la o petrecere😂
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Facebook [Bot], Petal [Bot] and 413 guests