[TEPAR] mierlenau (where) - FASTDROP.RO

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2755
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

11 May 2019, 10:45

]Nickname-ul tău: LondoN eXtream
Nickname-ul țeparului: mierlenau aka where - fastdrop.ro
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: mielenerau-u67375.html
Email țepar: nu il stiu exact.
Alte date de contact ale țeparului: Detine: fastdrop.ro / setmaster.eu / csgo-boost.eu
Descriere situație (obligatoriu): M-a contactat pentru a-i face o evidenta live a dropurilor deoarece nu era multumit de ceea ce ofera csservers.ro. Am stabilit pretul de 30 de euro din care mi-a achitat numai 18 spunand ca imi ofera restul ba intr-o saptamana, ba dupa ce va rula fara nici o problema la el pe site. Am stat, m-am chinuit sa i-o instalez dar nu ii mergea deoarece webhosturile cumparate de el nu erau prevazute cu remote mysql care sa poata face legatura intre redirecte si propriul site. L-am indrumat de unde poate cumpara, si-a instalat evidenta, mi-a zis cu gura lui ca merge, iar dupa ceva timp cand a fost vorba de bani, sa iau restul a inceput sa imi zica ca nu e multumit de ea fiindca "evidenta e cazuta de 4 zile". Tin sa precizez ca nu e vina mea absolut deloc ca el are evidenta cazuta, la mine pe site a rulat, i-am oferit demo pe vps-urile lui sa vada ca totul merge in parametrii normali, nu a cazut nimic, nu s-a intamplat nimic si ea inca ruleaza la mine.
Dovezi (obligatoriu): https://imgur.com/a/dO39UxZ

Vreau sa mentionez ca eu nu raspund de calitatea serviciilor de hosting pe care si le cumpara, e strict problema lui daca ii cade evidenta sau ceva de genul. Si va pot spune cu precizie de 90% ca, "cazut evidenta" = webhost down sau se tot opreau redirectele lui.
RoyalServer
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

11 May 2019, 14:33

nu înțeleg ce e așa de greu de instalat un plugin amxx, iar faza cu remote nu ar trebui să fie o problemă(pentru unele site-uri nu ai nevoie, iar pe vps te joci în firewall)
pentru cei cu steam on nu va mai funcționa(chiar și pentru unii cu un guard bine strucutrat) iar el poate se referea la faza asta
și era de așteptat să fie ceva necurat din partea cuiva care folosește un template full html copiat
p.s dacă tot te ții de bootstrap, puteai implementa un dark-theme:)) și un query live pe server (să se merite 30, și cred că îi aveai pe toți)
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

11 May 2019, 15:10

hai ca nici nu si-a facut teparu asta site de boost csgo csgo-boost.eu/evidenta/ cu evidenta de 1.6 :))
User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2755
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

11 May 2019, 16:41

Evidenta nu includea si redirect, el a pastrat redirectul csservers, eu am inserat doar detaliile de la conectare, dupa cum a zis, il intereseaza sa apara drop-ul nu si daca se duce sau nu.
alphaZz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 119
Joined: 11 Mar 2017, 20:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

11 May 2019, 19:29

Hai lăsate sia dat seama omu ca umbi cu abureli, bine tia făcut, nu merita nici 5 euro pentru un template în html nici măcar php.
Bine tia făcut. Omu nu e țepar, tu ești acela, încă o data bine tia făcut, ești un copil vai de pu la ta. Asta meriți. Mas bucura sa facă refound și la ceilalți bani. Ca prea umbli cu abureli de astea. Pentru bani aia trebuia sa i su gi și **** nu cu cacaturi de pe net.
Levin are dreptate.
Image
User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2755
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

11 May 2019, 19:43

alphaZz wrote:
11 May 2019, 19:29
Hai lăsate sia dat seama omu ca umbi cu abureli, bine tia făcut, nu merita nici 5 euro pentru un template în html nici măcar php.
Bine tia făcut. Omu nu e țepar, tu ești acela, încă o data bine tia făcut, ești un copil vai de pu la ta. Asta meriți. Mas bucura sa facă refound și la ceilalți bani. Ca prea umbli cu abureli de astea. Pentru bani aia trebuia sa i su gi și **** nu cu cacaturi de pe net.
Levin are dreptate.
Ce nu intelegi ca inainte de a-mi plati i-am facut totul la mine pe site,am oferit test, el a fost multumit.
Apoi au aparut probleme din cauza serviciilor lui de webhost.

Pe un site fisierele .php nu le citea.
Pe un site webhostul nu permitea conexiunea remote decat intre serviciile hostate de ei.
Deabea dupa ce i-am recomandat un webhost bun (practic m-a intrebat de unde am webhost si eu i-am raspuns.)
A instalat-o, a rulat, i-a mers bine iar dupa vine cu abureli precum ca "evidenta e cazuta". Cum se face ca la mine evidenta sta fara probleme de cand i-am dat-o, iar la el a cazut. Nu sunt raspunzator de serviciile pe care el si le cumpara, de modificarile pe care le face asupra muncii mele s.a.m.d
Si pana la urma esti purtatorul lui de cuvant? :))) Scriptul e full (.php). Pana la urma e munca mea, pretul meu, daca nu voia putea foarte bine sa apeleze la altcineva.
axiucul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 651
Joined: 20 Jun 2016, 23:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Golf 4
Detinator server CS: Da
SteamID: axiucul
Reputatie: Nume anterior: XmeTriX
Fond eXtream: 0
Location: Timisoara
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

12 May 2019, 13:54

Era extraordinar de greu sa faci cu conexiune la vps , sau dai grant all , of of mare chestie, oricum e teapa din moement ce nu ti-ai primit banutii ..
FzR?
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 15 Aug 2017, 17:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Dota2 :)
Detinator server CS: Jb.1TAP.ro
SteamID: fzrcsgo
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Been thanked: 7 times
Contact:

13 May 2019, 18:20

Nu conteaza ca, e usor sau nu daca respectivul se pricepea nu apela ...

Asa ai sa numai fie mecanici care strang 1 surub iti ia 100 ron daca nu cunosti asta e platesti orice se plateste ...orice meserie e platita in felul ei .
A venit acum 1 sa imi repare aerul a suflat cu aerul de 2 ori in unitatea exterioara curatat 150 manopera si gata :)) ... daca nu cunosti platesti invatati de acum :))
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information