Atestat inspector itp

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
CioKynezu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 08 Oct 2016, 13:07
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: VIP.B-ZONE.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Jun 2019, 19:15

Salut, doresc sa aflu si eu cateva informatii despre CURS ATESTAT INSPECTOR ITP, am citit si pe diferite site-uri pe google si doresc sa aflu parere si de la cineva care are vreo ruda care lucreaza ca inspector ITP.

Doresc sa aflu daca eu cu scoala profesionala mecanic auto, calificare (diploma eliberata) ma pot inscrie la un curs de inspector itp?
Permis posed de cateva luni, am citit cineva spune ca trebuie doar copie dupa permis eu posed cat. B adica clasa 2, si nu intereseaza vechimea permisului, si despre calificare sunt curios, unii spun ca trebuie facultate, altii spun ca trebuie studii medii dar calificare in domeniul auto de exemplu cum am eu, scoala profesionala mecanic auto.

Voi ce parere aveti?
Am inteles ca dureaza o saptamana, costa in jur de 400lei, si la final se sustine examen.

Astept parerile voastre, va rog doar cine cunoaste, nu am nevoie de contraziceri intre voi aici, multumesc!!
Image
RoyalServer 2
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

05 Jun 2019, 19:46

Eu stiu ca nu.
a1) calificare ca inginer autovehicule rutiere (214512), subinginer mecanic automobile (214530) sau maistru mecanic auto (311509), conform Clasificarii Ocupatiilor din Romania (COR), ori calificari asimilate legal acestora;

https://www.calificat.ro/detalii-curs/M ... -curs.html
Sper ca te-am ajutat.
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

07 Jun 2019, 09:51

Nu stiu daca poti, si eu eram interesat acum cateva luni, eu am terminat facultatea de constructii de masini si totusi nu cred ca ma incadrez, deoarece nu sunt in domeniul automobile.
Poate daca as termina master-ul in domeniul respectiv as putea face o mutare,dar nu-i mai vad rostul.
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

10 Jun 2019, 17:08

Omu explica cel mai bine


PS: Data viitoare ar fi mai ok sa scrii titlul fara caps.
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

10 Jun 2019, 17:47

Au auzit romanii ca se fac banii ca inspector itp si toti vor acum :smile::smile::smile:
CioKynezu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 08 Oct 2016, 13:07
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: VIP.B-ZONE.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Jun 2019, 11:59

Au auzit romanii ca se fac banii ca inspector itp si toti vor acum :smile::smile::smile:
Tinere, eu lucrez de 3 ani si ceva in service auto ca mecanic auto si vreau sa progresez si in alte chestii tot pe partea auto.
Cat despre ce ai scris tu acolo, du-te tata la cules de banane si lasa-ne cu raspunsurile tale.

Banii ii fac si ca mecanic auto, nu doar sa fiu inspector itp stai tu parcat, ca eu scot ciubuc intr-o luna cat faci tu in 3 luni.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information