Scoala profesionala mecanic auto finalizata

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
CioKynezu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 08 Oct 2016, 13:07
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: VIP.B-ZONE.RO
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Jul 2019, 20:54

Salutare prieteni! Am si eu o intrebare la cine cunoaste, in 2017 am terminat scoala profesionala calificare mecanic auto ( diplome eliberate ) dupa care nu mai m-am inscris mai departe deoarece am plecat cu familia in spania (am fost stabilit aproape 2 ani de zile acolo dupa finalizare) si acum m-am reintors in romania deoarece nu m-am acomodat acolo cu scoala, si doresc sa va intreb din 2017 pana in 2019, daca ma mai pot inscrie la SERAL si am inteles ca sunt 2 modalitati 1 la zi si unul nu mai stiu cum.

Doresc sa ma inscriu sa termin si liceul, si sa continui cu bacalaureatul, si nu stiu daca mai ma pot inscrie, si doresc sa va intreb pe voi, oricum am sa trec pe la liceul unde am finalizat eu.

Si daca stiti daca se poate sa ma inscriu si la alt profil, sau la alt liceu? Am citit pe internet si spunea cineva ca se poate daca nu ma insel.
De exemplu eu am terminat profesionala mecanic auto, si sa continui seral/liceul la alt profil nu stiu sa zic.

Astept cateva raspunsuri urgente, mentionez ca am 19 ani.
Multumesc tuturor!
Image
RoyalServer
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

13 Jul 2019, 02:38

Mergi la scoala care vrei sa mergi la secretariat si intreaba..
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

13 Jul 2019, 03:22

Da-o naibii de treaba , mai bine nu face ai asta! off =))
Mai bine te angajezi in Elvetia ca mecanic auto am auzit ca se castiga intre 8000-15.000 de euro ca Operator Masinii-Auto =))) decat in Romania doar 1.600 milioane pe luna ! =)))))))))))) morrrrr!
Esti ca Cristian Dascalu cand refuza jobul la Google din Elvetia ca Software Enginer =))))
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

13 Jul 2019, 13:34

Gheorghe_cs16 wrote:
13 Jul 2019, 03:22
Da-o naibii de treaba , mai bine nu face ai asta! off =))
Mai bine te angajezi in Elvetia ca mecanic auto am auzit ca se castiga intre 8000-15.000 de euro ca Operator Masinii-Auto =))) decat in Romania doar 1.600 milioane pe luna ! =)))))))))))) morrrrr!
Esti ca Cristian Dascalu cand refuza jobul la Google din Elvetia ca Software Enginer =))))
Ar trebui să înveți că în viața nu doar banii contează. Ușor să comentezi de acasă când stai pe alocație. :)
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

13 Jul 2019, 13:46

MDFK. eXtream wrote:
13 Jul 2019, 13:34
Gheorghe_cs16 wrote:
13 Jul 2019, 03:22
Da-o naibii de treaba , mai bine nu face ai asta! off =))
Mai bine te angajezi in Elvetia ca mecanic auto am auzit ca se castiga intre 8000-15.000 de euro ca Operator Masinii-Auto =))) decat in Romania doar 1.600 milioane pe luna ! =)))))))))))) morrrrr!
Esti ca Cristian Dascalu cand refuza jobul la Google din Elvetia ca Software Enginer =))))
Ar trebui să înveți că în viața nu doar banii contează. Ușor să comentezi de acasă când stai pe alocație. :)
multi au vazut o data in viata lor 500 de lei si acum vorbesc de euro
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

13 Jul 2019, 13:53

MDFK. eXtream wrote:
13 Jul 2019, 13:34
Gheorghe_cs16 wrote:
13 Jul 2019, 03:22
Da-o naibii de treaba , mai bine nu face ai asta! off =))
Mai bine te angajezi in Elvetia ca mecanic auto am auzit ca se castiga intre 8000-15.000 de euro ca Operator Masinii-Auto =))) decat in Romania doar 1.600 milioane pe luna ! =)))))))))))) morrrrr!
Esti ca Cristian Dascalu cand refuza jobul la Google din Elvetia ca Software Enginer =))))
Ar trebui să înveți că în viața nu doar banii contează. Ușor să comentezi de acasă când stai pe alocație. :)
Sa il intrebi ce culoare are bancnota de 100 ron. :boundlessly_laughing:
Image
F4LL
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 455
Joined: 26 Dec 2013, 11:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 83 times
Been thanked: 41 times
Contact:

17 Jul 2019, 12:18

Gheorghe_cs16 wrote:
13 Jul 2019, 03:22
Da-o naibii de treaba , mai bine nu face ai asta! off =))
Mai bine te angajezi in Elvetia ca mecanic auto am auzit ca se castiga intre 8000-15.000 de euro ca Operator Masinii-Auto =))) decat in Romania doar 1.600 milioane pe luna ! =)))))))))))) morrrrr!
Esti ca Cristian Dascalu cand refuza jobul la Google din Elvetia ca Software Enginer =))))
Daca omul vrea sa-si continue studiile, bravo lui! Poate isi doreste mai mult de atat, de ce sa fie descurajat?

OFFTOPIC total:

Cristi explica foarte frumos de ce a refuzat oferta la Google. Intr-adevar, ar fi castigat foarte multi bani, dar asa cum spune si el la ce bun daca nu ar avea pe nimeni apropiat in jurul lui? In plus are incredere in proiectele lui si vrea sa realizeze ceva fiind constient ca e posibil sa nu reuseasca, dar daca nu ai teama de esec inseamna ca faci ceva gresit.
Ca sa nu mai parafrazez, te invit sa urmaresti (din nou) videoclipul in care explica de ce a facut alegerea asta: https://www.youtube.com/watch?v=_uezFLBhcYM
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 722 guests