Certificat ssl tni

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
-coLd-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 584
Joined: 06 Feb 2018, 22:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading . . .
SteamID: KaNNabySu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fond eXtream: 0
Location: C:/
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

11 Aug 2019, 10:06

Salut , am o problema cu baietii de la tni , acum nici eu nu stiu daca e vina lor , dar eu zic ca asa e .

Deci mi-a expirat certificatul ssl luna asta si ei zic ca am urcat ceva pe host si din cauza asta nu mai functioneaza . Cand le zic ceva mereu este vina clientului , voi ce parere aveti , ? Nu am mai urcat ceva pe host de cand am terminat site ul . Acum vreo 6 luni . Certificatul a functionat perfect pana cand a expirat . Ei tot o tin pe a lor ca am urcat ceva pe host .
Poze ; https://imgur.com/a/usTXObH

Astept parerea voastra . Ce sa fac sa cumpar de la alta firma certificat ssl ? Cu tni lasa de dorit
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

11 Aug 2019, 12:59

Poate sa aiba legatura doar cu folderul well-known, in rest nu are treaba si probabil ca nici nu stie despre ce e vorba pe partea de webhost. Una dintre solutii ar fi cloudflare, iar cealalta ar fi certificat prin sslforfree.com in cazul in care nu exista in cpanel ssl status run autossl. Termenul de mixed-content e altceva, insa ar trebui sa stii cand un certificat ssl este expirat sau nu.
User avatar
-coLd-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 584
Joined: 06 Feb 2018, 22:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading . . .
SteamID: KaNNabySu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fond eXtream: 0
Location: C:/
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

11 Aug 2019, 14:01

Mutex wrote:
11 Aug 2019, 12:59
Poate sa aiba legatura doar cu folderul well-known, in rest nu are treaba si probabil ca nici nu stie despre ce e vorba pe partea de webhost. Una dintre solutii ar fi cloudflare, iar cealalta ar fi certificat prin sslforfree.com in cazul in care nu exista in cpanel ssl status run autossl. Termenul de mixed-content e altceva, insa ar trebui sa stii cand un certificat ssl este expirat sau nu.
Este in cpanel runt autossl , dar imi baga self signed , cevain genul . Iar celalalte de la cpanel inc sunt expirate .
Le-am explicat asta , dar o tin ca eu am urcat ceva pe host , ceea ce nu am facut .
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

11 Aug 2019, 19:47

-coLd- wrote:
11 Aug 2019, 14:01
Mutex wrote:
11 Aug 2019, 12:59
Poate sa aiba legatura doar cu folderul well-known, in rest nu are treaba si probabil ca nici nu stie despre ce e vorba pe partea de webhost. Una dintre solutii ar fi cloudflare, iar cealalta ar fi certificat prin sslforfree.com in cazul in care nu exista in cpanel ssl status run autossl. Termenul de mixed-content e altceva, insa ar trebui sa stii cand un certificat ssl este expirat sau nu.
Este in cpanel runt autossl , dar imi baga self signed , cevain genul . Iar celalalte de la cpanel inc sunt expirate .
Le-am explicat asta , dar o tin ca eu am urcat ceva pe host , ceea ce nu am facut .
Atunci prin sslforfree.com.
User avatar
Xeno985
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 206
Joined: 05 Jul 2017, 22:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil, doar cand sunt acasa.
Detinator server CS: Nu
SteamID: 512916512916
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (28 Jan - 28 Feb)
Fond eXtream: 0
Location: 127.0.0.1
Discord: nvF4B8A
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times
Contact:

11 Aug 2019, 22:52

Este vina lor, si eu am penelul la cs tot la ei, nu am modificat nimic la el de când l-am urcat, iar de 1 saptamana este pe off, iar când le-am făcut ticket am primit același răspuns, ca este vina mea...
👉 Panel Counter-Strike: Click. 👈
👉💎 Shop: Click. 💎👈
👉💻 Filme: Click. 💻👈
👉📧 Contact: Steam 📧👈
betele
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 10 Aug 2019, 17:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

12 Aug 2019, 00:11

https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze ... .ro&latest

Uita-te mai jos si vei vedea motivele pentru care certificatul tau nu este valid. Intra in cPanel, sterge ssl-ul si creeaza-l din nou. Banuiesc ca e de la Let's encrypt
TrrrQ
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2594
Joined: 04 Feb 2013, 00:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Restrictie moderator!
Unban achitat (x2)
Fost moderator
Fond eXtream: 8
Has thanked: 135 times
Been thanked: 67 times
Contact:

12 Aug 2019, 09:49

Eu v-am mai spus să nu mai cumpărați de la rat*tul de Răzvan. security-zone/tni-intotdeauna-vina-clie ... 43768.html
Filme Online HD subtitrate fără reclame automate: https://filmeonline-hd.com
Prezentarea site-ului: https://www.youtube.com/watch?v=k4K3tgEkYjw
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

12 Aug 2019, 11:23

betele wrote:
12 Aug 2019, 00:11
https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze ... .ro&latest

Uita-te mai jos si vei vedea motivele pentru care certificatul tau nu este valid. Intra in cPanel, sterge ssl-ul si creeaza-l din nou. Banuiesc ca e de la Let's encrypt
Dupa cum am spus, diferenta este de la cer la Pamant intre un certificat self-signed si unul emis de o autoritate (cel emis de el indiferent ce va face il va da self-signed). Sunt mai multe tipuri de certificate ssl, diferenta dintre unul free si cel cumparat este faptul ca are ip dedicat si alte chestii minore pe care trebuie neaparat sa le aiba o firma care vrea ca totul sa fie ok. Nu poti tu sa faci teoria chibritelor in 2 minute pentru ca nu stii atat de multe despre asta.
User avatar
-coLd-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 584
Joined: 06 Feb 2018, 22:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading . . .
SteamID: KaNNabySu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fond eXtream: 0
Location: C:/
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

12 Aug 2019, 17:14

Mutex wrote:
12 Aug 2019, 11:23
betele wrote:
12 Aug 2019, 00:11
https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze ... .ro&latest

Uita-te mai jos si vei vedea motivele pentru care certificatul tau nu este valid. Intra in cPanel, sterge ssl-ul si creeaza-l din nou. Banuiesc ca e de la Let's encrypt
Dupa cum am spus, diferenta este de la cer la Pamant intre un certificat self-signed si unul emis de o autoritate (cel emis de el indiferent ce va face il va da self-signed). Sunt mai multe tipuri de certificate ssl, diferenta dintre unul free si cel cumparat este faptul ca are ip dedicat si alte chestii minore pe care trebuie neaparat sa le aiba o firma care vrea ca totul sa fie ok. Nu poti tu sa faci teoria chibritelor in 2 minute pentru ca nu stii atat de multe despre asta.
Totusi , sunt curios , e din vina mea sau a lor ?
ximiwica
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 12 Aug 2019, 17:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

12 Aug 2019, 17:38

-coLd- wrote:
12 Aug 2019, 17:14
Mutex wrote:
12 Aug 2019, 11:23
betele wrote:
12 Aug 2019, 00:11
https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze ... .ro&latest

Uita-te mai jos si vei vedea motivele pentru care certificatul tau nu este valid. Intra in cPanel, sterge ssl-ul si creeaza-l din nou. Banuiesc ca e de la Let's encrypt
Dupa cum am spus, diferenta este de la cer la Pamant intre un certificat self-signed si unul emis de o autoritate (cel emis de el indiferent ce va face il va da self-signed). Sunt mai multe tipuri de certificate ssl, diferenta dintre unul free si cel cumparat este faptul ca are ip dedicat si alte chestii minore pe care trebuie neaparat sa le aiba o firma care vrea ca totul sa fie ok. Nu poti tu sa faci teoria chibritelor in 2 minute pentru ca nu stii atat de multe despre asta.
Totusi , sunt curios , e din vina mea sau a lor ?
probabil e vina lor.

daca sunt tembel.i spune-le sa faca ticket la cpanel...
dar stai... nici macar nu au licenta... ceea ce este foarte penibil la cat de mult pupa lumea in c.u.r hostul asta
nu aveti securitate garantata, nu aveti suport, nu aveti nimic...
https://i.postimg.cc/vZVrhPgD/tni-nu-ar ... cpanel.png
https://verify.cpanel.net/app/verify?ip=89.40.105.254
https://viewdns.info/reverseip/?host=89.40.105.254&t=1

in trecut au fost prinsi ca nu aveau nici licente pentru serverele de teamspeak 3 gazduite de ei, si atunci si-au cumparat licente doar ca sa nu le plece clientii - nu pentru ca asa ar fii normal, acelasi lucru probabil ca vor face si acum
cam penibil bossilor de la tni
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

12 Aug 2019, 20:51

E vina lor ca nu stiu sa dea un raspuns calumea pe partea de webhost, atat. Ei de asta nici nu ofera de exemplu vps managed, e foarte greu sa ai suport bun. Incearca cum ti-am zis eu cu sslforfree.com si apoi completezi tu certificatul.
betele
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 10 Aug 2019, 17:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

12 Aug 2019, 21:52

E numai vina ta, tu ai ales gazduirea aia web, ia frate ceva de la hostvision, mxhost, xservers, orice alt host de renume. Gasesti si mai ieftin si mai bun :) terminati cu cacaturile gen TNI, krond, etc
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot], Yandex [Bot] and 286 guests