Problema sa apara serverul la sita de internet

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
Fulger(*_*)
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 03 Jan 2018, 13:09
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Sep 2019, 18:04

Salut am si eu o problema si daca e cineva dispus sa ma ajute

Am un server de cs la o firma de hosting incet incet tot am facut pe el acum apare problema urmatoare
Cum fac sa apara la lista de internet? am tot cautat tutoriale cum sa schimb dproto dar nu prea imi iese
daca e cineva doritor sa ma ajute va rog sa spuna aici

Eu ma incurc la prima parte , unde zicie sa fac update la steam

Multumesc anticipat
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1677
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

10 Sep 2019, 19:40

Deci in primul rand ca serverul sa iti apara la internet el trebuie sa fie inscris in masterserver, tu cand creezi un sv de cs el se inscrie automat in masterserver-ul celor de la VALVE (plin de redirecte), dar daca cineva foloseste un cs descarcat de pe net si nu cel cumparat de pe steam, nu va folosi masterserverul de la VALVE ci altul in cazul asta serverul tau trebuie inscris manual in acel masterserver ca sa apara la internet
Majoritate cs-urilor de pe net au masterserverul celor de la set-master.ro, deci daca vrei ca sv-u tau sa fie inscris la internet trebuie sa platesti lunar 45 euro pentru "boost" si atunci o sa iti apara la internet

In al doilea rand, dproto nu are treaba cu lista de internet, dproto doar permite conectarea jucatorilor care folosesc cs cracked, oricum iti recomand sa instalezi rehlds si reunion deoarece dproto este vulnerabil la unele exploituri si nu mai este compatibil cu ultimul build
User avatar
kobra3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 23 Jul 2015, 22:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil
Detinator server CS: cs.xpro.ro
SteamID: ikobra3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

10 Sep 2019, 19:43

Vezi fisierul steamclient.so sa fie updatat si verifica pe hlmaster.info
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

10 Sep 2019, 20:41

DevilBoy.eXe wrote:
10 Sep 2019, 19:40
Deci in primul rand ca serverul sa iti apara la internet el trebuie sa fie inscris in masterserver, tu cand creezi un sv de cs el se inscrie automat in masterserver-ul celor de la VALVE (plin de redirecte), dar daca cineva foloseste un cs descarcat de pe net si nu cel cumparat de pe steam, nu va folosi masterserverul de la VALVE ci altul in cazul asta serverul tau trebuie inscris manual in acel masterserver ca sa apara la internet
Majoritate cs-urilor de pe net au masterserverul celor de la set-master.ro, deci daca vrei ca sv-u tau sa fie inscris la internet trebuie sa platesti lunar 45 euro pentru "boost" si atunci o sa iti apara la internet

In al doilea rand, dproto nu are treaba cu lista de internet, dproto doar permite conectarea jucatorilor care folosesc cs cracked, oricum iti recomand sa instalezi rehlds si reunion deoarece dproto este vulnerabil la unele exploituri si nu mai este compatibil cu ultimul build
aberații, rehlds e cu mult mai mult vulnerabil decât hlds, la fel și reunion, vezi cumva o versiune stabilă sau finală?
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1677
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

10 Sep 2019, 21:05

Poate nu este stabila dar e un proiect activ la care se lucreaza spre deosebire de hlds unde developeri cred ca o si murit :))
Iar daca facem o comparatie exista mai multe exploituri in hlds in momentul de fata decat in rehlds
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

10 Sep 2019, 21:08

hai să facem comparația, te aștept
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 38 guests