Programare ghiseu drpciv

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
rObY.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 477
Joined: 06 Dec 2016, 22:15
Detinator Steam: Da
SteamID: id/robert-psn26
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

05 Oct 2019, 13:39

Salut, asta mi-am luat si eu dosarul de la scoala de soferi sa ma programez la sala.
Am intrat pe drpciv, am ales judetul, iar cand imi adaug datele acolo si dau 'Finalizare programare', imi spune 'Datele introduse nu sunt valide' iar eu completand datele corect. Uitandu-ma pe internet, am observat ca multa lume a avut problema asta dar nici-unul nu a dat un raspuns concret.
Cei care v-ati programat recent pe drpciv, cum ati facut? sau ce ati facut mai exact cand v-a aparut problema asta.
Am intrat si pe drpciv la 'Intrebari frecvente' si am gasit asta:

Code: Select all

Incerc sa finalizez o programare online dar dupa introducerea datelor imi apare mesajul "Date invalide"..
In aceasta situatie, verificati urmatoarele: - numele si prenumele sa fie completat asa cum este inscris in permisul de conducere/certificatul de inmatriculare sau cartea de identitate; - dosar ARR - numarul fisei de scolarizare; - codul numeric personal - 13 caractere; - serie sasiu - 17 caractere - in cuprinsul acesteia nu exista litera O, ci 0 (zero). - numarul de inmatriculare - fara spatii/linii/puncte. ex. B100AAA, GR03AFP.
Am pus numele complet si tot ce mai trebuia, dar degeaba.
RoyalServer 2
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

05 Oct 2019, 14:57

De ce nu mergi cu dosarul direct la drpciv si dai sala in aceeasi zi? Eu asa am facut cand am dat sala.
User avatar
rObY.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 477
Joined: 06 Dec 2016, 22:15
Detinator Steam: Da
SteamID: id/robert-psn26
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

05 Oct 2019, 16:37

NoNamed wrote:
05 Oct 2019, 14:57
De ce nu mergi cu dosarul direct la drpciv si dai sala in aceeasi zi? Eu asa am facut cand am dat sala.
Din cate stiu, nu merge sa dai sala in aceeasi zi decat doar daca dispun de locuri libere in acea zi.
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2548
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 61 times
Contact:

05 Oct 2019, 17:37

Sala o dai in ziua in care depui dosarul.
no...
a2k19
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 134
Joined: 25 Jun 2019, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

05 Oct 2019, 17:40

rObY. wrote:
05 Oct 2019, 16:37
NoNamed wrote:
05 Oct 2019, 14:57
De ce nu mergi cu dosarul direct la drpciv si dai sala in aceeasi zi? Eu asa am facut cand am dat sala.
Din cate stiu, nu merge sa dai sala in aceeasi zi decat doar daca dispun de locuri libere in acea zi.
Merge, si eu am facut la fel.Am mers cu dosarul,si am asteptat acolo 1 ora cam asa ,te striga pe numarul de pe bonul tau, care il iei de acolo de la drpciv,te duci vorbesti si te duci si dai sala,mai astepti inca putin acolo si aia e.
Cel putin asa e in bucuresti.
Rapier
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 08 May 2018, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

06 Oct 2019, 13:29

rObY. wrote:
05 Oct 2019, 16:37
NoNamed wrote:
05 Oct 2019, 14:57
De ce nu mergi cu dosarul direct la drpciv si dai sala in aceeasi zi? Eu asa am facut cand am dat sala.
Din cate stiu, nu merge sa dai sala in aceeasi zi decat doar daca dispun de locuri libere in acea zi.
Poti sa mergi sa dai sala si fara sa te programezi online. Din contra, eu m-am programat online, eram la ora 12:00, am ajuns mai devreme cu vreo 2 ore, si dupa ce am platit taxa de 68 de lei, domnul de la ghiseu mi-a zis: "Bine ca ai venit mai devreme ca altfel nu dadeai sala."
User avatar
rObY.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 477
Joined: 06 Dec 2016, 22:15
Detinator Steam: Da
SteamID: id/robert-psn26
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

06 Oct 2019, 14:10

Rapier wrote:
06 Oct 2019, 13:29
rObY. wrote:
05 Oct 2019, 16:37
NoNamed wrote:
05 Oct 2019, 14:57
De ce nu mergi cu dosarul direct la drpciv si dai sala in aceeasi zi? Eu asa am facut cand am dat sala.
Din cate stiu, nu merge sa dai sala in aceeasi zi decat doar daca dispun de locuri libere in acea zi.
Poti sa mergi sa dai sala si fara sa te programezi online. Din contra, eu m-am programat online, eram la ora 12:00, am ajuns mai devreme cu vreo 2 ore, si dupa ce am platit taxa de 68 de lei, domnul de la ghiseu mi-a zis: "Bine ca ai venit mai devreme ca altfel nu dadeai sala."
Am inteles atunci, ma voi duce maine sa vad ce-mi spun cei de la drpciv.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Mail.RU [Bot] and 241 guests