Restructurare eXtreamCS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

18 Oct 2019, 10:22

Buna dimineata! Am fost destul de inactiv si am cam neglijat atat eu cat si altii comunitatea extreamcs. Odata cu update-ul versiunii phpbb, a temei si a mai multor minoritati totul s-a schimbat in rau si nu este ok deloc.

Introducerea a fost scurta, acum sa prezint pe scurt motivul topicului. Am nevoie de raspunsuri de la oricare dintre voi despre cum s-ar putea reorganiza comunitatea in asa fel incat sa fie bine. De exemplu: schimbarea regulii x, scoaterea functiei lui xxxxx pentru ca nu prezinta credibilitate, pentru ca este iresponsabil sau alte lucruri de genul. Desigur, pe forum se pot adauga si altele, nu doar schimbari/eliminari.

* Topicul reprezinta totodata si o recrutare pentru membrii ai staff-ului, asadar puteti scrie si daca vreti sa faceti parte din staff (echipa eXtream), insa pentru inceput doar moderator, moderator ajutator si scripter.

Ofer libertatea de a va exprima cum doriti, dar fara atac la persoana, insemnand injuraturi. Spor la gandit si haideti sa readucem comunitatea macar la un nivel cu 20% mai bine.
RoyalServer
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

18 Oct 2019, 10:41

- primit warn corespunzator -
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6276
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

18 Oct 2019, 10:42

Intre timp, am taiat de la 'radacina' problema care se vehiculeaza pe forum. Nu ii voi face o promovare pentru ca nu isi are sensul, dar informez de pe acum public, utilizatorii care mai fac reclama catre alte websiteuri (in special cele ce sunt impotriva comunitatii noastre), vor fi banati corespunzator si / sau stersi de pe forum cu intregul user.

@blackgate advertisment pentru offtopic
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

18 Oct 2019, 10:58

In primul rand, pentru categoria anunturi, regula urmatoare: Este interzisa vanzarea conturilor crack-uite de steam/origin/epic games, deoarece acestea se pot recupera usor si cumparatorul in cauza va pierde banii si contul.
In al doilea rand, propun adaugarea unor grade noi, Designer eXtream, si Designer ajutator eXtream, si respectiv o categorie noua, Design Grafic, care sa contina mai multe sub-categorii:
1. Aplicare grad Designer ajutator eXtream - aici utilizatorii doritori si care indeplinesc cerintele necesare pot aplica pentru acest grad. ( Voi lamuri mai in jos partea cu gradele, responsabilitati si asa mai departe)
2. Creatii personale - aici orice utilizator va putea sa iti posteze creatiile in parte de design grafic, atat timp cat sunt realizate de ei.
3. Cerere logo/banner/pachet grafic/editari foto etc - serviciul acesta va fi contra-cost, si va functiona pe baza unei forme de "concurs" - Designerii si Designerii ajutatori ( cat timp numarul de Designeri este inca mic) vor realiza fiecare lucrarea ceruta, iar utilizatorul platitor va alege lucrarea pe care o prefera. Pretul va fi platit inainte Liderului echipei de design inainte de inceperea lucrarii de catre echipa de design, iar banii acestia vor merge la membrul echipei de design care a castigat "concursul". Daca clientul nu este multumit de vreo lucrare, banii for fi returnati. Ca o masura de precautie, toate lucrarile realizate de echipa vor purta un watermark specific.
4. Cerere avatar/semnatura - orice utilizator care respecta anumite conditii va putea face o asemenea cerere odata pe saptamana, procesul va fi sistematizat astfel incat sa fie cat mai optim. Lucrarile vor purta semnatura eXtreamCS.com.
5. Cadou avatar/banner - orice utilizator cu interese in design grafic va putea face un "cadou" sub forma unui avatar,banner,semnatura etc, dar lucrarea va trebui sa aiba watermark-ul "extreamcs.com".
6. Batalie design - utilizatorii vor putea sa isi incerce cunostintele in design grafic prin competitii intre utilizatori si/sau membrii echipei de design prin lucrari precum avatare,bannere,logo-uri, editari foto samd.
7. Turneu design - orice utilizator va putea sa isi demonstreze talentul prin aceasta metoda care va avea mai multe etape eliminatorii, pentru a determina cei mai talentati si determinati participanti ai turneului. Castigatorii vor primi un anumit numar de puncte design corespunzator cu locul obtinut, si titlu de castigator loc X turneu Y la Reputatie ( ma gandeam si la niste medalii daca pot fi implementate in tema). Punctele design fi un criteriu la recrutarea echipei de design.
8. Discutii design - utilizatorii vor putea pune intrebari si raspunde celorlalti, iar primi care sa solutioneze problema/raspunda corect intrebarilor vor primi un anumit numar de puncte design.
9. Design Academy - pe viitor cand vom avea o echipa mai dezvoltata, unde utilizatorii inscrisi vor avea de urmat niste cursuri pentru a isi dezvolta cunostintele de design.

Membrii club extreamcs vor primi cate o lucrare gratis de orice tip la 3 luni achizitionate, iar membrii cu servere de orice tip afiliate cu forumul vor avea o cerere gratis pe saptamana.

Gradul de Designer va putea raspunde si la cererile platite si la cele gratis, are responsabilitatea de a raspunde la un minim de 25% din cererile gratis saptamanale.
Gradul de Designer ajutator va putea sa raspunda initial si la cererile platite si cele gratis, dar pe masura ce se va mari echipa de Designeri acestia vor putea raspunde doar la cele gratis, cu posibilitatea de a urca la gradul de Designer prin munca si perseveritate. Acestia au responsabilitatea de a raspunde la un minim de 50% din cererile gratis saptamanale.



Deocamdata astea sunt ideile mele, daca mai imi vine ceva in minte o sa mai raspund aici in topic.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

18 Oct 2019, 11:08

Perfect de acord cu tot ce tine de categoria design, chiar e nevoie de asa ceva, cred ca ar creste putin activitatea forumului.

Pe langa asta, m-as gandi serios la limitarea sectiunii de anunturi. Sa ai minim 1 luna vechime pe forum si un anumit numar de posturi. Sau de stabilit niste termeni si conditii inainte de accesarea sectiunii.

Stiu ca este un forum bazat pe CS, dar niste categorii noi nu cred ca ar strica, ne mai diversificam putin. CS-ul nu prea mai este cautat. Putem face o categorie in care sa incadram tot ce tine de tehnologie cu cate un subforum dedicat pentru google, seo, telefoane, auto, software, hardware (cereri de wishlist-uri, etc), sport (+ discutii despre pariuri, biletele zilei, etc).

Nu prea ai ce discuta pe forum, de aici si inactivitatea (parerea mea). Toata lumea sta la discutii generale fiindca acolo se posteaza orice, poate daca ordonam si diversificam categoriile se va folosi mai mult forumul.

Se pot face multe, vointa trebuie. Probabil e ultima sansa a forumului.
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
twixy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 24 Aug 2019, 12:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

18 Oct 2019, 11:13

Prima data scoateti va rog serverele alea de CS 1.6 de acolo, ma sacaie la ochi cand vad unul sters din gametracker si altul de HNS cu categorie de ZM si facand parte din alta comunitate.
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

18 Oct 2019, 11:35

O idee pentru chestia cu Security-Anunturi - Pentru fiecare tranzactie reusita dovedita, cei doi membrii primesc la Reputatie un punct de "incredere" sau cum vreti sa numiti.
Acest lucru va ajuta mult la tranzactii dupa parerea mea, reducand numarul tepelor. Acest lucru ar fi usor de implementat si nu cred ca va aduce vreo problema.
Ar mai putea fi introdus un nou grad, Utilizator tepar cu culoarea neagra, ar iesi mult mai in evidenta asa, si acesti utilizatori sa nu poata posta in categoria anunturi, nici sa lase reply in topicuri de la anunturi.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

18 Oct 2019, 12:32

În sfârșit! Sper să vă și țineți de cuvânt, chiar e nevoie de o restructurare. Ideile de mai sus mi se par interesante, succes !
Jah chiar nu înțeleg ce caută ca administrator, nu sugerează seriozitate, după cum am spus și pe celălalt topic, el doar deschide și închide forumuri.
Poate faceți ceva și cu tema, parcă e cam plictisitoare. :eye_emoji:
User avatar
DCT #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 487
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

18 Oct 2019, 12:42

Laur eXtream wrote:
18 Oct 2019, 10:42
Intre timp, am taiat de la 'radacina' problema care se vehiculeaza pe forum. Nu ii voi face o promovare pentru ca nu isi are sensul, dar informez de pe acum public, utilizatorii care mai fac reclama catre alte websiteuri (in special cele ce sunt impotriva comunitatii noastre), vor fi banati corespunzator si / sau stersi de pe forum cu intregul user.

@blackgate advertisment pentru offtopic
Sunt servere trecute la cs aici care fac reclama catre alt site, daca vreti ca lumea sa va respecte regulile impuse, respectati voi mai intai regulile.Un administrator, sef sau cum vrei sa ii zici, intai isi respecta el afacerea si pe urma le cere angajatilor sa il urmeze.Si pana la urma e normal sa nu se faca reclama pe un forum general ca nu mai avem de unde sa scoatem un leu pentru promovari care nu aduc nici macar 5 oameni.Se posteaza topicuri cu ce este necesar sa facem, cum sa facem iar dupa ce primiti idei si propuneri mega bune, va faceti ca uitati de acel topic.Ori dispare, ori il ascundeti, ori nu luati in considerare ce scrie acolo.

Sunt curios de acum pe parcusul unui an, ce schimbari o sa fie pe acest forum, si sper ca acest topic sa nu fie inchis, sa pot revenii cu replica.
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
twixy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 24 Aug 2019, 12:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

18 Oct 2019, 13:02

Trebuie schimbata tema care este oribila, cu una dark, logo-ul la fel (aveti nevoie de un logo mai profesional si mai serios) nu chichita aia de acolo. Chiar nu va inteleg, in loc sa investiti in imaginea forumului voi spuneti de categorii. Cumparati Doamne iarta-ma o tema phpBB3 premium dark, schimbati-va logo-ul ala si dupa incepeti cu categoriile. E 20-30$ o tema care ar putea arata exrem de bine, s-ar schimba multe daca incepeti prin schimbarea temei :)
User avatar
j a h k 0-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1536
Joined: 26 Jan 2016, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: segmentation fault
SteamID: /ID/jkhalibu
Reputatie: Utilizator neserios
Restrictie moderator [permanent]
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: Jah#
Fond eXtream: 0
Location: Chişinău, Republic Of Moldova
Has thanked: 69 times
Been thanked: 13 times
Contact:

18 Oct 2019, 13:07

twixy wrote:
18 Oct 2019, 13:02
Trebuie schimbata tema care este oribila, cu una dark, logo-ul la fel (aveti nevoie de un logo mai profesional si mai serios) nu chichita aia de acolo. Chiar nu va inteleg, in loc sa investiti in imaginea forumului voi spuneti de categorii. Cumparati Doamne iarta-ma o tema phpBB3 premium dark, schimbati-va logo-ul ala si dupa incepeti cu categoriile. E 20-30$ o tema care ar putea arata exrem de bine, s-ar schimba multe daca incepeti prin schimbarea temei :)
Pe tema actuala exista dark, ramane de vazut aceasta decizie o ia Laur, daca aproba tema pe dark, o sa facem un topic unde fiecare membru al comunitatii sa dea o parere pentru tema dark.
Tranzactii efectuate cu succes.
| Afiseaza codul
anunturi/vand-cont-rockstar-gta-15euro- ... 49363.html
anunturi/vand-cont-rockstar-gta-euro-paypal-t349373.html
anunturi/cumpar-tema-ipb-t349335.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-60.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-72.html
post2692853.html#p2692853
anunturi/addons-furien-classic-cyby-t348802.html
Image
| Afiseaza codul
Image
Image
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

18 Oct 2019, 13:23

categoria 1.6 trebuie refăcută(regulamentele)
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information