I am Mother (2019)

Ultimele aparitii in cinematografe, filme incitante, actiune, aventura, comedie si altele, discutii despre seriale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

18 Jun 2019, 03:22

Acum am terminat de vizionat filmul si nu pot sa nu postez. https://www.netflix.com/title/80227090 nu stiu daca este si online, insa este pe netflix.

Nu am vazut foarte multe filme de genul, insa are elemente din ghost in the shell, ex-machina. Dupa parerea mea, filmul este unul foarte bun. Nu ma refer la originalitatea filmului, ci la cum ajungi sa te gandesti la viitor, cel putin daca AI o sa predomine.

Ca incheiere, totusi cred ca noi detinem foarte multa putere atunci cand vine vorba de tehnologie, insa vorbim de zeci de ani pana cand omul de rand o sa beneficieze.
RoyalServer
User avatar
Armin1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 332
Joined: 09 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: FORMER
SteamID: STEAM_0:0:66823412
Location: Romania, Bucharest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

18 Jun 2019, 18:33

ATENTIE - SPOILER!
| Afiseaza codul
Am vazut si eu filmul. Finalul a fost deschis. A avut de la bun inceput ca scop cresterea unui copil 'eminent' care va avea grija de "facilitate" (insemnand cresterea la randul ei a altor copii)? A vrut sa ii acorde increderea?

In alt plan, desi toti robotii functionau in mod de gandire stup, ea a impuscat "robotul mama" de parca ar fi rezolvat ceva...

Si ar mai fi tot pe la sfarsit cand a ramas acea femeie singura si a gasit-o dupa transmitator. Robotul a lasat de inteles ca ar fi lasat-o pana atunci sa traiasca (spre deosebire de altii) cu un scop precis (daca am inteles bine). A ucis-o? Sau ca o alta teorie mai ciudata: face transfer de corp? Fata aceea a inceput sa aiba incredere in acea femeie. Se foloseste de acel corp ca sa o manipuleze pe fata in viitor?

S-ar putea vorbi despre un sequel, ba chiar prequel (sau chiar o combinatie de tip flashback)... Insa nu stiu cat de mult se doreste acest lucru, dat fiind faptul ca nu intotdeauna au succes..
Last edited by Mutex on 18 Jun 2019, 19:48, edited 1 time in total.
Reason: SPOILER!!!!
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

18 Jun 2019, 19:59

Am sa pun si eu in spoiler ceea ce vreau sa spun pentru ca asa este corect, nu vrem sa dam detalii celor care citesc si nu au vazut filmul.
| Afiseaza codul
Totul vine de la empatie. Faptul ca au distrus omenirea este din cauza lucrurilor negative care exista, care au fost create de oameni. Se vrea o lume in care omul iubeste fiecare persoana, indiferent ca o stie sau nu si de aici intervine si secventa in care se gandeste si la hoti, la cei care fac rau. Sunt chestii interpretabile, s-a dorit evidentierea a ceea ce facem noi, orice actiune a noastra afecteaza traiul, in bine sau in rau. 

Tehnologia a fost folosita in resetarea omenirii, ca din acel moment, cei care se vor naste sa beneficieze de cele mai bune conditii, nu cum au trait stramosii acum mii de ani si s-au intamplat multe. Aici intervenind si politica, religia, lucruri care sa nu conteze in momentul in care te nasti in lumea tehnologiei.
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7122
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 445 times

20 Jun 2019, 20:31

M-am uitat si eu la film, nu a fost waw, dar nici plictisitor.
Pentru cine nu are cont pe netflix il poate vedea online pe site-ul din semnatura.
andreyexchanges
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 14 Jun 2019, 23:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

22 Jun 2019, 01:06

alynut wrote:
20 Jun 2019, 20:31
M-am uitat si eu la film, nu a fost waw, dar nici plictisitor.
Pentru cine nu are cont pe netflix il poate vedea online pe site-ul din semnatura.
site-ul tau are foarte multe reclame, nu recomand
nici in momentul de fata,dupa 10 minute si dupa ce m a bagat de 100 de ori pe adf.ly ala , tot nu ma lasa sa vad site-ul,multe reclame fara sens, nu poti sa vezi filmul la tine pe site,un site de 5 bani,recomand filmeonline.biz, nu te baga pe reclame daca ai adblock on, nici asa nu s multe, cel mai bun site la momentul actual de filme.
ON: Am vizionat si eu acest film,este super.
Recomand din orice punct de vedere,nota 10.
User avatar
HaLoGeK
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 10 Sep 2013, 13:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: HaLoGeK
Reputatie: Fost Super moderator
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Contact:

22 Oct 2019, 21:46

Am vazut si eu filmul , e interesant , nu e cine stie ce dar este ok ca film de tinut pe fundal in timp ce joci sau faci altceva
Image
Post Reply

Return to “Filme si seriale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 37 guests