Intrebare xfakeplayer

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii (dar legat de Counter-Strike !)

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

adrian16hz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 21 Mar 2020, 10:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: hell.playarena.ro
SteamID: https://steamcommuni
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 3 times

21 Mar 2020, 10:51

Salut! Am o mica intrebare legata de xfakeplayer.
Am inteles ca gametracker detecteaza si baneaza ip-urile servarelor care folosesc asa ceva. Treaba este reala? Adica, chiar baneaza? Si daca da, as putea gasico modalitate prin care sa ascund acesti xfakeplayer ca cri de la gametracker sa nu ii detecteze si sa nu baneze ip-ul la server?
Am un sv la inceput si un boost pe timp de zi si cu 10 booti dinacestia m-ar ajuta pe moment sa mai adun ceva player si posibil staff. Momentan nu pot sa cumpar un boost lunar. Plus ca multe firme garanteaza playeri daca le cumpari 2 sloturi de boost pentru server...
P.s. Scuzati daca a mai fost pusa intrebarea, dar nu am gasit ceva care sa imi raspunda cu exactitate la curiozitate.
Last edited by d e a l e r - on 21 Mar 2020, 14:43, edited 1 time in total.
Reason: Mutat în diverse.
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

21 Mar 2020, 11:21

Da, iei NR daca folosesti xfakeplayer. Eu am un server pe care am lasat fy_snow, am dat 41 boost-uri, vreo 3-4 pe zi, unele gratuite de la KGB altele platitie, iar acum, fara boost, am undeva la 16-18 playeri seara. Singura metoda e sa investesti in el sa-l populezi. Poti lasa si podbot si sa-l bagi in cateva masterservere gen csmaster. O sa iti intre cativa playeri + mai dai cate un boost cat te tine bugetul. Am incercat si eu metode sa ascund botii de gametracker. A mers cat a mers, dar tot mi-am luat NR pana la urma. Chiar si metode mai deosebite am incercat, de exemplu am bagat amx (nu amxmodx) si am cerut dezvoltatorului sa imi faca modul pentru ascunderea botilor. Chiar si cu modulul asta, a mers treaba vreo 2-3 saptamani si mi-am luat NR. Daca te uiti la serverele oficiale amx, si alea au NR, si alea chiar au chestii avansate de ascundere a botilor pe ele. Daca nu iti pasa de rank-ul pe gametracker, poti sa faci treburi de genul asta.
User avatar
eMeKa.eXe
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 717
Joined: 12 Jan 2016, 03:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SkeletoN2016
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

21 Mar 2020, 11:46

Eu folosesc acest https://gamebanana.com/gamefiles/6326
Podpot pentru modul Zombie dar pe mine nu ma intereseaza rankul pe gametrack 🤢 folosesc doar la teste pentru proiecte..
NEXT LEVEL
Image
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

21 Mar 2020, 11:50

Oricum nu iei NR sau ban pentru podbot, pentru ca este detectabil. Doar pentru xfakeplayer si metode de ascundere a botilor iei (boti cu steamid, ip, ascundere comenzi ca meta list, ping, status, etc).
nairda
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 177
Joined: 06 Jan 2018, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Fatal Error....
Fond eXtream: 0
Location: Prin Boscheti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Mar 2020, 12:44

Sincer sa fiu,de ce ti ar fi frica de Ban?Serverul il deschizi sa te distrezi,sa pierzi timpul,din cate stiu inca nu se ofera “premii” daca esti locul 1,2....10 GT.Eu ca player,prefer sa joc pe un server care are ceva jucatori,de asemenea si ca manager,platisem bani pe addon,aveam host krond,cat sa bagi stiind ca nu recuperezi?Dadeam un boost gt rs zilnic,bagam boti si ma distram pe serverul full cam vreo 5-6 ore...acum mna,faci cum crezi ca e mai bine,daca ai buget mare,cheltuieste in boost lunar...parerea mea
adrian16hz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 21 Mar 2020, 10:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: hell.playarena.ro
SteamID: https://steamcommuni
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 3 times

21 Mar 2020, 14:40

In primul rand. Multumesc pentru raspunsuri.
Initial, asa planuisem. Boost lunar + posibilii admini sperqm undeva la 20 - 22 playeri adunati + u boost pe gtrs la 1€ . Dar au intervenit ceva cheltuieli + masina care trebuie sa o repar iar in prezent mecanicii vor sa profite de pe urma virusului si cer mai mult pe motiv ( ne riscam sa ne imbolnavim )...
Nu ma intereseaza rankul pe gtr, oricum, pe gtr tin sv ul pentru acele statistici de ore si ca cer forumurile...
Speram la ceva xfakeplayer ca pe gtr apar ca si jucatori. Podbot golosisem cand am facut sv-ul pentru teste si apareau 1(4)/32. Stiu ca cs-ul 1.6 nu mai este un joc la fel de popular cum era odata si acum iti faci mai greu playeri care sa intre regulat pe server.

Edit: daca sv-ul primeste ban pe gtr, mai merg orele de statistica?
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

21 Mar 2020, 19:55

Da, mai merg, ca nu primeste ban doar NR, insa va aparea cu rosu ca ai fost detectat cu boti "interzisi" pe pagina serverului. De genul asta
adrian16hz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 21 Mar 2020, 10:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: hell.playarena.ro
SteamID: https://steamcommuni
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 3 times

21 Mar 2020, 20:29

zark wrote:
21 Mar 2020, 19:55
Da, mai merg, ca nu primeste ban doar NR, insa va aparea cu rosu ca ai fost detectat cu boti "interzisi" pe pagina serverului. De genul asta
Am inteles. Multumesc frumos.
Tocmai am cumaparat inca un host de cs si aparent ip-ul ala e banat pe gtr.rs 😂😂 am vreo sansa sa ii de unban la ip sa il pot boosta?
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

21 Mar 2020, 23:11

Da, da-i un mail lui Boris ( [email protected] ), in engleza. O sa iti dea unban.
@IONUTZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 17 Dec 2017, 23:11
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

22 Mar 2020, 06:34

adrian16hz wrote:
21 Mar 2020, 20:29
zark wrote:
21 Mar 2020, 19:55
Da, mai merg, ca nu primeste ban doar NR, insa va aparea cu rosu ca ai fost detectat cu boti "interzisi" pe pagina serverului. De genul asta
Am inteles. Multumesc frumos.
Tocmai am cumaparat inca un host de cs si aparent ip-ul ala e banat pe gtr.rs 😂😂 am vreo sansa sa ii de unban la ip sa il pot boosta?
Ce host? :(( zii sa-ti schimbe ip-ul ca nu cred ca iti scoate banul cei de la gametracker.
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

22 Mar 2020, 09:36

Iti scoate, mie mi-a scos la mai multe servere. Daca ii dai lui ala un mail si ii explici ca abia ai cumparat serverul si e banat, ti-l scoate. Ca idee, am prins in trecut ip-uri de hzone si chiar KGB banate. Nu au fost probleme, in 5 minute maxim mi-a raspuns si mi-a scos banul. Cel mai sigur e daca ii faci o poza la mailul primit de la host cand ai comandat, ca sa vada clar ca nu e vina ta.
adrian16hz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 21 Mar 2020, 10:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: hell.playarena.ro
SteamID: https://steamcommuni
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 3 times

22 Mar 2020, 17:35

zark wrote:
22 Mar 2020, 09:36
Iti scoate, mie mi-a scos la mai multe servere. Daca ii dai lui ala un mail si ii explici ca abia ai cumparat serverul si e banat, ti-l scoate. Ca idee, am prins in trecut ip-uri de hzone si chiar KGB banate. Nu au fost probleme, in 5 minute maxim mi-a raspuns si mi-a scos banul. Cel mai sigur e daca ii faci o poza la mailul primit de la host cand ai comandat, ca sa vada clar ca nu e vina ta.
Am trimis astazi pe la 1 email. Astept sa raspunda. Tot de la hzone am hostu...
Astept un raspuns, daca nu raspund baietii de la gtrs.rs o sa cer alt ip...
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 9 guests