Economie afectată de Coronavirus = Investiții

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
TrrrQ
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2594
Joined: 04 Feb 2013, 00:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Restrictie moderator!
Unban achitat (x2)
Fost moderator
Fond eXtream: 8
Has thanked: 135 times
Been thanked: 67 times
Contact:

20 Mar 2020, 20:30

Cred că perioada aceasta de a sta acasă din cauza virusului este oportunitate extraordinară pentru oricine știe să profite de ea și să se dezvolte în anumite domenii care îl interesează.

Ce materiale vizionați ca să vă îmbunătățiți cunoștințele despre investirea banilor? În ce domeniu intenționați să investiți în lunile care urmează?

Sper la un topic cu discuții constructive strict despre acest subiect, fără miștocăreli, prin care să învățăm unii de la alții. (Dacă ajunge la coș o să înțeleg că mai există deja un topic pe tema asta și o să-l caut.)
Filme Online HD subtitrate fără reclame automate: https://filmeonline-hd.com
Prezentarea site-ului: https://www.youtube.com/watch?v=k4K3tgEkYjw
RoyalServer
User avatar
eMeKa.eXe
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 717
Joined: 12 Jan 2016, 03:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SkeletoN2016
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

20 Mar 2020, 20:43

În cs 1.6 și websiteuri investesc mă plictisesc și n-am ce face acasă mă mai joc și alte jocuri stați calm să nu vă gândiți că stau pe cs 1.6 24/7 😉
stând izolat și nu am voie să ies 😂 că primesc amendă doar la magazine am voie să ies :)) csf!
NEXT LEVEL
Image
420merciless
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 256
Joined: 29 Nov 2015, 14:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 7 times
Contact:

20 Mar 2020, 21:08

Eu încă muncesc 😂
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

20 Mar 2020, 21:30

eMeKa.eXe wrote:
20 Mar 2020, 20:43
În cs 1.6 și websiteuri investesc mă plictisesc și n-am ce face acasă mă mai joc și alte jocuri stați calm să nu vă gândiți că stau pe cs 1.6 24/7 😉
stând izolat și nu am voie să ies 😂 că primesc amendă doar la magazine am voie să ies :)) csf!
Tu investesti 2€ in boost co/aie, mare investitie ce faci vai. :boundlessly_laughing:
Image
nairda
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 177
Joined: 06 Jan 2018, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Fatal Error....
Fond eXtream: 0
Location: Prin Boscheti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Mar 2020, 13:01

The Kalu wrote:
20 Mar 2020, 21:30
eMeKa.eXe wrote:
20 Mar 2020, 20:43
În cs 1.6 și websiteuri investesc mă plictisesc și n-am ce face acasă mă mai joc și alte jocuri stați calm să nu vă gândiți că stau pe cs 1.6 24/7 😉
stând izolat și nu am voie să ies 😂 că primesc amendă doar la magazine am voie să ies :)) csf!
Tu investesti 2€ in boost co/aie, mare investitie ce faci vai. :boundlessly_laughing:
1.20€ chiar :))

Pai cam totul este inchis:sala unde merg,antrenamentele de baschet nu se mai tin.Incerc sa mi fac “drum” pe afara,mai pe la un magazin,intr un parc la alergat...Poate se termina mai repede aceasta panica legata de coronavirus,a da,noi tinerii stam in casa,batranii (fiind cei mai expusi) pe afara,prin autobuze =))
User avatar
bnative
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 26
Joined: 01 Aug 2012, 11:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Costinești
Been thanked: 2 times
Contact:

21 Mar 2020, 14:15

Am inceput sa ma documentez mai mult legat de crypto monede, am facut investitii noi si urmeaza altele,
Lucrez la un site unde trebuie sa faci diferite sarcini si primesti puncte pentru sarcinile respective, iar cu punctele iti poti cumpara diferite lucruri.
Si alte treburi casnice, curatenie prin casa, mai spalat haine, aspirat, un film pe netflix si in rest relaxare.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

21 Mar 2020, 14:31

Va ajut eu sa faceti bani daca sunteti pe digi , 50$ aveti de la mine daca reusiti.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

21 Mar 2020, 15:13

TrrrQ wrote:
20 Mar 2020, 20:30
Cred că perioada aceasta de a sta acasă din cauza virusului este oportunitate extraordinară pentru oricine știe să profite de ea și să se dezvolte în anumite domenii care îl interesează.

Ce materiale vizionați ca să vă îmbunătățiți cunoștințele despre investirea banilor? În ce domeniu intenționați să investiți în lunile care urmează?

Sper la un topic cu discuții constructive strict despre acest subiect, fără miștocăreli, prin care să învățăm unii de la alții. (Dacă ajunge la coș o să înțeleg că mai există deja un topic pe tema asta și o să-l caut.)
Degeaba cineva este documentat in 1000 domenii daca respectivul nu este in stare sa riste o anumita suma de bani sau sa faca compromisuri. Din punctul meu de vedere, cel care spune ca face x, y si z, iar pe facebook se afiseaza cu un bmw e90 (salut gloryous), nu inseamna nimic.

Ca sa fiu in tema topicului, pot spune ca ma relaxez pentru ca e o perioada perfecta pentru asta, in scurt timp fac 20 de ani si am tot timpul din lume sa fac bani, sa ma plimb, sa ma distrez din nou in cluburi samd. Investitii, desigur pot sa fac si cand ma relaxez, spre exemplu in bitcoin sau in afaceri online/offline, dar odata cu asta (cel putin pe online), advertiserii sunt afectati si ei si asadar si cpm respectiv cpc. O investitie pentru a face ceva in viitor este este un numar de minim patru cifre, deci prea putin probabil ca multi sa isi faca deja planuri cu profit de minim cinci cifre pe an.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information