Același TV, preț inițial diferit?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

15 May 2020, 23:49

Părinți mei s-au hotărât să schimbe mobila din sufragerie și mi-am spus de ce să nu cumpăr un televizor nou.
Inițial voiam să merg pe acesta, dar după câteva căutări am aflat că seria RU7172 ar fi mai ok din cauza display-ului VA față de seria de mai sus cu display PLS, oricum m-am decis să iau seria RU7172. Toate bune și frumoase până am intrat pe PcGarage și am observat același tv(cred) puțin mai ieftin, dar prețul inițial este cu 900 de lei mai mic, și mă gândeam poate nu sunt aceleași produse, sau au umflat cei de la Emag prețul? Tv PcGarage.
Apropo dacă aveți alte recomandări de un tv cu 125 diagonala, până în 1800 ron le aștept cu plăcere.
Image
RoyalServer 2
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

16 May 2020, 03:51

Cel de la PC Garage este exact ca cel de la emag care te-ai decis să îl iei. Aici e o cheste de marketing la prețuri. Când stocul e pe terminate prețurile cresc la Emag...Ia-l pe cel de la PC garage, e exact cel care ai vrut să îl cumperi. Sau dacă vrei alte opțiuni îți recomand un LG în banii ăia. Nu o să îți pară rău. La Samsung nu stiu daca au rezolvat problema aia cu light bleeding. Am văzut multi clienti care se plâng la ele. Acum e decizia ta.
Succes
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

16 May 2020, 08:00

^Head$hot^ wrote:
16 May 2020, 03:51
Cel de la PC Garage este exact ca cel de la emag care te-ai decis să îl iei. Aici e o cheste de marketing la prețuri. Când stocul e pe terminate prețurile cresc la Emag...Ia-l pe cel de la PC garage, e exact cel care ai vrut să îl cumperi. Sau dacă vrei alte opțiuni îți recomand un LG în banii ăia. Nu o să îți pară rău. La Samsung nu stiu daca au rezolvat problema aia cu light bleeding. Am văzut multi clienti care se plâng la ele. Acum e decizia ta.
Succes
Păi chiar din acest motiv am ales seria RU7172, cică au rezolvat problema datorită display-ului VA. Oricum nu sunt 100% decis, dă-mi un link de la LG. Mersi!
Image
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

16 May 2020, 08:38

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information