CSGO Remake 1Gx creat de Nubo - Refăcută sursa, gratuită pentru toți

Descarcari de addons-uri si discutii despre acestea.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
Capy Trifoi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 23 Apr 2020, 07:43
Detinator Steam: Da
CS Status: On
Detinator server CS: RESPAWN.CS-GAME.RO
SteamID: capymuncasitalent
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

05 Jun 2020, 19:47

andrei0465 wrote:
05 Jun 2020, 17:31
L E V I N wrote:
05 Jun 2020, 16:17
aici nu e vorba că e pe gratis, e vorba strict de codare, așa sursa decompilată e de mult pe net
de ce să folosesc ceva GRATIS dar PROST? degeaba apare loaded sau merge pe server, dacă pică sau nu e codat corect și cauzează probleme continuu..da acum sunt servere mai bune pe site-urile de host care poate să nu facă lag, dar când se aglomerează, se va vedea diferența, dar eu mă refer la COD, cum ar fi să postez plugin de protecție decompilat de pe hlds shield când el e pe net cu sursă...decompilarea mănâncă resursele
e ca n viața reală, găsesc nike contrafăcuți la 100 lei, când cei originali sunt 800, care i diferența? nu doar prețu, e clar CALITATEA & ORIGINALITATEA
și asta pentru țeparu ăsta de i șmecher pe net
nu am jucat 1 modu ăsta, nu mi-a plăcut, și n am vândut nimic cu legătură la el, data viitoare uită-te în oglindă, și dacă nu înțelegi un subiect evită l
eu am încercat să zic de cod..da e greu de priceput
Vorbesti mult, prost si fara rost. Da-mi link la sursa de pe internet de la csgo remake 1gx sa o vad si eu pe internet (nu cea postata de mine). Vad ca tu comentezi cam mult si habar n-am cum ai ajuns cu gradul de scripter fara cunostinte, e clar ca esti pe langa. Ti-ai vandut viata pentru gradu' asta pe forum si oricum il ai degeaba.
"degeaba apare loaded sau merge pe server, dacă pică sau nu e codat corect și cauzează probleme continuu" - l-ai incercat tu de comentezi atat ca e prost?

"GRATIS dar PROST" - sa stii ca partile alea "proaste" din cod sunt de fapt de la nubo (precum while in loc de for pe care il folosesc eu), el a si vandut modul, si nu e mare importanta daca e while sau for pentru ca pana la urma tot ai nevoie de un host bunicel, pe hosturile de cacao o sa pice indiferent de ce ai face deci ... dupa ce ca e gratis mai faci si galagie, daca nu ai jucat niciodata acest mod du-te tare. Eu l-am postat gratis sa il modificati si sa va pierdeti timpul facandu-l mai bun

"țeparu ăsta de i șmecher pe net" tepar? de unde pana unde?

Edit: De asta nu meritati NIMIC, pentru ca vreti totu' de-a gata fara sa depuneti nici cel mai mic efort

Edit 2: Am sters proiectul de pe github, nu meritati nimic gratis. Bafta !
Tu vorbesti mult, prost si fara rost prietene. Ai venit aici de la inceput cu arfe...poti pleca cu ele mai departe...daca tu ai ajuns sa il tragi pe sireturi pe levin esti bine pe gandire...Vezi-ti de treaba si nu te mai ataca ca nu are nimeni nimic cu tine...si tin sa te contrazic cu partea de "codat prost de nubo" - daca nu cunosti sursa nu mai vorbi :kiss_smiley:

Image
RoyalServer 2
User avatar
andrei0465
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 65
Joined: 01 Nov 2016, 17:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: andrei0465
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (21.03 - 21.04)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

05 Jun 2020, 20:03

Capy Trifoi wrote:
05 Jun 2020, 19:47
Tu vorbesti mult, prost si fara rost prietene. Ai venit aici de la inceput cu arfe...poti pleca cu ele mai departe...daca tu ai ajuns sa il tragi pe sireturi pe levin esti bine pe gandire...Vezi-ti de treaba si nu te mai ataca ca nu are nimeni nimic cu tine...si tin sa te contrazic cu partea de "codat prost de nubo" - daca nu cunosti sursa nu mai vorbi :kiss_smiley:
Cine este acest levin de e asa important, e vreun programator la o firma mare, a creat ceva important sau cum ca nu inteleg. Din prima mi-am dat seama ce fel de gandire are si ce experienta, cand am postat pluginul prima data, el a fost primul care a sarit si a spus ca nu am facut nicio modificare si nu am recreat sursa, fara sa stie ca de exemplu fisierele csgoremake1gx.ini, csgoremake1gx.txt, etc nu au numele default csgo_remake.x si NU se pot modifica daca nu ai sursa, sau sistemul de chat spre exemplu. Poate o sa zici ca nu avea de unde sa stie, atunci de ce a comentat daca nu stia. Si prietene am "arfe" pentru ca stiu ce fel de oameni sunt aici si in afara, daca esti moale esti calcat in picioare. Eu incerc sa fac un bine si voi sariti sa ma corectati, daca posta nubo sigur nu mai era aceeasi mancare de peste, nu mai existau "problemele astea in cod". Majoritatea codului este cel scris de el pentru ca asta e adevarul, el a creat modul si il respect pentru asta ca si-a pierdut timpul facand ceva pentru niste nerecunoscatori ca voi.
User avatar
Capy Trifoi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 23 Apr 2020, 07:43
Detinator Steam: Da
CS Status: On
Detinator server CS: RESPAWN.CS-GAME.RO
SteamID: capymuncasitalent
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

06 Jun 2020, 13:39

1TAP GOD wrote:
05 Jun 2020, 20:28
Bă vouă dacă va dă cineva un lucru gratis nu este bun,daca vindea sursa toti a-ți fii vrut o, toți sunteți scripter peste noapte, în loc să faceți gura de ce nu "reparații"voi ?Va spun eu de ce ,ca nu sunteti in stare(nu vorbesc de ăștia care au ceva cunoștințe în domeniu), si pentru baiatul care a creată topicul asta bravo pentru munca dispusă si păcat ca ai postat mai bine o lasai la tine in pc ca nu merită să le dai nimic,după ce am vazut in topicul asta nu cred ca nu am sa mai postez modul de CS:GO(cei care au fost la teste stiu despre ce este vorba),pentru ca nu se merită,mai bine opriți comentariile ca sa nu mai apară alți care nu sunt in stare sa faca un plugin de vip si sa spuna ca ce a facut băiatul ăsta nu este bun,daca aveti ceva de comentat dați mesaj in privat,ca nu am chef sa fac chat la topicul ăsta 😘
Vezi ca musti mana celui care te-a hranit !! Atat am avut de zis :kiss_smiley: de aici tragi tu singur concluziile

Cat despre tine domnule "POPULAR" - cereri-pluginuri/ - il vezi aici la fiecare cerere de plugin

Image
User avatar
andrei0465
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 65
Joined: 01 Nov 2016, 17:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: andrei0465
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (21.03 - 21.04)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

06 Jun 2020, 14:05

Capy Trifoi wrote:
06 Jun 2020, 13:39
Vezi ca musti mana celui care te-a hranit !! Atat am avut de zis :kiss_smiley: de aici tragi tu singur concluziile

Cat despre tine domnule "POPULAR" - cereri-pluginuri/ - il vezi aici la fiecare cerere de plugin
levin: "la final de public adaugi return PLUGIN_HANDLED" wow, mare programator :clapping_hands: :everything_ok:

Cred ca levin si-a gresit meseria, el e de fapt comentator ca la majoritatea doar comenteaza, nu rezolva nimic :)) M-ai spart cu asta, sunteti amandoi si tu si levin doi muritori de foame care fac galagie si se cred mari programatori. Stati cuminti vietile mele ca nu e cum credeti voi, incercati si alte domenii / limbaje de programare, nu doar amxmodx si atunci sa vorbiti cu mine. Voi nu intelegeti ca eu am refacut sursa lui NUBO, nu e modul meu, nu l-am scris tot din capul meu (doar anumite parti cum ar fi sistemul de chat), nu sunt greselile mele, nu am stat sa il scriu tot de la mine din cap fara sa contina greseli, eu am vrut sa fac un bine, dar stiti cum se zice "facerea de bine ... de mama" stiti voi.
P.S: Cand nubo vindea modul asta cu tot cu "greseli" nu spunea nimeni ca ingreuneaza serverul sau pica. Dar cum apare un anonim care-i posteaza sursa cum sariti sa faceti galagie, ca asa-i romanu'. Am specificat ca imbunatatirile mele sunt la: sistemul de chat, sistemul de save pentru native, etc. ... Pe voi sincer nu va vad departe. Atat am avut de spus, nu stau sa ma frustrez pentru niste nerecunoscatori care ma mai fac si "tepar" fara dovezi. Ti-as spune eu cui i-am dat "teapa", da' te superi si ar fi urat din partea mea. Bafta !
User avatar
EnTeR_
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 577
Joined: 13 Sep 2014, 16:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 29 times

06 Jun 2020, 14:18

andrei0465 wrote:
06 Jun 2020, 14:05
P.S: Cand nubo vindea modul asta cu tot cu "greseli" nu spunea nimeni ca ingreuneaza serverul sau pica. Dar cum apare un anonim care-i posteaza sursa cum sariti sa faceti galagie, ca asa-i romanu'.
Aici tin sa te contrazic, daca asa a decompilat lysis nu inseamna ca asa arata si codul lui Nubo. Consider că ai ajutat pe multi postand sursa asta, dar comparația cu codul lui Nubo nu-si are rostul.
Discord: eyekon13
User avatar
andrei0465
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 65
Joined: 01 Nov 2016, 17:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: andrei0465
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (21.03 - 21.04)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

06 Jun 2020, 14:23

EnTeR_ wrote:
06 Jun 2020, 14:18
Aici tin sa te contrazic, daca asa a decompilat lysis nu inseamna ca asa arata si codul lui Nubo. Consider că ai ajutat pe multi postand sursa asta, dar comparația cu codul lui Nubo nu-si are rostul.
E ok, stiu ca nu decompileaza 100%, dar de exemplu partea de care a zis capy cu while sunt sigur 99% ca ii apartine lui nubo. Daca vorbeau si ei asa frumos, fara sa vina cu arfe si sa se dea mari programatori nu se mai lungea topicul asa si sa ne certam. Uita-te in primul reply a lui levin si acolo vezi cine a venit cu arfe.
User avatar
EnTeR_
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 577
Joined: 13 Sep 2014, 16:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 29 times

06 Jun 2020, 14:29

Da, dar lysis nu recunoaște for, il înlocuiește cu while, foloseste for si decompileza sa vezi rezultatul.
Discord: eyekon13
User avatar
andrei0465
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 65
Joined: 01 Nov 2016, 17:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: andrei0465
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (21.03 - 21.04)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

06 Jun 2020, 14:33

EnTeR_ wrote:
06 Jun 2020, 14:29
Da, dar lysis nu recunoaște for, il înlocuiește cu while, foloseste for si decompileza sa vezi rezultatul.
Ok, am sa incerc. Sincer nu prea am stat sa lucrez cu lysis, stiam doar ca face pseudocodul, dar nu stiam ca inlocuieste for cu while. Multumesc ca mi-ai spus ! :everything_ok:
User avatar
Capy Trifoi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 23 Apr 2020, 07:43
Detinator Steam: Da
CS Status: On
Detinator server CS: RESPAWN.CS-GAME.RO
SteamID: capymuncasitalent
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

06 Jun 2020, 14:44

andrei0465 wrote:
06 Jun 2020, 14:05
Capy Trifoi wrote:
06 Jun 2020, 13:39
Vezi ca musti mana celui care te-a hranit !! Atat am avut de zis :kiss_smiley: de aici tragi tu singur concluziile

Cat despre tine domnule "POPULAR" - cereri-pluginuri/ - il vezi aici la fiecare cerere de plugin
levin: "la final de public adaugi return PLUGIN_HANDLED" wow, mare programator :clapping_hands: :everything_ok:

Cred ca levin si-a gresit meseria, el e de fapt comentator ca la majoritatea doar comenteaza, nu rezolva nimic :)) M-ai spart cu asta, sunteti amandoi si tu si levin doi muritori de foame care fac galagie si se cred mari programatori. Stati cuminti vietile mele ca nu e cum credeti voi, incercati si alte domenii / limbaje de programare, nu doar amxmodx si atunci sa vorbiti cu mine. Voi nu intelegeti ca eu am refacut sursa lui NUBO, nu e modul meu, nu l-am scris tot din capul meu (doar anumite parti cum ar fi sistemul de chat), nu sunt greselile mele, nu am stat sa il scriu tot de la mine din cap fara sa contina greseli, eu am vrut sa fac un bine, dar stiti cum se zice "facerea de bine ... de mama" stiti voi.
P.S: Cand nubo vindea modul asta cu tot cu "greseli" nu spunea nimeni ca ingreuneaza serverul sau pica. Dar cum apare un anonim care-i posteaza sursa cum sariti sa faceti galagie, ca asa-i romanu'. Am specificat ca imbunatatirile mele sunt la: sistemul de chat, sistemul de save pentru native, etc. ... Pe voi sincer nu va vad departe. Atat am avut de spus, nu stau sa ma frustrez pentru niste nerecunoscatori care ma mai fac si "tepar" fara dovezi. Ti-as spune eu cui i-am dat "teapa", da' te superi si ar fi urat din partea mea. Bafta !
Vezi pe cine jignesti pisoias ca eu ti-am vorbit frumos
1.Nu m-am dat niciodata "programator" cum zici tu
2.Ti-am adus la cunostinta niste aspecte si atat
3.Vorbesti in necunostinta de cauza...daca tu iti dai seama din 2 vorbe cum sunt eu esti nr1 :ghosts: GOD OF WAR esti tu :crying_cat:

Image
User avatar
andrei0465
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 65
Joined: 01 Nov 2016, 17:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: andrei0465
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (21.03 - 21.04)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

06 Jun 2020, 14:50

Capy Trifoi wrote:
06 Jun 2020, 14:44
Vezi pe cine jignesti pisoias ca eu ti-am vorbit frumos
1.Nu m-am dat niciodata "programator" cum zici tu
2.Ti-am adus la cunostinta niste aspecte si atat
3.Vorbesti in necunostinta de cauza...daca tu iti dai seama din 2 vorbe cum sunt eu esti nr1 :ghosts: GOD OF WAR esti tu :crying_cat:
Daca zici ca voiai doar sa imi arati niste aspecte puteai sa imi zici frumos ca si enter EnTeR_. Nu cu arogante de mare programator, puteai sa imi explici frumos: "bai, vezi ca lysis inlocuieste for cu while" si terminam balciu. Eu am modificat doar bugurile observabile si care stiu sigur ca erau si in modul facut de nubo cel original. Pune modul facut de nubo amxx si testeaza save-ul la native sa vezi ca dupa schimbarea mapei nu se salveaza nimic sau sistemul de chat, la ala nu mai trebuie sa testezi ca se stie deja. Chestia la lysis cu for si while nu aveam de unde sa stiu, nu am stat sa testez absolut tot, am vrut doar sa postez sursa sa o aiba si altii, mai departe se ocupau ei de editare, nu-i mare chestie daca iti doresti cu adevarat.
User avatar
Capy Trifoi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 23 Apr 2020, 07:43
Detinator Steam: Da
CS Status: On
Detinator server CS: RESPAWN.CS-GAME.RO
SteamID: capymuncasitalent
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

06 Jun 2020, 16:13

Rainq wrote:
06 Jun 2020, 15:48
Nu te agita,au sărit ca animalele pentru că numai au ce să mănânce,bun topic,ține-o tot așa!
Daca tu crezi ca eu am scos vreodata macar 1 leu din modul asta...crezi prost :freezing_face:
Cat despre acest post nu am avut nimic prost de spus...mi te-am adresat frumos...nu cred ca te-am jignit cu ceva...si am sarit ca ai spus ca este ca si al lui NUBO - de asta ti-am si zis ...daca nu cunosti sursa nu mai vorbi :kiss_cat: nu am nimic cu tine UP

Image
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

06 Jun 2020, 20:39

degeaba încerci să explici anumite chestii unor anumite persoane care oricum sunt paralele cu viața :))))))), ce cuvinte de geniu am văzut de la copilu ăsta cu sursa decompilată n am văzut nici măcar la raincur, măcar el știe că e paralel și tăcea, da ăsta...și mi vb mie doamne
deja s-au adunat toți copii în topicu ăsta, vai de mine :face_unequal_eyes:
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Locked

Return to “Addon-uri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 14 guests