Colo a fost retinut de politie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Tzanca
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 14 Nov 2019, 23:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 5 times

10 Jun 2020, 10:37

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ra-1320608
Alexandru Bălan, vloggerul cunoscut pe YouTube sub numele Colo, a fost reținut marți seară de polițiștii de la Secția 9 din Capitală, după ce l-au audiat câteva ore, potrivit surselor Digi24. El este acuzat de instigare la violență asupra minorilor.
Nu sunt de acord cu vlogarii/influencerii , iar pe colo de mult nu il mai urmaresc .. Insa in acest caz parerea mea este ca se face o mare nedreptate , si mult prea mult haos se face pe acest subiect .
Adevaratii pedofili si criminali umbla liberi pe strazi , iar acum s-au gasit pe cine sa audieze .. (cine gandeste un pic isi da seama repede ca alea erau prostii pentru a atrage audienta .. )
Un lucru bine de punctat , citisem in comentarii la postarea de pe facebook a celor de la digi 24 , un prost , ca nu il pot numi altfel "tie ti-ar conveni sa se uite copilul tau la asa ceva, foarte bine i-au facut" .. In primul rand , daca iti pasa atat de mult de propriul copil , tu ca si parinte trebuie sa ai grija la ce are el acces . Este fix problema ta ca ii dai acces la youtube (la toti influencerii vietii) si la final tot tu te plangi ca este influentat negativ ..
Sa nu uitam ce poti vedea cu un simplu search pe google .

Este doar parerea mea , puteti veni si voi cu pro/contra.
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

10 Jun 2020, 10:47

INSTIGA la viol si corupere de minore 😉, nu il mai pupati in fund.
Image
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

10 Jun 2020, 11:18

Chiar crezi că e așa de ușor să urmărești activitatea unui copil online? Mai ales că sunt foarte mulți părinți care nu se pupă cu tehnologia.
Aici este și vina YouTube pentru că păstrează asemenea specimene care pot schimba mentalitatea unui copil. Oricum își merită soarta.
Image
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

10 Jun 2020, 11:55

The Kalu wrote:
10 Jun 2020, 10:47
INSTIGA la viol si corupere de minore 😉, nu il mai pupati in fund.
da, ca tu nu te-ai gandit vreodata sa f**i o minora, sau n-ai vb cu prietenii: mama ce buna e aia, ce-as f**e-o (si vb despre o minora).
am vazut baieti care au postat pe fb imagini cum sug p**a prietenele lor (minore fiind) si n-au patit nimic.
se face mare tam-tam pentru un nimic.
maxim ce trebuie sa primeasca colo e o amenda.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

10 Jun 2020, 12:39

iLuSiOn wrote:
10 Jun 2020, 11:55
The Kalu wrote:
10 Jun 2020, 10:47
INSTIGA la viol si corupere de minore 😉, nu il mai pupati in fund.
da, ca tu nu te-ai gandit vreodata sa f**i o minora, sau n-ai vb cu prietenii: mama ce buna e aia, ce-as f**e-o (si vb despre o minora).
am vazut baieti care au postat pe fb imagini cum sug p**a prietenele lor (minore fiind) si n-au patit nimic.
se face mare tam-tam pentru un nimic.
maxim ce trebuie sa primeasca colo e o amenda.
Una e să fie si ea de acord și alta e să o violezi, dar na în capul ăla al tău e același lucru din păcate.
Image
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

10 Jun 2020, 12:40

User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 62 times
Contact:

10 Jun 2020, 12:49

iLuSiOn wrote:
10 Jun 2020, 11:55
The Kalu wrote:
10 Jun 2020, 10:47
INSTIGA la viol si corupere de minore 😉, nu il mai pupati in fund.
da, ca tu nu te-ai gandit vreodata sa f**i o minora, sau n-ai vb cu prietenii: mama ce buna e aia, ce-as f**e-o (si vb despre o minora).
am vazut baieti care au postat pe fb imagini cum sug p**a prietenele lor (minore fiind) si n-au patit nimic.
se face mare tam-tam pentru un nimic.
maxim ce trebuie sa primeasca colo e o amenda.
Citeste Codul Penal si NCPP si ai sa afli mai multe. Una e sa ti in gand acel lucru, si alta e sa o faci publica unde te urmareste o multime de oameni din care 80-90% din ei sunt pustani de 10 ani. Credeti ca daca e "mare vedeta" e mai presus de lege? Legea se aplica tuturor.\

ps: nu-l mai pupati in MSd0s ca nu va ajuta cu nimic in viata de zi cu zi.
no...
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

10 Jun 2020, 13:06

Am mai postat eu acum 3 zils un topic unde sa discutati despre pedofilul de colo
dar dealer repede la dus la cos
cos-reciclare/alexandru-balan-instiga-v ... 69265.html

Si asta trebuie dus la cos
Nu se pune !
Daca al meu a fosf dus si asta este prostie

Auzi la el
Înțelegi că nu ne interesează toate prostiile pe care tu le postezi?
Coș!

------------------------------------------------------------
EDIT BY DEALER:
Domnule analfabet, te rog să faci diferența între cele 2 topic-uri și după să lași reply cu prostiile tale.
Da, ceea ce postezi tu este o PROSTIE! Lași niște link-uri de la niște știri sau videoclip-uri, nimic mai mult, de ce aș lăsa așa ceva pe forum? Noi nu avem net să vedem știrile respective? Trebuie să le postezi tu?
Dacă observi, autorul topic-ului și-a exprimat și propria opinie, nu ca tine, să lași 1000 de link-uri de la niște știri proaste. Ai înțeles? Bagă la cap și după hai și comentează!
Oricum, ai primit un warn, crezi că dacă ai plătit pentru unban nu mai poți să primești iară ban? Ba se poate!

ți-am lăsat asta în reply-ul tău, citește de 100 de ori până îți intră în cap!
Last edited by d e a l e r - on 10 Jun 2020, 13:24, edited 3 times in total.
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

10 Jun 2020, 13:38

Daca unul zice ca se omoara, nu inseamna ca este instigare la omor..
Daca el a zis spre amuzamentul prostilor acele chestii, nu a zis ca o instigare, ci ca o gluma, cum ar fi ca el asa vede lucrurile..eu nu am vazut acolo sa zica, va recomand sa le violati, va recomand sa le bateti, va recomand sa bla bla.

Nu stiu, aici parerea mea este mana ultimelor donatii prea mari...iar invidia este mare parerea mea! (nu-l urmaresc, dar eu m-am uitat la acel video, sunt vorbe an pleaaa care copii la acea vreme s-au amuzat, nu cred ca au iesit sa violeze :)) )
Acele vorbe nu mi se pare deloc instigare, mai mult, vorbe aiurea care au avut la acea vreme "rasete" pe chat! :)
Pe voi, copii(ca sunt si pe aici presupun) v-au instigat? :))

Mi se par "instigatii" influencerii astia care recomanda copilelor cumpararea unor produse cosmetice, iar apoi, au bube pe fata! (plush bio)
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

10 Jun 2020, 14:13

Mafios_X wrote:
10 Jun 2020, 13:38
Daca unul zice ca se omoara, nu inseamna ca este instigare la omor..
Daca el a zis spre amuzamentul prostilor acele chestii, nu a zis ca o instigare, ci ca o gluma, cum ar fi ca el asa vede lucrurile..eu nu am vazut acolo sa zica, va recomand sa le violati, va recomand sa le bateti, va recomand sa bla bla.

Nu stiu, aici parerea mea este mana ultimelor donatii prea mari...iar invidia este mare parerea mea! (nu-l urmaresc, dar eu m-am uitat la acel video, sunt vorbe an pleaaa care copii la acea vreme s-au amuzat, nu cred ca au iesit sa violeze :)) )
Acele vorbe nu mi se pare deloc instigare, mai mult, vorbe aiurea care au avut la acea vreme "rasete" pe chat! :)
Pe voi, copii(ca sunt si pe aici presupun) v-au instigat? :))

Mi se par "instigatii" influencerii astia care recomanda copilelor cumpararea unor produse cosmetice, iar apoi, au bube pe fata! (plush bio)
Este o fata care l-a dat in judecata si un fan de al lui ii adresa aceleasi cuvinte din videoclip, aia cu "cine e taticul tau".Afecteaza mult cuvintele spuse public :kiss_smiley:
Image
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

10 Jun 2020, 14:27

Acest idiot cu 10 clase merita macar munca in folosul comunitatii si interzis de pe platformele de streaming . Omul nu a gresit doar in acel video , treaba s-a repetat si la saptamani distanta in comentariile si storyurile de pe instagram ale sale . Apoi daca va amintiti facea #muiescoala , ca scoala e ceva optional in Romania , poti pleca in afara sa castigi bani mai multi decat cei cu facultate si studii , si chestii de genul . A facut un clip cu "scuze" in care s-a contrazis .
Fetele de la Bucuresti care au facut plangere impotriva lui au postat pe facebookul lor cateva capturi de ecran la ce v-am spus mai sus .
Daca era doar o caterinca cum zice el , de ce a mai tinut clipurile sus pe youtube atata timp pentru monetizare ? Nu era el care dadea comentarii la toti manelistii cu TOP si etc , toata lumea il injura , la toate clipurile din trendingul romanesc el aparea in comentarii .

Poate inchisoare nu merita , dar sa ii dea sa munceasca la spatii verzi vreo 6 luni si interzis pe online , el primeste donatii de la copii minori , se uita numai <14ani la el
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

10 Jun 2020, 14:35

@Mafios_X bine le-ai zis.
Sunt contra la ce se intampla, nu mi se pare ok cum am vazut la donatii ca zice ca ti-o da si pe ma sa sa ii bagi ce vrei tu pe gat, dar prostul pe reactiile astea si comentariile astea face mai multi bani. Daca v-ar zice unu ca va da 5000E ca sa injurati ca handicapatii nu stiu daca ati refuza careva.

Legat de educatie, e obligatia parintilor sa se ocupe de ea, daca tu chiar crezi ca il afecteaza 2 search uri pe google si s-a dus scuza ca nu stiu sa il supravegheze ca daca te uiti multi dintre acei parinti au invatat sa dea share pe facebook. E foarte usori sa te uiti la istoricul dupa youtube si sa blochezi un canal. Pe cealalta parte, daca tu il educi nu cred ca e nevoie de asta ca si eu si multi ne uitam la satana pe vremea noastra si nu am iesit unul care injura tot ce apuca sau ce parere or avea unii.

Daca e asta nu e bine ca injura, daca e 5gang care evita lucrurile de genu pentru ca stiu ca au ca si public copii, iar nu e bine ca sunt niste ***** ce fac ei de au ajuns acolo?
Dar la ce vreti bai sa se uite?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Facebook [Bot], Petal [Bot], Semrush [Bot] and 407 guests