Lansare PS5 ! Lansare GTA 6?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Bloo#
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2794
Joined: 08 Jan 2014, 11:36
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Red#
Fost Moderator ajutator
0.8/3
Location: Amsterdam
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

11 Jun 2020, 22:31

Lansare PS5 : https://www.youtube.com/watch?v=RuLci-lSeCo

am inteles bine ca se lanseaza si gta 6?
RoyalServer
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

11 Jun 2020, 22:56

Te referi ca live-ul asta o sa fie lansarea PS5? Nu prea cred. Iar GTA VI cred ca nu o sa apara pana in 2023 cel putin.
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1274
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

11 Jun 2020, 22:59

consola se lanseaza..dar nu cred ca o sa fie in ultima perioada ceva anunt de gta6

in schimb in urmatoarele 60 de zile o sa fie multe lansari de jocuri pentru ps5
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

11 Jun 2020, 23:01

GENERALU' wrote:
11 Jun 2020, 22:59
consola se lanseaza..dar nu cred ca o sa fie in ultima perioada ceva anunt de gta6

in schimb in urmatoarele 60 de zile o sa fie multe lansari de jocuri pentru ps5
Dar nu era vorba ca o sa se lanseze consola undeva prin toamna spre iarna?
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1274
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

11 Jun 2020, 23:06

NoNamed wrote:
11 Jun 2020, 23:01
GENERALU' wrote:
11 Jun 2020, 22:59
consola se lanseaza..dar nu cred ca o sa fie in ultima perioada ceva anunt de gta6

in schimb in urmatoarele 60 de zile o sa fie multe lansari de jocuri pentru ps5
Dar nu era vorba ca o sa se lanseze consola undeva prin toamna spre iarna?
nunu nu a fost mentionata perioada, apropo, cica gta6 in 2021
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

11 Jun 2020, 23:56

GENERALU' wrote:
11 Jun 2020, 23:06
NoNamed wrote:
11 Jun 2020, 23:01
GENERALU' wrote:
11 Jun 2020, 22:59
consola se lanseaza..dar nu cred ca o sa fie in ultima perioada ceva anunt de gta6

in schimb in urmatoarele 60 de zile o sa fie multe lansari de jocuri pentru ps5
Dar nu era vorba ca o sa se lanseze consola undeva prin toamna spre iarna?
nunu nu a fost mentionata perioada, apropo, cica gta6 in 2021
Am inteles. Nu prea cred ca apare in 2021 gta vi. In deschiderea prezentarii au mentionat ca in 2021 se face remaster gta v-ului pentru ps5 (il prelungesc si il fac compatibil cu el)...
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

12 Jun 2020, 00:07

GENERALU' wrote:
11 Jun 2020, 23:06
NoNamed wrote:
11 Jun 2020, 23:01
GENERALU' wrote:
11 Jun 2020, 22:59
consola se lanseaza..dar nu cred ca o sa fie in ultima perioada ceva anunt de gta6

in schimb in urmatoarele 60 de zile o sa fie multe lansari de jocuri pentru ps5
Dar nu era vorba ca o sa se lanseze consola undeva prin toamna spre iarna?
nunu nu a fost mentionata perioada, apropo, cica gta6 in 2021
Nu o sa mai fie in 2021 chiar daca scrie pe usilie alea din aeroport in gta 5 sau leakurile de la ytb-uri englezii care tot posteaza ca o sa apara

Deoarce spune ca Take Two cei care detine compania rockstar a fost anulat noul joc Gta pana in 2024 din cauza coronavirus si cand face gta 5 10 ani de la lansare ! Atunci poate ca ar merge. ..
dar le merge bine ca scot lunar 10 milioane de euro din gta 5 online si nu are rost sa scoata altul pe piata pana cand nu mai joaca nimeni acest joc 😅

+ spune Co-Fondatorul Rockstar pe twitter acum trei luni ca este in modul beta si inca nu este finalizat in mod complet la el se lucreaza inca din 2012 iti dai seama cat de mult munceasc aia la joc.

Si la grafica si procesare + rendering + cameramani + actori de la hollywood etc
Si trebuie sa scrie fie care text scenariu este mult de lucru la un joc
mai ales mapperi aia care fac hartiile jocului si toate alea iti dai seama ca nici intro luna nu poti face....Si ce sa mai zic de

web developeriii care trebuie sa faca conexiune mysql website cum esta la gta 5 sau scripteriii care fac setarile jocului cu placile noi rtx si gtx si amd sa le faca sa mearga bine fara lag

La rockstargames.com/carrers vedeti acolo ce joburi sunt si va dati seama cam cum se lucreaza un joc
De aia lea luat 7 ani pana au facut Red dead redemption 2 si 4500 de oameni pe partea programare si grafica au lucrat la el +200 de actori maxim 6.000 de oameni au lucrat la joc.

acum nu mai poate sa lucreze la el ca lucreaza angajatii acasa online si este prea greu sa coopereze cu echipa online mai ales la partea aia cu scenariile jocului si cu green screen si multe alte chestiii....

Poate o sa apara bully 2 pana atunci

P.S pe PS5 si Xbox 5 o sa apare seri noi precum The Witcher 4
Battlefield 6 , Gears 6 , God of War 2 , sunt multe alte titluri cunoscute care o sa fie lansate pana in 2021-2022 cauta next game consoles ps5 pe google si iti da leak-uri care unele sunt adevarate
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1274
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

12 Jun 2020, 07:31

Megatron wrote:
12 Jun 2020, 00:07
GENERALU' wrote:
11 Jun 2020, 23:06
NoNamed wrote:
11 Jun 2020, 23:01


Dar nu era vorba ca o sa se lanseze consola undeva prin toamna spre iarna?
nunu nu a fost mentionata perioada, apropo, cica gta6 in 2021
Nu o sa mai fie in 2021 chiar daca scrie pe usilie alea din aeroport in gta 5 sau leakurile de la ytb-uri englezii care tot posteaza ca o sa apara

Deoarce spune ca Take Two cei care detine compania rockstar a fost anulat noul joc Gta pana in 2024 din cauza coronavirus si cand face gta 5 10 ani de la lansare ! Atunci poate ca ar merge. ..
dar le merge bine ca scot lunar 10 milioane de euro din gta 5 online si nu are rost sa scoata altul pe piata pana cand nu mai joaca nimeni acest joc 😅

+ spune Co-Fondatorul Rockstar pe twitter acum trei luni ca este in modul beta si inca nu este finalizat in mod complet la el se lucreaza inca din 2012 iti dai seama cat de mult munceasc aia la joc.

Si la grafica si procesare + rendering + cameramani + actori de la hollywood etc
Si trebuie sa scrie fie care text scenariu este mult de lucru la un joc
mai ales mapperi aia care fac hartiile jocului si toate alea iti dai seama ca nici intro luna nu poti face....Si ce sa mai zic de

web developeriii care trebuie sa faca conexiune mysql website cum esta la gta 5 sau scripteriii care fac setarile jocului cu placile noi rtx si gtx si amd sa le faca sa mearga bine fara lag

La rockstargames.com/carrers vedeti acolo ce joburi sunt si va dati seama cam cum se lucreaza un joc
De aia lea luat 7 ani pana au facut Red dead redemption 2 si 4500 de oameni pe partea programare si grafica au lucrat la el +200 de actori maxim 6.000 de oameni au lucrat la joc.

acum nu mai poate sa lucreze la el ca lucreaza angajatii acasa online si este prea greu sa coopereze cu echipa online mai ales la partea aia cu scenariile jocului si cu green screen si multe alte chestiii....

Poate o sa apara bully 2 pana atunci

P.S pe PS5 si Xbox 5 o sa apare seri noi precum The Witcher 4
Battlefield 6 , Gears 6 , God of War 2 , sunt multe alte titluri cunoscute care o sa fie lansate pana in 2021-2022 cauta next game consoles ps5 pe google si iti da leak-uri care unele sunt adevarate
Cu greu, am citit ce ai scris tu aici.
Ca sa te lămurești odată pentru totdeauna: gta6 va fi lansat în 2021.

Tu crezi ca eu caut informația pe orice site wordpress sau blogspot? cu leak-uri cu prostii?!
Dacă mai scrii romane d-astea non sens sa știi ca am dreptul sa-l consider off-topic
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

12 Jun 2020, 08:26

Nu o sa fie nici un 2021 Co-Fondatorul Rockstar a spus clar ca noul joc gta no o sa mai fie lansat doar in 2024 citeste mai bine cu zoom daca ai monitor mare si nu vezi bine ce am zis acolo
blackfaraonul
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 24 May 2020, 23:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

12 Jun 2020, 13:08

Megatron wrote:
12 Jun 2020, 08:26
Nu o sa fie nici un 2021 Co-Fondatorul Rockstar a spus clar ca noul joc gta no o sa mai fie lansat doar in 2024 citeste mai bine cu zoom daca ai monitor mare si nu vezi bine ce am zis acolo
ba da mai du-te-n mortii ***** de boschetar ca esti prost gramada futu-ti rasa ***** de moldovean ***** cine mortii ***** iti tot da permis in a utiliza aerul ? da-te-n dumnezeii ***** ca numai cacaturi postezi de cand ti-ai facut cont, mai iesi in mortii ***** afara din casa sa vezi cum este realitatea
nu vezi in mortii ***** ca nu esti in stare sa legi o fraza cap coada si comentezi aiurea oriunde, mars inapoi in cotetu tau de unde vii
Last edited by HecaTe on 05 Jul 2020, 12:47, edited 1 time in total.
Reason: limbaj
User avatar
NIGHTHAWK
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 475
Joined: 10 Jul 2017, 21:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Full stack dev
SteamID: nighthawkk
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

12 Jun 2020, 13:13

@Megatron , ce mysql visezi, mor cand va aud, numai linux si mysql visati :))))) btw nu o sa spuna nimeni din staff-ul rockstar in ce stadiu se afla jocul, in momentul de fata exista 0 informatii despre el, deci nu puneti botul la toate leak-urile de pe internet
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

12 Jun 2020, 13:20

blackfaraonul wrote:
12 Jun 2020, 13:08
Megatron wrote:
12 Jun 2020, 08:26
Nu o sa fie nici un 2021 Co-Fondatorul Rockstar a spus clar ca noul joc gta no o sa mai fie lansat doar in 2024 citeste mai bine cu zoom daca ai monitor mare si nu vezi bine ce am zis acolo
ba da mai du-te-n mortii ***** de boschetar ca esti prost gramada futu-ti rasa ***** de moldovean ***** cine mortii ***** iti tot da permis in a utiliza aerul ? da-te-n dumnezeii ***** ca numai cacaturi postezi de cand ti-ai facut cont, mai iesi in mortii ***** afara din casa sa vezi cum este realitatea
nu vezi in mortii ***** ca nu esti in stare sa legi o fraza cap coada si comentezi aiurea oriunde, mars inapoi in cotetu tau de unde vii
Acel moment când citești toate răspunsurile liniștit și dai de unul bombă la final care te face să râzi=))))))))))

On topic: La PS4 m-am reținut din al cumpăra. Am zis că nu e cine știe ce dacă joci marea majoritate din jocuri pe calculator. Până de curând când ne-am adunat la un prieten acasă că era singur și a mai venit altul cu PS4-le. La smart tv-ul lui LG de 139 cm fifa 20 se vedea "blanao". Atunci m-am hotărât, când apare PS5 trebuie să mi-l iau :))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information