Problema la computer...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
KaLibra~
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 130
Joined: 04 Nov 2008, 18:35
Detinator Steam: Da

19 Feb 2009, 10:45

Deci am si eu o problema cu pc`ul meu ...sa va spun cum sta treaba ...: deci am avut windows sp3 instalat ...nu-mi daduse timp de 2 saptamani nici o eroare nimic...pana cand mi sa blocat pc`ul ...nu-i mai puteam face nimic si i-am dat reset de la butonul calculatorului...am reinstalat pc`ul din nou toate bune ..am instalat driverele apoi am dat un restart .. astept sa se aprinda... cred ca am stat 5 minute sa se duca liniuta aia de la windows cand aprinzi pc..apoi ma trezesc cu o eroare
"A disk read error ocurred / Press ctrl+alt+del to restart"
Am dat ctrl+alt+del mi sa restartat pc`ul si ce sa vezi...aceeasi eroare ...si am incercat asa cred ca de vreo 10 ori. iar apoi alta eroare
"Reboot and select proper Boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"
Doar dupa mai multe incercari cu "ctrl+alt+del" mi se aprinde pc`ul ... de la ce poate fi ?
BoggY wrote:Codatii eXtream nr 1 sunt : quiz , cannabis , rmx , drake , cz , ronaldo , kalibra !
RoyalServer 2
zK #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 481
Joined: 09 Apr 2008, 12:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Conturi multiple = ban permanent!
(Ban scos de 1 mai!)

19 Feb 2009, 11:54

(Asa cred eu)Incearca sa instalezi windows sp2 [zic eu ca e cel mai stabil, e bun si pentru jocuri.. eu il am si nu am nici o problema cu el] apoi vezi daca mai face asa !
User avatar
bobocu91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 802
Joined: 01 Jul 2008, 01:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Opriti planeta, vreau sa cobor…
Reputatie: Fost moderator
0.9 / 3
Location: Bailesti
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times
Contact:

19 Feb 2009, 15:51

Ti-am editat eu titlul! Data viitoare sa reflecte continutul altfel va ajunge la cos! :-s
Image

Image
User avatar
KaLibra~
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 130
Joined: 04 Nov 2008, 18:35
Detinator Steam: Da

19 Feb 2009, 19:58

Mersi bogdan .. poti inchide si topicul...am rezolvat
BoggY wrote:Codatii eXtream nr 1 sunt : quiz , cannabis , rmx , drake , cz , ronaldo , kalibra !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information