Adeverinta [Rezolvat]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

09 Jul 2020, 21:07

Saluare! Pot obtine adeverinta de inscriere la facultate de la un medic de familie la care nu sunt inscris? Nu vreau raspunsuri dpdv legal ci din ceea ce stiti voi. Merci!
Last edited by WHOAMI? on 10 Jul 2020, 16:20, edited 1 time in total.
Reason: Marcat ca "Rezolvat"
RoyalServer
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

09 Jul 2020, 21:23

Contra cost iti face orice medic de familie daca nu esti asigurat din ce stiu
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

09 Jul 2020, 22:19

Nu chiar orice medic... am sunat azi si la regina maria si la medlife si la clinicile astea mai cunoscute... nici una nu a vrut sa-mi faca programare pentru eliberarea unei adeverinte pentru ca nu am doctor de familie la ei. Sunt asigurat. Doar ca eu sunt in Bucuresti si medicul meu de familie e la mama dracu'. Chestia e ca am nevoie de adeverinta pana pe 16 iulie si din cate stiu daca ma inscriu la alt medic de familie o sa dureze pana apar in sistem si imi poate elibera adeverinta.

EDIT: M-am gandit ca la policlinica, la cea din Apusului, de exemplu, o sa pot obtine... doar ca e full de pensionarii care vin sa ii spuna doctorului ca au tusit acum 5 zile si nu am cum sa intru...
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

09 Jul 2020, 23:31

NoNamed wrote:
09 Jul 2020, 22:19
Nu chiar orice medic... am sunat azi si la regina maria si la medlife si la clinicile astea mai cunoscute... nici una nu a vrut sa-mi faca programare pentru eliberarea unei adeverinte pentru ca nu am doctor de familie la ei. Sunt asigurat. Doar ca eu sunt in Bucuresti si medicul meu de familie e la mama dracu'. Chestia e ca am nevoie de adeverinta pana pe 16 iulie si din cate stiu daca ma inscriu la alt medic de familie o sa dureze pana apar in sistem si imi poate elibera adeverinta.

EDIT: M-am gandit ca la policlinica, la cea din Apusului, de exemplu, o sa pot obtine... doar ca e full de pensionarii care vin sa ii spuna doctorului ca au tusit acum 5 zile si nu am cum sa intru...
Si se duce frumos mama ta cu o mica atentie la medicul tau de familie si ii cere o astfel de adeverinta, ii face poza si ti-o trimite pe whatsapp iar tu o printezi color.
Image
User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

09 Jul 2020, 23:44

The Kalu wrote:
09 Jul 2020, 23:31
NoNamed wrote:
09 Jul 2020, 22:19
Nu chiar orice medic... am sunat azi si la regina maria si la medlife si la clinicile astea mai cunoscute... nici una nu a vrut sa-mi faca programare pentru eliberarea unei adeverinte pentru ca nu am doctor de familie la ei. Sunt asigurat. Doar ca eu sunt in Bucuresti si medicul meu de familie e la mama dracu'. Chestia e ca am nevoie de adeverinta pana pe 16 iulie si din cate stiu daca ma inscriu la alt medic de familie o sa dureze pana apar in sistem si imi poate elibera adeverinta.

EDIT: M-am gandit ca la policlinica, la cea din Apusului, de exemplu, o sa pot obtine... doar ca e full de pensionarii care vin sa ii spuna doctorului ca au tusit acum 5 zile si nu am cum sa intru...
Si se duce frumos mama ta cu o mica atentie la medicul tau de familie si ii cere o astfel de adeverinta, ii face poza si ti-o trimite pe whatsapp iar tu o printezi color.
Sa stii ca nu mereu merge cu "o mica atentie".Daca dai de o persoana al dracu,isi bate joc de tine.Cunosc persoane care s-o dus cu "mica atentie" si s-o ales cu "nu se poate", desigur si cu replica "va costa atat" sau si mai urat "Nu ma cumparati doamna"
Ca sa mearga treaba asta,persoana din fata ta trebuie sa aiba habar cine esti si sa aiba incredere in tine.De exemplu daca mama lui se duce fara el,medicul de unde stie ca acesta nu sufera de ceva anume (in ultima perioada) ?
Deci sunt sanse 50-50
Du-te si vorbeste cu medicul tau sau trimite pe cienva iar in acel mai rau caz mergi la alt medic de familie,plateste o consultatie si o adeverinta(nu multi se baga).
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

10 Jul 2020, 11:29

Multumesc!
User avatar
nonamefortoday
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 410
Joined: 22 Jan 2020, 18:12
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 20 times
Been thanked: 39 times

10 Jul 2020, 16:07

Nu ai primit de la liceu? eu am primit
User avatar
NoNamed
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 466
Joined: 04 Jan 2014, 19:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am status
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Location: Bucuresti Romania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

10 Jul 2020, 16:19

Nu mai sunt la liceu de 2 ani. Am rezolvat, cu 30 de leuti am luat-o de la o doamna doctor :)).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information