[MOD] CSGO REMAKE StatTrack ~~ MySQL + nVault ~~ Source Code Available

Aici vom publica si discuta despre diverse moduri necesare serverelor dedicate.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
Shadows Adi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

11 Oct 2020, 16:35

Image


- Nume plugin: CS:GO Remake

- Autor: @Shadows Adi + Credite celor de AICI

- Engine ( HLDS / SRCDS ) : HLDS si reHLDS ( pentru anumite sub-plugin-uri este nevoie de reHLDS )

- Versiune: 2.13

- Informatii: Este modul CS:GO Remake scris de Nubo, refacut de mine: Macro-uri, constante, functii. Plus multe alte update-uri facute de mine, precum: Sistem StatTrack aplicabil pe arme; Coinflip ( doi jucatori pot paria cate un skin, iar jucatorul ales castiga tot ); Promocode ( Puteti adauga promocode-uri diferite in fisierul de configurare ); Ruleta ( mai multi jucatori pot paria pe o culoare aleasa. Multumesc pentru estetica, zorken ). Si altele pe care le-am mentionat in sectiunea Features de pe GitHub

- Download: DOWNLOAD LINK / GitHub Project

- Instalare: Descarcati arhiva apasand pe Ultima Versiune de mai sus, dupa care mutati toate fisierele asa cum sunt din arhiva in directorul 'cstrike' .

Pentru orice nelamurire / problema / functie noua, puteti lasa comentariu aici sau sa deschideti un ticket pe GitHub Click Aici

- ChangeLog: https://github.com/ShadowsAdi/CSGORemake/commits/master

~~~ Modul nu contine nicio functie de licentiere, deci poate fi folosit de catre toata lumea, in limita a bunului simt.
Last edited by Shadows Adi on 24 Dec 2021, 15:23, edited 17 times in total.
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 0
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

11 Oct 2020, 17:29

nVault data saving ( Data can't be lost ).

sql? :(
Image
Shadows Adi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

11 Oct 2020, 18:42

The Kalu wrote:
11 Oct 2020, 17:29
nVault data saving ( Data can't be lost ).

sql? :(
Pentru ca este mai sigur si mai rapid comparativ cu sql. Poate voi lua in considerare sa folosesc sqlite pentru ca este o baza de date locala.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 0
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

11 Oct 2020, 21:48

Shadows Adi wrote:
11 Oct 2020, 18:42
The Kalu wrote:
11 Oct 2020, 17:29
nVault data saving ( Data can't be lost ).

sql? :(
Pentru ca este mai sigur si mai rapid comparativ cu sql. Poate voi lua in considerare sa folosesc sqlite pentru ca este o baza de date locala.
Este mai rapid dar permite o singura scriere pe rand, este scriere locala in fisier asa mysql este client-server.
Pentru ca este mai sigur ...
In ce sens mai sigur?
Image
Shadows Adi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

11 Oct 2020, 21:54

The Kalu wrote:
11 Oct 2020, 21:48
Este mai rapid dar permite o singura scriere pe rand, este scriere locala in fisier asa mysql este client-server.
Datele pot fi citite si rescrise cu nVault Editor.
Pentru ca este mai sigur ...
The Kalu wrote:
11 Oct 2020, 21:48
In ce sens mai sigur?
Nu exista terti care sa interfereze cu datele, ma gandesc ca exista vulnerabilitati negasite de unii care permit tertilor sa acceseze baza de date web.
User avatar
EnTeR_
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 13 Sep 2014, 16:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 29 times

11 Oct 2020, 22:25

Shadows Adi wrote:
11 Oct 2020, 21:54
The Kalu wrote:
11 Oct 2020, 21:48
Este mai rapid dar permite o singura scriere pe rand, este scriere locala in fisier asa mysql este client-server.
Datele pot fi citite si rescrise cu nVault Editor.
Pentru ca este mai sigur ...
The Kalu wrote:
11 Oct 2020, 21:48
In ce sens mai sigur?
Nu exista terti care sa interfereze cu datele, ma gandesc ca exista vulnerabilitati negasite de unii care permit tertilor sa acceseze baza de date web.
Daca nu esti legat de un panel n-are ce vulnerabilitate sa fie. De rapid, da, este mai rapid, pana in punctul in care va creste numarul de salvari si va ingreuna server-ul, tot atunci o sa apara si pierderi. Singurul avantaj este ca nu exista problema cu picarea conexiunii, dar daca ai un host bun, nu se pune problema.
Discord: eyekon13
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 0
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

11 Oct 2020, 22:27

Shadows Adi wrote:
11 Oct 2020, 21:54
Nu exista terti care sa interfereze cu datele, ma gandesc ca exista vulnerabilitati negasite de unii care permit tertilor sa acceseze baza de date web.
Pai aici este alta mancare de pesti, asa si la sqlite daca iti fur fisierul pot sa citesc din el.Este treaba programatorului sa securizeze situl de mysql injection, xss sau altele ca tu decat transferi date spre serverul mysql si nimic mai mult.Doar diferenta de viteza dar si aici ai un mic dezavantaj, scrierea in fisier se face pe rand si ca sa iti spun drept nu este chiar cea mai inteligenta miscare pentru ca nu asigura integritatea datelor ca si mysql.In fine, ai putea sa il faci si pentru SQLite si MySQL daca iti permite timpul.
Image
Shadows Adi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

11 Oct 2020, 22:58

The Kalu wrote:
11 Oct 2020, 22:27
Shadows Adi wrote:
11 Oct 2020, 21:54
Nu exista terti care sa interfereze cu datele, ma gandesc ca exista vulnerabilitati negasite de unii care permit tertilor sa acceseze baza de date web.
Pai aici este alta mancare de pesti, asa si la sqlite daca iti fur fisierul pot sa citesc din el.Este treaba programatorului sa securizeze situl de mysql injection, xss sau altele ca tu decat transferi date spre serverul mysql si nimic mai mult.Doar diferenta de viteza dar si aici ai un mic dezavantaj, scrierea in fisier se face pe rand si ca sa iti spun drept nu este chiar cea mai inteligenta miscare pentru ca nu asigura integritatea datelor ca si mysql.In fine, ai putea sa il faci si pentru SQLite si MySQL daca iti permite timpul.
O sa iau in considerare asta, cand voi avea mai mult timp liber, o sa fac posibil prin cvar sau printr-o setare si o sa o plasez in fisierul .ini ca sa imi fie mai usor.
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 0
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

17 Oct 2020, 23:54

iar așa ceva?...bv nubo,iar ți a „editat” cineva amxx ul, mă întreb cum o să reacționeze când aruncă un ochi pe aici, n amxx-uri de la baza lui decompilate/licența scoasă etc..:)))
sunt sigur 100% că ai luat sursa decompilată de băiatul acela(chiar nu mai țin minte nick ul) și am mai adăugat chestii...
de ce vă complicați nu înțeleg, mai simplu este să lucrați pe ceva care nu este decompilat sau să faceți de la 0, așa mod mi se pare simplu...unești pluginele de pe net pe care le poți căuta în parte...
e nasol că încercați să oferiți ceva ce nu este stabil,corect scriptat, deoarece este versiunea inversă a unui amxx(sma refăcut din amxx, terci naiba)
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Shadows Adi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

19 Oct 2020, 22:55

Mno, asta-i parerea ta si respect asta.
1. Normal ca poti reface codul sursa, daca stii cu ce sa jonglezi, mai ales citirea in codul binar.
2. Nu am folosit codul sursa refacut de kuamquat ( daca gresesc, rog pe cineva sa ma corecteze ).
3. nu stiu, mi s-a parut mai "understandable" codul scris de nubo, deci am dezvoltat ideea lui.
4. Stabil nu prea ( de aia scrie Beta ), corect scriptat, nu stiu, nu ma autoevaluez pe partea asta.
5. Ii moca in primul rand si e adus ca sa fie mai in ton cu 2020 =)))).
6. Ii strict parerea ta. Cine doreste sa contribuie la dezvoltarea acestuia, poate deschide un ticket pe github si sa raporteze problemele ( deci implicarea din partea comunitatii de cs 1.6 din romania e esentiala ).
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 0
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

22 Oct 2020, 19:19

am descarcat si eu git, l-am instalat si cand il descarc si deschid proiectul in code vad ca nu ai pus sursa :))), pe github e pentru proiecte open source, nu inteleg de ce ai pune un proiect fara sursa :)), succes cu proiectul
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
Shadows Adi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

22 Oct 2020, 21:44

Filiq_ wrote:
22 Oct 2020, 19:19
am descarcat si eu git, l-am instalat si cand il descarc si deschid proiectul in code vad ca nu ai pus sursa :))), pe github e pentru proiecte open source, nu inteleg de ce ai pune un proiect fara sursa :)), succes cu proiectul
Nu am postat sursa pentru ca este inca in beta, vreau sa ofer ceva stabil la final.
Post Reply

Return to “Moduri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 5 guests