Returnare produs

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

14 Dec 2020, 09:20

Salut, cum este acea lege de 14 zile pentru a returna un produs comandat online? adica de cand curierul da produsul la usa si platesc si de atunci e prima zi din cele 14 zile ? de exemplu mie mi-a venit produsul pe 4 decembrie si l-am platit la curier, dar factura facuta din cutia coletului este pe 2 decembrie, deci termenul limita e pana pe 16 sau 18 decembrie? dar pe emag scrie ca am 30 zile drept de retur si cred ca e o smecherie.
RoyalServer 2
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

14 Dec 2020, 11:10

sergiu4995 wrote:
14 Dec 2020, 09:20
Salut, cum este acea lege de 14 zile pentru a returna un produs comandat online? adica de cand curierul da produsul la usa si platesc si de atunci e prima zi din cele 14 zile ? de exemplu mie mi-a venit produsul pe 4 decembrie si l-am platit la curier, dar factura facuta din cutia coletului este pe 2 decembrie, deci termenul limita e pana pe 16 sau 18 decembrie? dar pe emag scrie ca am 30 zile drept de retur si cred ca e o smecherie.
Perioada de reflecție expiră după 14 zile de la data primirii produselor. Pentru contractele de servicii, perioada de reflecție expiră la 14 zile de la data încheierii contractului. Dacă perioada de reflecție expiră într-o zi nelucrătoare, termenul este prelungit până la următoarea zi lucrătoare.
https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_ro.htm

Nu este nici o șmecherie. Termenul minim este de 14 zile. Ei dacă oferă posibilitatea returnării în 30 de zile, este alegerea lor. Nu sunt singurii.
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 419 guests