Pareri/Sugestii site-uri hosting/boosting

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
lexz
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 922
Joined: 02 Nov 2020, 01:57
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Discord: lexzor#0630
Has thanked: 73 times
Been thanked: 137 times

18 Dec 2020, 03:58

eu am host la 10 euro de la neoserver mod si mod csgo.

nu am nicio problema, se face update la interfata acum, mai este uneori pentru cateva 2 3 secunde ping de 130, dar in rest e ok. acum majoritatea s-au mutat pe neoserver.

rip gzduirejocuri
RoyalServer
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

18 Dec 2020, 09:50

lexz wrote:
18 Dec 2020, 03:58
eu am host la 10 euro de la neoserver mod si mod csgo.

nu am nicio problema, se face update la interfata acum, mai este uneori pentru cateva 2 3 secunde ping de 130, dar in rest e ok. acum majoritatea s-au mutat pe neoserver.

rip gzduirejocuri
Cum rip gazduirejocuri? Vorbesti prostii mari de tot. Nu va incredeti in ceea ce spune acest user, probabil a vrut sa faca reclama dar i-a iesit prost.
Firma respectiva este reseller gazduirejocuri, are dedicat de la GJ, are ip-uri de la GJ.
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
TheOne1812
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 403
Joined: 13 Apr 2018, 23:57
Detinator Steam: Da
CS Status: kRatoss#9725 @ Discord
Detinator server CS: go.strix.ro
SteamID: STEAM_0:1:65095681
Fond eXtream: 0
Location: www.strix.ro
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

18 Dec 2020, 10:09

^ și calitate, suport, performante, preturi mai bune decat gazduirejocuri

cand dai un ticket la neo chiar te ajuta si sunt capabili sa ti rezolve problema
pe de alta parte, gazduirejocuri te trimit pe skype sa vorbesti cu ak47_awp_balauri
╔═════ DETINATOR SI DEVELOPER ═════╗
GO.STRIX.RO
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

18 Dec 2020, 10:47

alistar wrote:
18 Dec 2020, 09:50
lexz wrote:
18 Dec 2020, 03:58
eu am host la 10 euro de la neoserver mod si mod csgo.

nu am nicio problema, se face update la interfata acum, mai este uneori pentru cateva 2 3 secunde ping de 130, dar in rest e ok. acum majoritatea s-au mutat pe neoserver.

rip gzduirejocuri
Cum rip gazduirejocuri? Vorbesti prostii mari de tot. Nu va incredeti in ceea ce spune acest user, probabil a vrut sa faca reclama dar i-a iesit prost.
Firma respectiva este reseller gazduirejocuri, are dedicat de la GJ, are ip-uri de la GJ.
Exact. Niciodata nu o sa pot spune ceva despre gazduirejocuri pentru ca acolo sunt dedicatele. Oamenii oricum nu se mai ocupa atat de tare pe gaming (mai ales 1.6), ci pentru ei prioritare sunt serverele dedicate. Sysadmin-ul lor este un baiat Occ, un prieten de-al meu chiar s-a intalnit in realitate cu el de mai multe ori, super ok si el si restul echipei. Am avut servicii si de la TNI, Razvan ajutandu-ma in trecut cu multe, n-aveti idee cat de bine m-am inteles cu toti si in trecut, mai ales cu dreamserver. Deci, neoserver este tot un fel de gazduirejocuri, dar alta abordabilitate, la fel cum si enix si altele au colocare la TNI. :everything_ok:

Cat despre micile probleme au fost si la gazduire, au fost ceva probleme cu providerul care ofera protectie ddos, dar si de la noi pentru ca am facut destule mentenante. Fiecare are dreptul sa creada ce vrea, deci puteti cumpara si de la alte firme, deloc nu ma deranjeaza. Treaba cu calitatea mai depinde si de interes, de panou si de cantitatea de servere vandute, securitate si alte mici lucruri. In rest, nu va imaginati ca trebuie sa dati 20-25 euro pe un server de 1.6 sau chiar si 50 euro pe un server de go. Da, fiecare cu preturile/interesele lui, dar nici profit atat de mare, cu toate ca asa se face si in dropshipping.
lexz
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 922
Joined: 02 Nov 2020, 01:57
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Discord: lexzor#0630
Has thanked: 73 times
Been thanked: 137 times

18 Dec 2020, 15:17

alistar wrote:
18 Dec 2020, 09:50
lexz wrote:
18 Dec 2020, 03:58
eu am host la 10 euro de la neoserver mod si mod csgo.

nu am nicio problema, se face update la interfata acum, mai este uneori pentru cateva 2 3 secunde ping de 130, dar in rest e ok. acum majoritatea s-au mutat pe neoserver.

rip gzduirejocuri
Cum rip gazduirejocuri? Vorbesti prostii mari de tot. Nu va incredeti in ceea ce spune acest user, probabil a vrut sa faca reclama dar i-a iesit prost.
Firma respectiva este reseller gazduirejocuri, are dedicat de la GJ, are ip-uri de la GJ.
mi-am spus parerea fara sa fac nicio reclama. in ultimul timp nu am mai intalnit pe nimein care sa aiba host de la gazduire si majoritatea sunt pe neo/vps uri de franta/germania. stii tu ca fac reclama :)))
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

18 Dec 2020, 15:56

Mutex wrote:
18 Dec 2020, 10:47
alistar wrote:
18 Dec 2020, 09:50
lexz wrote:
18 Dec 2020, 03:58
eu am host la 10 euro de la neoserver mod si mod csgo.

nu am nicio problema, se face update la interfata acum, mai este uneori pentru cateva 2 3 secunde ping de 130, dar in rest e ok. acum majoritatea s-au mutat pe neoserver.

rip gzduirejocuri
Cum rip gazduirejocuri? Vorbesti prostii mari de tot. Nu va incredeti in ceea ce spune acest user, probabil a vrut sa faca reclama dar i-a iesit prost.
Firma respectiva este reseller gazduirejocuri, are dedicat de la GJ, are ip-uri de la GJ.
Exact. Niciodata nu o sa pot spune ceva despre gazduirejocuri pentru ca acolo sunt dedicatele. Oamenii oricum nu se mai ocupa atat de tare pe gaming (mai ales 1.6), ci pentru ei prioritare sunt serverele dedicate. Sysadmin-ul lor este un baiat Occ, un prieten de-al meu chiar s-a intalnit in realitate cu el de mai multe ori, super ok si el si restul echipei. Am avut servicii si de la TNI, Razvan ajutandu-ma in trecut cu multe, n-aveti idee cat de bine m-am inteles cu toti si in trecut, mai ales cu dreamserver. Deci, neoserver este tot un fel de gazduirejocuri, dar alta abordabilitate, la fel cum si enix si altele au colocare la TNI. :everything_ok:

Cat despre micile probleme au fost si la gazduire, au fost ceva probleme cu providerul care ofera protectie ddos, dar si de la noi pentru ca am facut destule mentenante. Fiecare are dreptul sa creada ce vrea, deci puteti cumpara si de la alte firme, deloc nu ma deranjeaza. Treaba cu calitatea mai depinde si de interes, de panou si de cantitatea de servere vandute, securitate si alte mici lucruri. In rest, nu va imaginati ca trebuie sa dati 20-25 euro pe un server de 1.6 sau chiar si 50 euro pe un server de go. Da, fiecare cu preturile/interesele lui, dar nici profit atat de mare, cu toate ca asa se face si in dropshipping.
Nu am spus cu rautate, doar ca mai sus sunt doar remarci ciudate, cum a facut TheOne1812 unde a specificat ca ai performanta mai buna ca GJ .
Imi dai impresia ca ori trimiti oamenii sa dea review bun, si nu sunt singurii, daca ne uitam la topicul tau toti compara neo mai buj ca Gj.
Tu sti ca eu nu am o problema cu nimeni dar de la GJ inchirieaza toate "firmele" .
Nu mai aduceti vorba de TNI, Putem sa luam colocare in acelasi data center daca va intereseaza latentele mai mici cu 10. Ca firme te duci unde este oferta mai buna.
Deci comparatia in sine deranjeaza, ca se pune intr-o lumina proasta GJ fata de cutare firma.
Puteti spune, Neo este o firma buna, ne place este ok, suntem multumiti. Chiar nu este nevoie sa puneti intr-o lumina proasta GJ ca nu fura nimeni clientii la nimeni aici, nu se imbogateste nimeni, pe primul loc este pasiunea fata de gaming atata tot.
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
adyt7a006
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 167
Joined: 08 Sep 2014, 01:49
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/Maffw
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

20 Dec 2020, 00:11

Salutare,

Sunt in cautarea unui dedicat de 300gb ssd pentru gazduire de site-uri care sa includa si licenta de cpanel cu 100 conturi si eventual cloudlinux.
Am gasit ceva la un pret decent la hzone cu 320gb ssd, licenta cpanel 100 conturi si cloudlinux la 130 euro/luna
Insa nu stiu daca hzone este o firma de incredere si daca pot merge mai departe cu ei.

Si la btstelecom am vazut ca au un dedicat cu 300gb ssd la 85 euro/luna, dar nu am vazut sa mai aiba licenta de cloudlinux si cpanel.
Romarg e destul de scumpisor, as dori sa ma incadrez la 600 lei/luna cu totul.

Ce recomandari aveti?
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

20 Dec 2020, 00:48

adyt7a006 wrote:
20 Dec 2020, 00:11
Salutare,

Sunt in cautarea unui dedicat de 300gb ssd pentru gazduire de site-uri care sa includa si licenta de cpanel cu 100 conturi si eventual cloudlinux.
Am gasit ceva la un pret decent la hzone cu 320gb ssd, licenta cpanel 100 conturi si cloudlinux la 130 euro/luna
Insa nu stiu daca hzone este o firma de incredere si daca pot merge mai departe cu ei.

Si la btstelecom am vazut ca au un dedicat cu 300gb ssd la 85 euro/luna, dar nu am vazut sa mai aiba licenta de cloudlinux si cpanel.
Romarg e destul de scumpisor, as dori sa ma incadrez la 600 lei/luna cu totul.

Ce recomandari aveti?
Zonek Telecom
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

20 Dec 2020, 01:52

https://www.chroot.ro/servere-dedicate/
2xL5630 2.13Ghz
Quad-Core
16GB2x240GB SSD
55 euro

Licențele le iei separat dacă e.
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

20 Dec 2020, 12:48

Salut, ce hosturi mai sunt pentru a ține un server TS3 pe VPS/VDS?
Mai sunt alte opțiuni în afară de ovh/gj/tni? Mă interesează protecția, să reziste la diferite atacuri.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

20 Dec 2020, 12:51

d e a l e r - wrote:
20 Dec 2020, 12:48
Salut, ce hosturi mai sunt pentru a ține un server TS3 pe VPS/VDS?
Mai sunt alte opțiuni în afară de ovh/gj/tni? Mă interesează protecția, să reziste la diferite atacuri.
hyperfilter.com
Rapper ;x
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 12 Jul 2015, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: da
SteamID: multe
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Dec 2020, 16:16

exista vreo firma de hosting pe romania care sa nu isi ia flood? Si de asemenea sa nu fie lag,ping si sa am suport in caz de apar probleme?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 481 guests