Xiaomi mi 11 Pareri

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 483
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times
Contact:

17 Jan 2021, 23:27

Ce parere aveti despre acest telefon? Xiaomi mi 11 , compania vad ca evolueaza in bine. Se pare ca usor usor lumea se indreapta spre aceste telefoane si gasesc doar cuvinte de lauda despre ele.
Eu personal folosesc de 2 ani un Xiaomi Mi 9 , bateria tine la fel de mult, incarcarea la fel de rapida.
Dar acest telefon pare sa fie un pas inainte ·Xiaomi mi 11 , probabil va urma si un "PRO" sau "Ultra" .
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
RoyalServer
diavolu111
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 419
Joined: 11 Oct 2014, 18:18
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Alba Iulia
Has thanked: 28 times
Been thanked: 6 times
Contact:

18 Jan 2021, 00:15

despre mi 11 inca nu stiu sa iti spun nimic, nu stiu pe nimeni care sa il aibe, dar in general despre xiaomi pot sa spun doar ca a luat fata multor "brand-uri" de telefoane care erau in top si au preturi de parca fac curat si mancare telefoanele lor :))

ceea ce pot sa iti spun e ca in familia mea primul xiaomi l-am cumparat pentru tata, parca redmi 8 era (cumparat la maxim 1 luna de dupa ce aparuse), apoi vara trecuta mi-am luat eu redmi note 9s, iar nu dupa mult timp redmi 9 pentru mama si mai am un prieten cu xiaomi mi 10T (sper sa nu gresesc)

cele pe care le detinem in familie merg foarte bine, baterie mare, sunet frumos si tare, camere bune... nu am ce sa bag de vina... din cate spunea prietenul meu era destul de multumit si el de telefon :)

oricum s-au ridicat destul de repede si s-au ridicat cu niste produse foarte bune
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 483
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times
Contact:

18 Jan 2021, 01:02

diavolu111 wrote:
18 Jan 2021, 00:15
despre mi 11 inca nu stiu sa iti spun nimic, nu stiu pe nimeni care sa il aibe, dar in general despre xiaomi pot sa spun doar ca a luat fata multor "brand-uri" de telefoane care erau in top si au preturi de parca fac curat si mancare telefoanele lor :))

ceea ce pot sa iti spun e ca in familia mea primul xiaomi l-am cumparat pentru tata, parca redmi 8 era (cumparat la maxim 1 luna de dupa ce aparuse), apoi vara trecuta mi-am luat eu redmi note 9s, iar nu dupa mult timp redmi 9 pentru mama si mai am un prieten cu xiaomi mi 10T (sper sa nu gresesc)

cele pe care le detinem in familie merg foarte bine, baterie mare, sunet frumos si tare, camere bune... nu am ce sa bag de vina... din cate spunea prietenul meu era destul de multumit si el de telefon :)

oricum s-au ridicat destul de repede si s-au ridicat cu niste produse foarte bune
Am si bratara fitness de la ei, o port zilnic de 2 ani.
Mi band 2
Nu pot sa o schimb ca sa imi iau una mai noua daca ai mai pomenit asa ceva. E TANC , fac dus cu ea, orice, merge ca noua 🤣 decat ecranul e zgariat dar cred ca asa se intampla la orice ceas/bratara ca dai cu mainile peste tot.
Si sunt impresionat si de cat de mult ma tine bateria.
Am incarcat-o acuma 23 de zile si mai are 57% baterie ..
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

18 Jan 2021, 11:34

Eu personal te-as sfatui sa te feresti de telefoane lansate cu titlul " primul telefon cu sd 888 " pentru ca de obicei ele sunt gandite si facute pe repede inainte si desi sunt bune pot avea mici probleme la alte aspecte , Mi 11 din cate stiu la camera cam schioapata .
Parerea mea e sa astepti versiunea ultra pentru ca atunci , dupa mine, vine cu adevarat mi 11 versiunea slefuita si completa .

Cat despre companie n-am de ce sa ma plang am dus 2 ani un remi 5 ( stiu, 2017<< anul lansarii >>>, vechi ) insa din punct de vedere a bateriei , functionalitati ( calculatorul de la xiaomi cel putin mi se pare genial ) , camera si chiar politica lor de update mi se pare buna .
User avatar
> SKanDaL <
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 20 Dec 2015, 18:11
Detinator Steam: Da
SteamID: Privat
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

19 Jan 2021, 10:58

Am un coleg care are un telefon xiaomi, insa nu e ceva versiune noua sau de top , parca 1400 de lei a dat pe el, il are de 3 ani si inca se misca bine.
Legat de "Mi 11" , sincer din ce am vazut pe internet, se cam plang clientii de sistemul lor MIUI, se mai blocheaza din cand in cand si de camere cativa. Eu sincer am in gand bateria, incarcare de 55w cablu si wireless 50w, in timp nu stiu cat o sa-ti reziste bateria, mai ales daca o sa-l incarci wireless mai des...
Eu unul tot legat de producatorii mai mari raman, mi-am luat iphone 11pro la inceputul anului trecut si acum vreau sa imi cumpar s21+ sau ultra, dupa ce mai scad preturile prin mai/iunie, sunt producatori mai mari, de mult timp pe piata, deci eu consider ca produc telefoane de calitate mai buna.
Eu xiaomi o vad ca pe o companie care doar iti arunca specificatii bune in fata, ca sa te faca sa crezi ca e un telefon mai ieftin decat concurenta..
Image
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

19 Jan 2021, 20:54

Telefonul e bun, specificatii de flaghship. Insa la partea cu update-urile de sistem / ui au probleme si miui iti baga pe gat o gramda de porcarii adware/bloatware etc..
User avatar
Asterix
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 287
Joined: 22 Sep 2016, 18:03
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BB.WgX.RO
SteamID: lol29h
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Contact:

19 Jan 2021, 22:13

Uita te la review uri pe youtube, eu am mi 9t pro, nu mi s-a blocat niciodata, cat despre miui aici depinde de gusturile fiecaruia, eu il ador.
CS:GO ROMÂNIA#

Promoveaza-ti "afacerea" prin intermediul nostru.

44.200 membrii.

create_my_ownp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 252
Joined: 08 Aug 2009, 14:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent! [scos]
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

21 Jan 2021, 15:47

Am mi10 ultra si va pot spune ca bate la cur s20 ultra de la camera poze,video pana la timpul de incarcare 30 de minute...cel putin la 8k Samsung e zero ba zero nu mi-a venit sa cred ..un telefonu care costa aproape de 3 ori cat asta...
aliNF
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 24 Sep 2019, 03:52
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Discord: alin.
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

23 Jan 2021, 08:38

Daca problema e MIUI, luati si voi nova launcher si se rezolva.
Dupa seria S21, Mi 11 are cel mai bun display de pe piata, inca are niste probleme legate de software, dar vor fi rezolvate prin update-uri.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

23 Jan 2021, 22:33

create_my_ownp wrote:
21 Jan 2021, 15:47
Am mi10 ultra si va pot spune ca bate la cur s20 ultra de la camera poze,video pana la timpul de incarcare 30 de minute...cel putin la 8k Samsung e zero ba zero nu mi-a venit sa cred ..un telefonu care costa aproape de 3 ori cat asta...
Sa nu exageram, s20 ultra e peste Mi 11 la camera. Dar nu sunt mari diferente din ce am vazut. Cu amandoua poti face poze/video/insta story-uri fara sa vezi diferente mari intre ele. O sa apara curand Mi 11 Pro care va fi peste S20 ultra (probabil)..

Daca tot sunteti fani Xiaomi, va recomand sa asteptati pana dupa jumatatea anului acesta, ca vor veni astia cu un mi mix 4 (MI MIX e categoria super top flagship).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information