Tema phpbb3

Anunturi legate de vanzari/cumparari.
*Nu suntem responsabili de tranzactiile efectuate intre membri. Utilizatorii sunt sfatuiti sa-si ia maximul de precautii inainte de finalizarea unei tranzactii pentru a preveni posibilitatea unei inselaciuni.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Nanu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 13 Aug 2016, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( 4 luni )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

23 Jan 2021, 14:24

Caut pe cineva sa imi faca o tema phpbb3.
Image
RoyalServer
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 46
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

23 Jan 2021, 15:20

-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
PCosmin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 08 Dec 2014, 21:21
Detinator Steam: Da
SteamID: cosminasdf
Reputatie: Fost Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: CMP
Fond eXtream: 0
Location: Bacău
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times
Contact:

25 Jan 2021, 12:59

Mafios_X wrote:
23 Jan 2021, 15:20
lin-u43687.html
Salutre! NU ti-l recomand pe Mădălin, după ce că dai 30-40 euro pe o temă, o va posta free după.
Vrei temă frumoasă cauta-l pe anunturi/web-graphic-designer-for-hire-t362900.html
Steam: /id/cosminasdf
Discord: pCm#1578
User avatar
Nanu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 13 Aug 2016, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( 4 luni )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

25 Jan 2021, 13:19

PCosmin wrote:
25 Jan 2021, 12:59
Mafios_X wrote:
23 Jan 2021, 15:20
lin-u43687.html
Salutre! NU ti-l recomand pe Mădălin, după ce că dai 30-40 euro pe o temă, o va posta free după.
Vrei temă frumoasă cauta-l pe anunturi/web-graphic-designer-for-hire-t362900.html
Am luat deja de la el. Acum ramane de vazut ce si cum. :)
Daca postai mai devreme.
Image
User avatar
PCosmin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 08 Dec 2014, 21:21
Detinator Steam: Da
SteamID: cosminasdf
Reputatie: Fost Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: CMP
Fond eXtream: 0
Location: Bacău
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times
Contact:

25 Jan 2021, 13:48

Deci aici sunt temele sunt sunt puse free webdesign/phpbb-teme-gratis-phpbb-themes-t370265.html
Eu am platit 30 de euro pentru blackthemes
Acuma astept si eu tema ta =)))))))))
Steam: /id/cosminasdf
Discord: pCm#1578
User avatar
FizZle
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

25 Jan 2021, 14:43

PCosmin wrote:
25 Jan 2021, 13:48
Deci aici sunt temele sunt sunt puse free webdesign/phpbb-teme-gratis-phpbb-themes-t370265.html
Eu am platit 30 de euro pentru blackthemes
Acuma astept si eu tema ta =)))))))))
Personal cred ca ar trebui sa te calmezi , serviciile de webdesign care au garantia ca vor fi vandute doar unui cumparator singur in mod expres ajung sa fie mai scumpe chiar si decat aia 30 de euro pe care i-ai platit tu .
Asta e o practica pe care o fac si cei care concep pluginuri unice ( cu sma cu licenta etc.. ) atata timp cat el nu ti-a garantat asta si tu nu ai cerut si nu ai achizitionat acest serviciu expres nu prea vad ce poti sa faci .

Si eu am achizitionat o tema la 15$ care acum e vreo 10 sau 5$ si cu cat trece timpul ma astept sa o puna si moca pe net , ar trebui sa plang pentru asta ?
Ca sa nu mai zic ca 30 de euro pentru tema aia .... poate in anul in care ai achizitionat-o se merita insa mie mi se pare deplasat .
User avatar
Andreeas.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 24 Apr 2013, 21:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: webdesigner
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Craiova
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times
Contact:

26 Jan 2021, 22:05

FizZle wrote:
25 Jan 2021, 14:43
Personal cred ca ar trebui sa te calmezi , serviciile de webdesign care au garantia ca vor fi vandute doar unui cumparator singur in mod expres ajung sa fie mai scumpe chiar si decat aia 30 de euro pe care i-ai platit tu .
Asta e o practica pe care o fac si cei care concep pluginuri unice ( cu sma cu licenta etc.. ) atata timp cat el nu ti-a garantat asta si tu nu ai cerut si nu ai achizitionat acest serviciu expres nu prea vad ce poti sa faci .

Si eu am achizitionat o tema la 15$ care acum e vreo 10 sau 5$ si cu cat trece timpul ma astept sa o puna si moca pe net , ar trebui sa plang pentru asta ?
Ca sa nu mai zic ca 30 de euro pentru tema aia .... poate in anul in care ai achizitionat-o se merita insa mie mi se pare deplasat .
Odată când cineva îți cere ceva custom și îți plătește chiar și 10 euro pe lucrare, nu se cuvine să revinzi / postezi gratis lucrarea respectivă. (cel puțin în teoria mea)
Totuși, rămâne la alegerea creatorului dacă revinde sau nu, doar că atunci când stabilești de la început termenii colaborării, mi se pare ciudată treaba să îți incalci cuvântul.

ON:
Dacă nu este pe placul tău rezultatul lui Mădălin, te aștept în privat pentru idei noi :fist_pointing_left:
Image
User avatar
Nanu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 13 Aug 2016, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( 4 luni )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

27 Jan 2021, 13:40

Andreeas. wrote:
26 Jan 2021, 22:05
FizZle wrote:
25 Jan 2021, 14:43
Personal cred ca ar trebui sa te calmezi , serviciile de webdesign care au garantia ca vor fi vandute doar unui cumparator singur in mod expres ajung sa fie mai scumpe chiar si decat aia 30 de euro pe care i-ai platit tu .
Asta e o practica pe care o fac si cei care concep pluginuri unice ( cu sma cu licenta etc.. ) atata timp cat el nu ti-a garantat asta si tu nu ai cerut si nu ai achizitionat acest serviciu expres nu prea vad ce poti sa faci .

Si eu am achizitionat o tema la 15$ care acum e vreo 10 sau 5$ si cu cat trece timpul ma astept sa o puna si moca pe net , ar trebui sa plang pentru asta ?
Ca sa nu mai zic ca 30 de euro pentru tema aia .... poate in anul in care ai achizitionat-o se merita insa mie mi se pare deplasat .
Odată când cineva îți cere ceva custom și îți plătește chiar și 10 euro pe lucrare, nu se cuvine să revinzi / postezi gratis lucrarea respectivă. (cel puțin în teoria mea)
Totuși, rămâne la alegerea creatorului dacă revinde sau nu, doar că atunci când stabilești de la început termenii colaborării, mi se pare ciudată treaba să îți incalci cuvântul.

ON:
Dacă nu este pe placul tău rezultatul lui Mădălin, te aștept în privat pentru idei noi :fist_pointing_left:
I-am dat deja 40 de euro pentru fixarea temei, modificarea ei si cateva aditii la forum. Sa vedem acum ce iese.

PS. Sunt multumit momentan de cum decurge treaba.
Image
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 0
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

27 Jan 2021, 22:52

PCosmin wrote:
25 Jan 2021, 13:48
Deci aici sunt temele sunt sunt puse free webdesign/phpbb-teme-gratis-phpbb-themes-t370265.html
Eu am platit 30 de euro pentru blackthemes
Acuma astept si eu tema ta =)))))))))
Amicu', daca ai citit aici ce am scris : post2804288.html#p2804288, am zis clar ca NU AM ZIS NICIODATA ca o tema anume se vinde la o singura persoana sau ca e tema ta. Sunt temele mele si eu decid daca le postez gratis sau le re-vand, sunt munca mea nu? Tu ai platit pentru o tema, asa cum este si pe themeforest.

Sa nu mai zic, ca ai avut si nesimtirea sa scoti linia de copyright, chiar daca nu e o mare paguba, insa e nesimtire, nu?
AlexMG
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 11 Jan 2021, 17:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

27 Jan 2021, 22:57

PCosmin wrote:
25 Jan 2021, 12:59
Mafios_X wrote:
23 Jan 2021, 15:20
lin-u43687.html
Salutre! NU ti-l recomand pe Mădălin, după ce că dai 30-40 euro pe o temă, o va posta free după.
Vrei temă frumoasă cauta-l pe anunturi/web-graphic-designer-for-hire-t362900.html
Aici nu iti dau dreptate nici tie, dar nici lui.
Un serviciu custom e clar ca nu se vinde si altora, insa ca webdesigner, trebuie sa-ti respecti clientii si sa nu publici ceva ce ai vandut odata gratuit.
E ca si cum ai pune o tema pe themeforest, o vinzi la 2k de membrii, iar apoi o pui gratis. Lipsa de profesionalism si de respect dupa parerea mea.
Totusi, daca respectivul nu ti-a promis acest serviciu pentru tine, atunci are dreptul sa vanda si altora serviciul respectiv. Plus de asta trebuia sa te gandesti inainte ca nu e ceva fixact doar pentru tine, pana la urma e vorba de 40e. Un pret de revanzare dupa parerea mea.
www.filmede.top - Filme online fara reclame.
User avatar
dL.papadiEEE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 29 Oct 2013, 18:02
Detinator Steam: Da
SteamID: Hulllk_GO
Location: Localhost
Has thanked: 66 times
Been thanked: 75 times

28 Jan 2021, 00:21

Nu am nimic personal cu nimeni dar parerea mea ca daca era vorba de o vanzare multipla in mod normal trebuia sa vinzi pe o platforma specializata gen themeforest sau mai stiu eu ce .
In orice caz modul de lucru al lui Madalin e unul foarte bun si pentru asta il recomand, doar ca in momentul in care vrei sa cumperi o tema de la el specifica de la inceput ca vrei sa fie vanzare unica.
MONSTERS.EXTREAMCS.COM - 46.105.53.221:27015
Monster Invasion - CO-OP Mod
User avatar
DCT #
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 25 Feb 2017, 17:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: ON
Fond eXtream: 0
Discord: doculet
Been thanked: 6 times

28 Jan 2021, 10:42

FizZle wrote:
25 Jan 2021, 14:43
PCosmin wrote:
25 Jan 2021, 13:48
Deci aici sunt temele sunt sunt puse free webdesign/phpbb-teme-gratis-phpbb-themes-t370265.html
Eu am platit 30 de euro pentru blackthemes
Acuma astept si eu tema ta =)))))))))
Personal cred ca ar trebui sa te calmezi , serviciile de webdesign care au garantia ca vor fi vandute doar unui cumparator singur in mod expres ajung sa fie mai scumpe chiar si decat aia 30 de euro pe care i-ai platit tu .
Asta e o practica pe care o fac si cei care concep pluginuri unice ( cu sma cu licenta etc.. ) atata timp cat el nu ti-a garantat asta si tu nu ai cerut si nu ai achizitionat acest serviciu expres nu prea vad ce poti sa faci .

Si eu am achizitionat o tema la 15$ care acum e vreo 10 sau 5$ si cu cat trece timpul ma astept sa o puna si moca pe net , ar trebui sa plang pentru asta ?
Ca sa nu mai zic ca 30 de euro pentru tema aia .... poate in anul in care ai achizitionat-o se merita insa mie mi se pare deplasat .
Din pacate imi pare rau sa aud stiind ca este vorba de mine ca ajungeti sa ganditi asa.Tema nu prezinta interes nici la 30 nici la 20 nici la 15, asa ca am decis ultimul pret sa ramana 10$ si sa fie accesibila pentru toata lumea ( in magazine poti cumpara aceiasi adidasi si la 50 de lei si la 25, daca ai fost norocos sa ii iei la 25 si altu la 50 este problema ta ).Si in ceea ce ma priveste pe mine lucrez de ani de zile, si daca sunt clienti pe aici sa confirme temele custom stiu foarte bine ca nici macar nu am reprodus identic o alta tema pentru o alta persoana.Pe langa asta nu respecta nimeni anumite anunturi facute de developer-ul acelui template.Cand am facut anuntul ca de pe 25 pana pe 5 - 6 ianuarie nu voi aduce niciun update am primit un mesaj destul de urat.
WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]
Post Reply

Return to “Anunturi”

  • Information