Anti FakePlayers

Discutii generale despre GO.eXtreamCS.com

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

13 Mar 2021, 20:14

Salut , de cateva zile un frustrat imi umple serverul de boti ca playerii sa nu mai aiba loc sa intre , am incercat toate pluginele si plg metamod , am reauthcheck, reunion, antiflood pana si rahatu ala de protectie de la gphosting si dgb , stie careva ce pot face in legatura cu asta?
Last edited by kidd0x on 14 Mar 2021, 00:44, edited 1 time in total.
RoyalServer
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

14 Mar 2021, 00:01

N3v3rM1nd wrote:
13 Mar 2021, 20:14
Salut , de cateva zile un frustrat imi umple serverul de boti ca playerii sa nu mai aiba loc sa intre , am incercat toate pluginele si plg metamod , am reauthcheck, reunion, antiflood pana si rahatu ala de protectie de la gphosting si dgb , stie careva ce pot face in legatura cu asta?

Edit 1 : Ideea e ca nu sunt boti daia cu speed sau cod , nu , sunt boti care joaca normal , si deodata se opresc toti , nu fac lag nu fac nimic , doar se opresc si atat , doar ocupa sloturile aiurea la server
Edit 2 : Le dau kick si in secunda doi intra la loc , dar niciunu nu spune nimic
Parca e SF ceea ce spui, mie unu imi pare imposibil, eu cred ca are acces la server si ti-a pus un plugin cumva, sau un podbot prin metamod, serios chiar il rog sa-mi faca si mie asta la unu din servere sa cred asa ceva :-?
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

14 Mar 2021, 00:42

CryWolf wrote:
14 Mar 2021, 00:01
N3v3rM1nd wrote:
13 Mar 2021, 20:14
Salut , de cateva zile un frustrat imi umple serverul de boti ca playerii sa nu mai aiba loc sa intre , am incercat toate pluginele si plg metamod , am reauthcheck, reunion, antiflood pana si rahatu ala de protectie de la gphosting si dgb , stie careva ce pot face in legatura cu asta?

Edit 1 : Ideea e ca nu sunt boti daia cu speed sau cod , nu , sunt boti care joaca normal , si deodata se opresc toti , nu fac lag nu fac nimic , doar se opresc si atat , doar ocupa sloturile aiurea la server
Edit 2 : Le dau kick si in secunda doi intra la loc , dar niciunu nu spune nimic
Parca e SF ceea ce spui, mie unu imi pare imposibil, eu cred ca are acces la server si ti-a pus un plugin cumva, sau un podbot prin metamod, serios chiar il rog sa-mi faca si mie asta la unu din servere sa cred asa ceva :-?
Da , aparent nu sunt boti ( vina mea ca nu am corectat ) , am vazut in consola de la server ,toti de pe server primesc overflow , si nu , nu e de la vreun plugin pentru ca de juma de an de cand e sv nu am patit asa :D , am primit niste PM-uri pe forumul unde am sv de la un paksitanez , a zis ca daca nu il las sa ma ajute imi strica sv , si ghici ciuperca , chiar l-a fu*ut :x, o sa atasez mai jos niste poze :D
https://prnt.sc/10kvx1t
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

14 Mar 2021, 00:53

Nu man ceva folosesti tu invechit sigur, stiu de bugul cu overflow dar e foarte vechi, ia pune un output la
meta list
meta version
amxx version
amx_modules
status

toate din consola serverului
A si in prima faza importanta blocheaza orice fel de upload catre server, in server cfg sv_allowupload sa fie pe 0, nu pateste nimic doar jucatorii nu-si mai pot uploada Sprayurile, desi mai sunt si alte buguri din cauza asta, oricine poate urca un spray defect din motd-write

reAUTHCheck si reUnion se folosesc la reHLDS, si sunt foarte stabile daca ai ultima versiune de reHLDS si reGameDLL pe server, is recomandate.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

14 Mar 2021, 00:56

CryWolf wrote:
14 Mar 2021, 00:53
Nu man ceva folosesti tu invechit sigur, stiu de bugul cu overflow dar e foarte vechi, ia pune un output la
meta list
meta version
amxx version
amx_modules
status

toate din consola serverului
A si in prima faza importanta blocheaza orice fel de upload catre server, in server cfg sv_allowupload sa fie pe 0, nu pateste nimic doar jucatorii nu-si mai pot uploada Sprayurile, desi mai sunt si alte buguri din cauza asta, oricine poate urca un spray defect din motd-write

reAUTHCheck si reUnion se folosesc la reHLDS, si sunt foarte stabile daca ai ultima versiune de reHLDS si reGameDLL pe server, is recomandate.
amx_modules : https://prnt.sc/10kw6h9
in rest nu am cum sa vad meta version , amxx version deoarece pe hosturile de gphosting nu se pot trimite comenzi din consola serverului
status : https://prnt.sc/10kw7u9

Allowupload e si el pus pe 0, cat despre versiunea de amxx : https://prnt.sc/10kw8wr
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

14 Mar 2021, 01:14

N-are treaba cu consola serverului , poti vedea asta si ca jucator, oricum reHLDS-ul e foarte vechi, fa un update daca ai access la fisierele root ale serverului
Apropo daca nu poti vedea meta list ca jucator, in ..moddir/addons/metamod ai un fisier config.ini si in ele este clientmeta pus pe no ca sa vezi trebuie sa pui pe yes

Code: Select all

clientmeta yes
De asemeni ceea ce face el poate fi numit si un fel de DDOS, ar trebui sa le spui celor ce iti hosteaza serverul sa iti adauge un filtru in iptables pe unde primesti mai mult de 2000k pachete.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

14 Mar 2021, 01:19

CryWolf wrote:
14 Mar 2021, 01:14
N-are treaba cu consola serverului , poti vedea asta si ca jucator, oricum reHLDS-ul e foarte vechi, fa un update daca ai access la fisierele root ale serverului
Apropo daca nu poti vedea meta list ca jucator, in ..moddir/addons/metamod ai un fisier config.ini si in ele este clientmeta pus pe no ca sa vezi trebuie sa pui pe yes

Code: Select all

clientmeta yes
De asemeni ceea ce face el poate fi numit si un fel de DDOS, ar trebui sa le spui celor ce iti hosteaza serverul sa iti adauge un filtru in iptables pe unde primesti mai mult de 2000k pachete.
am pus clientmeta pe yes , referitor la DDOS https://prnt.sc/10kwo06
N-are treaba cu consola serverului , poti vedea asta si ca jucator, oricum reHLDS-ul e foarte vechi, fa un update daca ai access la fisierele root ale serverului
Nu am acces de root la sv , dar ma gandeam pe viitor sa imi iau un vps de la ovh si sa imi rezolv singur , sa nu mai stau dupa astia de la host
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

14 Mar 2021, 01:25

User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

14 Mar 2021, 01:41

Vezi unde l-ai pus sa nu fi incurcat randurile

Code: Select all

// clientmeta <yes/no>
//   Setting to disable or enable Metamod's client commands ('meta list' and
//   'meta version')
//   Extra setting for Metamod+All-Mod-Support Patch.
//   Default is "yes".
//   Overridden by: +localinfo mm_clientmeta <yes/no>
//   Examples:
//
// clientmeta yes
// clientmeta no
clientmeta yes
si meta list ar trebui sa functioneze , decat ... daca au adaugat cei de la host in linia de start +localinfo mm_clientmeta no, nu mai ai tu ce face dar in fine asta nu ii importanta, eu tot zic ca ei nu ti-au adaugat nimic, un simplu filtru.

https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=106378
e foarte simplu de adaugat un filtru, si normal un server de cs nu ar trebui sa raspunda la comanda ping (cmd -> ping) asta inseamna ca e descoperit prin TCP/PORT la un server se foloseste doar UDP - Protocol (TCP se foloseste la NGINX, si alte tipuri de servere sau WebServere, dar nu la HLDS / Source.

Cel mai bine sa iti ei VPS / Dedicat sa-ti faci tu, asa am facut si eu, si dorm fara griji
Aia tre sa mai invete putin.
Image
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
Rainq
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 681
Joined: 21 Jul 2015, 19:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Retras
Detinator server CS: zm.extreamcs.com
SteamID: mrainq
Reputatie: Fost super moderator
Fost detinator ZM.eXtreamCS.COM
Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: manuraiders
Has thanked: 29 times
Been thanked: 51 times
Contact:

14 Mar 2021, 11:14

sau poti frumos sa schimbi hostul pentru ca hostul ala nu o sa te avantajeze daca vrei sa fi in top 100,poti sa iei tni si scapi de probleme,hostul e slab poate fi picat,alynut a facut asta in 2019 si daca ajungi in top 300-400 si unu vrea sa te darame ,o face lejer ,nu ataca neaparat sv ci hostul si pica automat si sv
Image
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

14 Mar 2021, 12:38

Rainq wrote:
14 Mar 2021, 11:14
sau poti frumos sa schimbi hostul pentru ca hostul ala nu o sa te avantajeze daca vrei sa fi in top 100,poti sa iei tni si scapi de probleme,hostul e slab poate fi picat,alynut a facut asta in 2019 si daca ajungi in top 300-400 si unu vrea sa te darame ,o face lejer ,nu ataca neaparat sv ci hostul si pica automat si sv
Nu tine TNI modul ala , doar ai vazut cum e :)) , legat de picat , au incercat multi ( si eu ma numar printre ei xD ) , sa pice serverul si nu au resuit , intradevar creste pingul la playeri , dar se rezolva usor cu schimbarea hartii , sau un plg care schimba singur daca vede ca toti au pinguri uriase
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

14 Mar 2021, 14:31

Code: Select all

sv_rehlds_maxclients_from_single_ip "2"
Comanda asta in server.cfg si limiteaza conexiunile de la un singur IP la doua, restul in momentul cand se conecteaza nu cand s-au conectat, o sa fie deconectati instant.

void SV_ConnectClient(void)
int SV_CheckIPConnectionReuse

Btw, pentru a verifica daca jucatorii sunt boti sau nu, poti face un simplu query al cvar-urilor clientului. Poti alege cate cvar-uri vrei, iti sugerez sa alegi cvar-uri mai putin cunoscute, spre exemplu: cl_gaitestimation, valoare implicita "1". Uite aici o lista cu toate cvar-urile existente in CS 1.6: http://txdv.github.io/cstrike-cvarlist/
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 0 guests