Finantare Store E-COMMERCE SHOPIFY!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
micleanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 493
Joined: 30 Jun 2015, 13:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Nume anterior: notorietate
Fost moderator
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times
Contact:

19 Apr 2021, 21:04

Iusti21 wrote:
22 May 2019, 19:05
JusT. wrote:
22 May 2019, 18:41
Degeaba știi tu marketing în teorie dacă ai 0 experiență, în teorie multe lucruri par simple.
Nu știi cu ce se mănâncă domeniul dacă nu ai activat în el și doar ai citit informații de pe net, pun pariu că ți-ai prinde urechile și în chestiile simple, de exemplu implementarea plății cu cardul, că nu poți folosi shopify payments dacă ai card de România.
După cum ai descris tu situația sunt 100% convins că habar n-ai despre ce vorbești, dropshipping-ul nu e metodă de get rich quick, nu o să faci "bani calumea" la început cu investiții de doar câteva sute de dolari nici dacă știi bine ce faci, și astea cu scosul investiției în mai puțin de o lună sunt doar vise.
Nu o să-ți convină ce-ți spun dar asta e realitatea, nu mă contrazice dacă nu ești în stare să împrumuți niște bani de la prieteni/familie, să riști să-i pierzi pe toți și să-mi demonstrezi că mă înșel, realizând exact ce ai spus că poți realiza, dar nu vei face asta, pentru că nu poți și nici nu ai atâta încredere în tine și în ceea ce crezi că știi încât să încerci.
Apropo, la cum ai scris postul ăsta sunt convins că ești mare "expert" în marketing, nu ești în stare să te "vinzi" nici pe tine, și crezi că poți vinde un produs la un preț suficient de convenabil și la suficient de multe persoane încât să-ți scoți investiția și să mai faci și profit ?:))

Nu am experienta? :)))))))))))), am propria agentie de marketing prietene, si nu e vorba doar de cateva sute de dolari investitia, am zeci de clienti pentru marketing, daca nu ma urmaresti pe facebook / instagram nu e treaba mea, iti pot lasa in PM site-ul meu sa te mai interesezi si tu putin in ceea ce vorbesti fara sa cunost, cand eu faceam campanii de marketing pe fb si google tu erai mic copil, sa nu mai zic ca am si certificat google, whatever cateva campanii rulate de mine de curand poate nu mai spui tampenii: https://imgur.com/a/UxcTp7G (campania de 540$ e al altui marketer al unui client de al meu, cea de 140$ e a mea, ca sa vezi diferenta). Si mai am o groaza, stai chill. Ce ma amuza e ca vorbesti fara sa cunosti si sper sa poti citi aceste campanii ca sa iti dai seama ca ce rezultate ofer eu cu less money sunt fff greu de obtinut si necesita multa cunoastere in domeniu si ani in spate, experienta si ani si cunoastere pe care eu le am, cheers.

Vrei dovezi ca imi apartin pozele? Nu e problem zi si pun fara problema :*
Nu vreau sa ma bag, sincer nici nu ti-am citit postarea, m-am oprit la "am propria agentie de marketing".
Cine are zeci de clienti si are o "agentie de marketing" nu vine sa caute investitor pe extreamcs, crede-ma.
Am inceput si eu de un an sa studiez marketing online, adica, mai pe exact facebook ads, google ads, intelegerea statisticilor, implementare conversii pe google analytics ( si alte platforme de urmarire pe care sigur le sti, daca ai propria ta agentie de marketing :)) ), ETC. repet, daca ai agentia ta de marketing intelegi si iti dai seama ca stiu despre ce este vorba.
A, si da, tu faci experiente cu clientii aia ai tai multi? Cati bani le generezi? Cate vanzari? Cate ad-uri creezi pe ad-set? Dar campanii?

Eu ma ocup de reclama la un site de imbracaminte pentru copiii, si sunt platit 300-400 de euro pe luna, depinde uneori si mai mult daca generez vanzari peste masura, si tu CU AGENTIE DE MARKETING si CLIENTI vii ca sa cauti investitor pe shopify?
Si apropo, poza atasata de pe imgur, NU NE INTERESEAZA ENGAGEMENTUL, pe noi ne INTERESEAZA VANZARIILE, CREAREA CONVERSIILOR SI LEADURILOR.
Restul sunt nesemnificative, tu imi areti o poza in care ai ajuns sa cheltuiesti cativa centi pe post engagement, bravo, esti un guru al vanzarilor. :face_unequal_eyes:

:dark_sunglasses: :dark_sunglasses:

Apropo, cum stai cu content si cu copywritingul?
https://neoserver.ro/ - hosting CS:GO / 1.6
RoyalServer 2
User avatar
micleanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 493
Joined: 30 Jun 2015, 13:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Nume anterior: notorietate
Fost moderator
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times
Contact:

19 Apr 2021, 21:06

a putain, cred ca mi-a ascultat sfatul pe care i l-am dat acum 2 ani :)))))))))
https://neoserver.ro/ - hosting CS:GO / 1.6
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

23 Aug 2021, 19:49

micleanu wrote:
19 Apr 2021, 21:06
a putain, cred ca mi-a ascultat sfatul pe care i l-am dat acum 2 ani :)))))))))
felicitari, esti `influensar` si `spicar` ... mandru de tine, mai ales ca ai facut dublu post.
Image
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

11 Sep 2021, 16:43

Iusti21 wrote:
22 May 2019, 19:05
JusT. wrote:
22 May 2019, 18:41
Degeaba știi tu marketing în teorie dacă ai 0 experiență, în teorie multe lucruri par simple.
Nu știi cu ce se mănâncă domeniul dacă nu ai activat în el și doar ai citit informații de pe net, pun pariu că ți-ai prinde urechile și în chestiile simple, de exemplu implementarea plății cu cardul, că nu poți folosi shopify payments dacă ai card de România.
După cum ai descris tu situația sunt 100% convins că habar n-ai despre ce vorbești, dropshipping-ul nu e metodă de get rich quick, nu o să faci "bani calumea" la început cu investiții de doar câteva sute de dolari nici dacă știi bine ce faci, și astea cu scosul investiției în mai puțin de o lună sunt doar vise.
Nu o să-ți convină ce-ți spun dar asta e realitatea, nu mă contrazice dacă nu ești în stare să împrumuți niște bani de la prieteni/familie, să riști să-i pierzi pe toți și să-mi demonstrezi că mă înșel, realizând exact ce ai spus că poți realiza, dar nu vei face asta, pentru că nu poți și nici nu ai atâta încredere în tine și în ceea ce crezi că știi încât să încerci.
Apropo, la cum ai scris postul ăsta sunt convins că ești mare "expert" în marketing, nu ești în stare să te "vinzi" nici pe tine, și crezi că poți vinde un produs la un preț suficient de convenabil și la suficient de multe persoane încât să-ți scoți investiția și să mai faci și profit ?:))

Nu am experienta? :)))))))))))), am propria agentie de marketing prietene, si nu e vorba doar de cateva sute de dolari investitia, am zeci de clienti pentru marketing, daca nu ma urmaresti pe facebook / instagram nu e treaba mea, iti pot lasa in PM site-ul meu sa te mai interesezi si tu putin in ceea ce vorbesti fara sa cunost, cand eu faceam campanii de marketing pe fb si google tu erai mic copil, sa nu mai zic ca am si certificat google, whatever cateva campanii rulate de mine de curand poate nu mai spui tampenii: https://imgur.com/a/UxcTp7G (campania de 540$ e al altui marketer al unui client de al meu, cea de 140$ e a mea, ca sa vezi diferenta). Si mai am o groaza, stai chill. Ce ma amuza e ca vorbesti fara sa cunosti si sper sa poti citi aceste campanii ca sa iti dai seama ca ce rezultate ofer eu cu less money sunt fff greu de obtinut si necesita multa cunoastere in domeniu si ani in spate, experienta si ani si cunoastere pe care eu le am, cheers.

Vrei dovezi ca imi apartin pozele? Nu e problem zi si pun fara problema :*

E pistol cu apa ce ne arati acolo.. In primele zile ai un cost de 0.04LEI, de ce nu ne arati si dupa o perioada de 7-14 zile? :)) In primele zile ai un cost mic per engagement. Si eu am experienta suficienta in SMM + Design si nu mai imi fac agentie de marketing :)))

Campanii marketing poate sa faca oricine.. si pe facebook si pe google, calitatea lor conteaza. :)
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

21 Sep 2021, 14:24

sharkstar wrote:
11 Sep 2021, 16:43
Iusti21 wrote:
22 May 2019, 19:05
JusT. wrote:
22 May 2019, 18:41
Degeaba știi tu marketing în teorie dacă ai 0 experiență, în teorie multe lucruri par simple.
Nu știi cu ce se mănâncă domeniul dacă nu ai activat în el și doar ai citit informații de pe net, pun pariu că ți-ai prinde urechile și în chestiile simple, de exemplu implementarea plății cu cardul, că nu poți folosi shopify payments dacă ai card de România.
După cum ai descris tu situația sunt 100% convins că habar n-ai despre ce vorbești, dropshipping-ul nu e metodă de get rich quick, nu o să faci "bani calumea" la început cu investiții de doar câteva sute de dolari nici dacă știi bine ce faci, și astea cu scosul investiției în mai puțin de o lună sunt doar vise.
Nu o să-ți convină ce-ți spun dar asta e realitatea, nu mă contrazice dacă nu ești în stare să împrumuți niște bani de la prieteni/familie, să riști să-i pierzi pe toți și să-mi demonstrezi că mă înșel, realizând exact ce ai spus că poți realiza, dar nu vei face asta, pentru că nu poți și nici nu ai atâta încredere în tine și în ceea ce crezi că știi încât să încerci.
Apropo, la cum ai scris postul ăsta sunt convins că ești mare "expert" în marketing, nu ești în stare să te "vinzi" nici pe tine, și crezi că poți vinde un produs la un preț suficient de convenabil și la suficient de multe persoane încât să-ți scoți investiția și să mai faci și profit ?:))

Nu am experienta? :)))))))))))), am propria agentie de marketing prietene, si nu e vorba doar de cateva sute de dolari investitia, am zeci de clienti pentru marketing, daca nu ma urmaresti pe facebook / instagram nu e treaba mea, iti pot lasa in PM site-ul meu sa te mai interesezi si tu putin in ceea ce vorbesti fara sa cunost, cand eu faceam campanii de marketing pe fb si google tu erai mic copil, sa nu mai zic ca am si certificat google, whatever cateva campanii rulate de mine de curand poate nu mai spui tampenii: https://imgur.com/a/UxcTp7G (campania de 540$ e al altui marketer al unui client de al meu, cea de 140$ e a mea, ca sa vezi diferenta). Si mai am o groaza, stai chill. Ce ma amuza e ca vorbesti fara sa cunosti si sper sa poti citi aceste campanii ca sa iti dai seama ca ce rezultate ofer eu cu less money sunt fff greu de obtinut si necesita multa cunoastere in domeniu si ani in spate, experienta si ani si cunoastere pe care eu le am, cheers.

Vrei dovezi ca imi apartin pozele? Nu e problem zi si pun fara problema :*

E pistol cu apa ce ne arati acolo.. In primele zile ai un cost de 0.04LEI, de ce nu ne arati si dupa o perioada de 7-14 zile? :)) In primele zile ai un cost mic per engagement. Si eu am experienta suficienta in SMM + Design si nu mai imi fac agentie de marketing :)))

Campanii marketing poate sa faca oricine.. si pe facebook si pe google, calitatea lor conteaza. :)
Am sute de campanii pe facebook si google ads ... in ziua de astazi este banal de usor de folosit si daca te duce putin capul ai rezultate bune...cat despre dedesupturi, astea vin odata cu experienta in sine
Am vazut ca este un topic vechi, dar daca inca mai esti interesat, am in plan sa deschid un proiect nou, da-mi pm daca vrei sa vorbim
THINK it`s not illegal yet !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information