mai se ocupa cineva cu dropshipping?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Skenoj
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 106
Joined: 07 Nov 2020, 21:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times

25 Mar 2021, 22:08

mai se ocupa cineva cu dropshipping?
RoyalServer
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Mar 2021, 01:37

Dap, eu, ce vrei sa afli?
User avatar
Skenoj
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 106
Joined: 07 Nov 2020, 21:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times

26 Mar 2021, 02:01

Laur eXtream wrote:
26 Mar 2021, 01:37
Dap, eu, ce vrei sa afli?
mai merge treaba?
investesti in reclama?
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Mar 2021, 02:10

Da, pe platformele mari. Eu am profituri pe amazon, ebay si emag. Vanzarea pe online a crescut foarte mult imediat dupa carantina, dar la fel si competitia. Din cauza asta e mai greu sa gasesti produse spre vanzare. Inainte scoteam 3000 produse / luna, acum cu eforturi scot 100-200 produse / luna, pentru ca toata lumea vinde.
Iar daca vrei sa faci ecommerce de la 0, sa incepi cu propriul tau site, sa iti adaugi produse prin dropshipping, trebuie sa ai bani sa te promovezi si asta e posibil mai greu sa mearga.
Oricum, per total , as vota 60-70% DA pentru dropshipping. Inca se misca valul asta.

Eu nu investesc in reclama pentru ca la platformele mari, fac ei treaba asta deja, ca vor sa acapareze toata piata.. Plus ca asta e si ideea la dropshipping, sa fie costuri cat mai mici. Deci evit sa cheltuiesc bani pe reclame. Telul meu principal e sa gasesc produse bune de vandut.
User avatar
Skenoj
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 106
Joined: 07 Nov 2020, 21:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times

26 Mar 2021, 02:17

Laur eXtream wrote:
26 Mar 2021, 02:10
Da, pe platformele mari. Eu am profituri pe amazon, ebay si emag. Vanzarea pe online a crescut foarte mult imediat dupa carantina, dar la fel si competitia. Din cauza asta e mai greu sa gasesti produse spre vanzare. Inainte scoteam 3000 produse / luna, acum cu eforturi scot 100-200 produse / luna, pentru ca toata lumea vinde.
Iar daca vrei sa faci ecommerce de la 0, sa incepi cu propriul tau site, sa iti adaugi produse prin dropshipping, trebuie sa ai bani sa te promovezi si asta e posibil mai greu sa mearga.
Oricum, per total , as vota 60-70% DA pentru dropshipping. Inca se misca valul asta.

Eu nu investesc in reclama pentru ca la platformele mari, fac ei treaba asta deja, ca vor sa acapareze toata piata.. Plus ca asta e si ideea la dropshipping, sa fie costuri cat mai mici. Deci evit sa cheltuiesc bani pe reclame. Telul meu principal e sa gasesc produse bune de vandut.

nu bagi nimic de pe aliexpress?
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Mar 2021, 02:21

Aliexpress se foloseste mai mult pentru shopify. Dropshipping-ul il poti face in multe feluri, nu doar de la chinezi.
Eu spre exemplu fac dropshipping din UK in UK, magazine / furnizori locali. Deci depinde ce iti alegi sa faci, sau ce gasesti tu ca fiind profitabil in nisa asta.

Si in romania merge facut dropshipping. Uite am vandut un website complet automatizat, https://toyworld.ro/ , si intra comenzi pe el. Furnizorii sunt locali, din romania de la noi.

Mai documenteaza-te pe youtube, pana inveti, si testeaza f multe produse spre vanzare peste tot, pana incepi sa prinzi ceva ce merge.

Nu e usor cand incepi de la 0. Mi-a luat si mie 1-3 ani pana am intrat bine de tot pe ele. Dar cu carantina, am ajuns la 20.000 lire / luna incasare. :flexed_biceps:
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

01 Apr 2021, 17:37

Laur eXtream wrote:
26 Mar 2021, 02:21
Aliexpress se foloseste mai mult pentru shopify. Dropshipping-ul il poti face in multe feluri, nu doar de la chinezi.
Eu spre exemplu fac dropshipping din UK in UK, magazine / furnizori locali. Deci depinde ce iti alegi sa faci, sau ce gasesti tu ca fiind profitabil in nisa asta.

Si in romania merge facut dropshipping. Uite am vandut un website complet automatizat, https://toyworld.ro/ , si intra comenzi pe el. Furnizorii sunt locali, din romania de la noi.

Mai documenteaza-te pe youtube, pana inveti, si testeaza f multe produse spre vanzare peste tot, pana incepi sa prinzi ceva ce merge.

Nu e usor cand incepi de la 0. Mi-a luat si mie 1-3 ani pana am intrat bine de tot pe ele. Dar cu carantina, am ajuns la 20.000 lire / luna incasare. :flexed_biceps:
Ce pret a avut toyworld ?
Mi-am facut un srl in Decembrie pe nisa WEB si am rulaj pana in ziua de astazi de circa 10.000 lei incasari 0 cheltuieli. Oscilez intre fonduri europene nerambursabile sau ceva online ... nu am decis inca ce nișă
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
micleanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 493
Joined: 30 Jun 2015, 13:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Nume anterior: notorietate
Fost moderator
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times
Contact:

06 Apr 2021, 20:31

Laur eXtream wrote:
26 Mar 2021, 02:10
Da, pe platformele mari. Eu am profituri pe amazon, ebay si emag. Vanzarea pe online a crescut foarte mult imediat dupa carantina, dar la fel si competitia. Din cauza asta e mai greu sa gasesti produse spre vanzare. Inainte scoteam 3000 produse / luna, acum cu eforturi scot 100-200 produse / luna, pentru ca toata lumea vinde.
Iar daca vrei sa faci ecommerce de la 0, sa incepi cu propriul tau site, sa iti adaugi produse prin dropshipping, trebuie sa ai bani sa te promovezi si asta e posibil mai greu sa mearga.
Oricum, per total , as vota 60-70% DA pentru dropshipping. Inca se misca valul asta.

Eu nu investesc in reclama pentru ca la platformele mari, fac ei treaba asta deja, ca vor sa acapareze toata piata.. Plus ca asta e si ideea la dropshipping, sa fie costuri cat mai mici. Deci evit sa cheltuiesc bani pe reclame. Telul meu principal e sa gasesc produse bune de vandut.
Eh, eu am inceput sa am profit pe shopify, platind la un furnizor un abonament de 30Euro lunar, ei primesc, proceseaza, trimit comenzile ( in cutii personalizate cu numele siteului meu )
Dar, ma bate gandul sa imi deschid o firma pe nisa asta si sa am acces la un furnizor de B2B, de la care pot sa cumpar produse de firma cum ar fi Guess, Armani, TH s.a.m.d la un pret ff mic :hand_over_mouth:

// Poti sa incepi sa faci dropshipping, dar eu nu as incerca pe Romania. Eu fac momentan in Franta si ma folosesc de reclamele pe google si pe facebook, puteti incerca insa sa va faceti strategii de marketing, o sa apara rezultate imediat? Nu prea, dar in timp o sa apara.
Eu cel putin prima reclama pe care am facut-o pe facebook, a durat 14 zile si mi-a adus 4 adaugari in cos.
Alors, daca vreti sa va vindeti serviciile, produsele si nu stiti cum sa creati o campanie si cum sa scalati reclamele cred ca o sa va pot ajuta :left_point:
https://neoserver.ro/ - hosting CS:GO / 1.6
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

06 Apr 2021, 21:57

Mergi in directia care merge asta e tot ce pot sa-ti spun.
User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

23 Apr 2021, 00:53

Laur face 20.000 lire pe luna si acum 2 luni cauta investitor de 100 euro pentru metoda lui extrem de sigura de bani infiniti la dice...
antreprenor si trader profesionist si cautam metode de bani infiniti la dice in 2021 ... mda
pana si fondatoru minte pe forumu asta.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

29 Apr 2021, 23:36

Da, am ajuns la 20.000 lire in carantina, nu am zis ca fiecare luna produce atat insa. Ala a fost un record ca si incasari, eu doar am dat un exemplu pentru intrebarea lui, ca sa ii dau de inteles ca inca merge dropshippingul facut bine.
Acum invat si eu care e bataia de cap cand ai multi bani, e ca..cheltuiesti multi bani :)). In doua zile am ajuns sa sparg 500 euro aiurea. Deci, de bani si cheltuit nu te plictisesti niciodata, nu exista limita.
User avatar
micleanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 493
Joined: 30 Jun 2015, 13:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Nume anterior: notorietate
Fost moderator
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 May 2021, 20:43

Stai sa vezi cand te apuci de droguri, ca faci 3k si spargi 5 :))))))))))
https://neoserver.ro/ - hosting CS:GO / 1.6
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information