[MOD] CSGO REMAKE StatTrack ~~ MySQL + nVault ~~ Source Code Available

Aici vom publica si discuta despre diverse moduri necesare serverelor dedicate.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

10 May 2021, 12:30

Shadows Adi wrote:
10 May 2021, 00:50
Wacob wrote:
10 May 2021, 00:11
Shadows Adi wrote:
10 May 2021, 00:07

Sursa nu este disponibila, iar reclame nu sunt in sursa, singurul copyright este acesta: * Playing [CS:GO Remake] v. 2.5 powered by Shadows Adi. Restul textului se poate modifica din csgor_language.txt: addons/amxmodx/data/lang

Aceasta reclama vreau sa o modific daca ai putea face script DNS Gen Playing SV.EXTREAMCS.COM Visit Forum: sa fie tot in lang ca sa pot modifica mai putea trimite in PM pluginul modificat... dar dns vreau sa pun tot din lang
Repet, nu este nicio reclama, doar un copyright macar pentru efortul depus in construirea acestui mod. Si in plus, apare doar odata per conectarea jucatorului pe server.
ai decompilat sursa lui nubo, și vorbești de copyright?..te ai mai trecut și la autor din câte văd pe aici, e bine, fiecare cu cât poate
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
RoyalServer
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

10 May 2021, 14:50

L E V I N wrote:
10 May 2021, 12:30
Shadows Adi wrote:
10 May 2021, 00:50
Wacob wrote:
10 May 2021, 00:11



Aceasta reclama vreau sa o modific daca ai putea face script DNS Gen Playing SV.EXTREAMCS.COM Visit Forum: sa fie tot in lang ca sa pot modifica mai putea trimite in PM pluginul modificat... dar dns vreau sa pun tot din lang
Repet, nu este nicio reclama, doar un copyright macar pentru efortul depus in construirea acestui mod. Si in plus, apare doar odata per conectarea jucatorului pe server.
ai decompilat sursa lui nubo, și vorbești de copyright?..te ai mai trecut și la autor din câte văd pe aici, e bine, fiecare cu cât poate
https://github.com/ShadowsAdi/CSGORemake#credits
User avatar
Wacob
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 09 May 2021, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: 500.000 ONLY HUMANS 2025-2035
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

10 May 2021, 17:25

Shadows Adi wrote:
10 May 2021, 00:50
Wacob wrote:
10 May 2021, 00:11
Shadows Adi wrote:
10 May 2021, 00:07

Sursa nu este disponibila, iar reclame nu sunt in sursa, singurul copyright este acesta: * Playing [CS:GO Remake] v. 2.5 powered by Shadows Adi. Restul textului se poate modifica din csgor_language.txt: addons/amxmodx/data/lang

Aceasta reclama vreau sa o modific daca ai putea face script DNS Gen Playing SV.EXTREAMCS.COM Visit Forum: sa fie tot in lang ca sa pot modifica mai putea trimite in PM pluginul modificat... dar dns vreau sa pun tot din lang
Repet, nu este nicio reclama, doar un copyright macar pentru efortul depus in construirea acestui mod. Si in plus, apare doar odata per conectarea jucatorului pe server.
Te rog eu frumos vreau sa nu imi apara autorul scuze ca iti zic dar chiar ca ori cum nu interesaza pe nimeni playeri care joaca cine a facut modul ca stie o gramda de lume ca tot modul lui Nubo este eu doar vreau sa bag DNS meu si forumul cand intri pe server sa apara ce am scris eu !!!
Nu inteleg de ce vrei sa iti apara acolo nu iti ajunge la plugins autor... :concerned:
Si daca o sa ma intrebe playeri o sa tot imi zica cine este shadow adi? nu el a facut addonsul si nubo de ce se pune autor....
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

10 May 2021, 17:43

Wacob wrote:
10 May 2021, 17:25
Shadows Adi wrote:
10 May 2021, 00:50
Wacob wrote:
10 May 2021, 00:11



Aceasta reclama vreau sa o modific daca ai putea face script DNS Gen Playing SV.EXTREAMCS.COM Visit Forum: sa fie tot in lang ca sa pot modifica mai putea trimite in PM pluginul modificat... dar dns vreau sa pun tot din lang
Repet, nu este nicio reclama, doar un copyright macar pentru efortul depus in construirea acestui mod. Si in plus, apare doar odata per conectarea jucatorului pe server.
Te rog eu frumos vreau sa nu imi apara autorul scuze ca iti zic dar chiar ca ori cum nu interesaza pe nimeni playeri care joaca cine a facut modul ca stie o gramda de lume ca tot modul lui Nubo este eu doar vreau sa bag DNS meu si forumul cand intri pe server sa apara ce am scris eu !!!
Nu inteleg de ce vrei sa iti apara acolo nu iti ajunge la plugins autor... :concerned:
Si daca o sa ma intrebe playeri o sa tot imi zica cine este shadow adi? nu el a facut addonsul si nubo de ce se pune autor....
1. Poate unii nici nu remarca mesajul printat, deci, nu ar trebui sa te frustreze acesta.
2. https://github.com/ShadowsAdi/CSGORemake#credits
3. Daca nu iti este pe plac, nu il folosi, simplu.
4. Daca vrei sa apara DNS-ul tau si forumul cand intri pe server, faci un plugin in care creezi un task cand jucatorul este conectat sa ii printeze acestea.
5.
Daca nu iti este pe plac, nu il folosi, simplu.
6. O mica traducere: "powered by" - "cu sprijinul" http://prntscr.com/12rl2ci
User avatar
Wacob
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 09 May 2021, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: 500.000 ONLY HUMANS 2025-2035
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

11 May 2021, 13:29

fain acum mai trebuie sa inventeze cineva un plugin anti-autor :)) daca sunt si pluginuri anti-licenta
User avatar
Doctor whO? <3
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 21 Jun 2013, 12:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 109 times
Been thanked: 74 times
Contact:

11 May 2021, 13:47

Sincer nu știu de ce anume vă plângeți de la o reclamă. Pana si modul lui zorken a avut reclamă, dar, hei, tot l-ați luat si folosit. Atâta timp cât nu va afectează performanta si gameplayul jocului, nu înțeleg de ce atâta zarvă pe o chestie banală. Eu unul in locul vostru i-aș mulțumi ca a decis sa îl posteze gratis, că încă lucrează la îmbunătățirea lui si că își da interesul.
User avatar
Wacob
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 09 May 2021, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: 500.000 ONLY HUMANS 2025-2035
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

11 May 2021, 20:31

Nu ma intereseaza cine a facut modul daca ti-ai pus numele la intrare pe server este clar reclama cum se face ca Nubo nu a pus asta? si a devenit mult cautat si foarte popular fara nici o reclama
Nu mai am nevoie de modul tau daca nu ma ajuti sa scot aia si sa pun DNS meu bag modul lui TheDoctor https://github.com/TheDoctor0/CSGOMod
Are toate sma-urile si tot ce trebuie vezi asa se face in america
Romaniii sunt zgarcitii cand vine vorba de sma-uri la un amart de joc care ori cum se joaca putin.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

11 May 2021, 21:22

Wacob wrote:
11 May 2021, 20:31
Nu ma intereseaza cine a facut modul daca ti-ai pus numele la intrare pe server este clar reclama cum se face ca Nubo nu a pus asta? si a devenit mult cautat si foarte popular fara nici o reclama
Nu mai am nevoie de modul tau daca nu ma ajuti sa scot aia si sa pun DNS meu bag modul lui TheDoctor https://github.com/TheDoctor0/CSGOMod
Are toate sma-urile si tot ce trebuie vezi asa se face in america
Romaniii sunt zgarcitii cand vine vorba de sma-uri la un amart de joc care ori cum se joaca putin.
Te comporti copilareste, inceteaza ca esti penibil!

De abia astept si alte actualizari la mod Adi, succes si am rugamintea sa nu bagi in seama chestiile inutile.
Image
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

11 May 2021, 21:25

Wacob wrote:
11 May 2021, 20:31
Nu ma intereseaza cine a facut modul daca ti-ai pus numele la intrare pe server este clar reclama cum se face ca Nubo nu a pus asta? si a devenit mult cautat si foarte popular fara nici o reclama
Nu mai am nevoie de modul tau daca nu ma ajuti sa scot aia si sa pun DNS meu bag modul lui TheDoctor https://github.com/TheDoctor0/CSGOMod
Are toate sma-urile si tot ce trebuie vezi asa se face in america
Romaniii sunt zgarcitii cand vine vorba de sma-uri la un amart de joc care ori cum se joaca putin.
1. http://prntscr.com/12t9hve, a devenit popular pentru ca a adus ceva nou in romania, iar acest mod, CS:GO Remake, este bazat pe codul lui, vezi https://github.com/ShadowsAdi/CSGORemake/#credits
2. Normal ca nu o sa te ajut, nu vrei sa folosesti modul, simplu, nu il folosi si .
Eu am adus ceva imbunatatit si gratuit totodata, dedicandu-mi o parte din timpul meu liber acestui mod.
3.
Eu am adus ceva imbunatatit si gratuit totodata, dedicandu-mi o parte din timpul meu liber acestui mod.
Si in plus, faci toate comentariile astea doar pentru un mesaj printat o singura data ( care nu contine niciun link catre orice site web, server de joc sau reclame ), serios? De aceea nu public sursa modului, sa nu aduceti o singura modificare in meniu si sa vindeti ceva *original*.

Ma repet
Eu am adus ceva imbunatatit si gratuit totodata, dedicandu-mi o parte din timpul meu liber acestui mod.
... nu vrei sa folosesti modul, simplu, nu il folosi si .
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

11 May 2021, 21:26

The Kalu wrote:
11 May 2021, 21:22

Te comporti copilareste, inceteaza ca esti penibil!

De abia astept si alte actualizari la mod Adi, succes si am rugamintea sa nu bagi in seama chestiile inutile.
Raspund la orice intrebare sau nelamurire, iar aceasta este o nelamurire pe care vreau sa o clarific. Multumesc pentru feedback!

Daca aveti si alte idei, puteti sa le lasati in acest topic.
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

11 May 2021, 23:50

Wacob wrote:
11 May 2021, 20:31
Nu ma intereseaza cine a facut modul daca ti-ai pus numele la intrare pe server este clar reclama cum se face ca Nubo nu a pus asta? si a devenit mult cautat si foarte popular fara nici o reclama
Nu mai am nevoie de modul tau daca nu ma ajuti sa scot aia si sa pun DNS meu bag modul lui TheDoctor https://github.com/TheDoctor0/CSGOMod
Are toate sma-urile si tot ce trebuie vezi asa se face in america
Romaniii sunt zgarcitii cand vine vorba de sma-uri la un amart de joc care ori cum se joaca putin.
Normal in *** ca nu lasa sursele , e munca lui + ca daca lasa modul open source , peste noapte vor aparea alti 5-10 "autori" ai modului !
Acel mod facut de "un american" , are foarte multe probleme, si a lasat modul open source in speranta de a il ajuta cineva :))

+ Ca nu va inteleg pe unii , vreti x pluginuri si n addonsuri pentru ce ... sa tineti serverul o luna si sa il inchideti ? Si nu incerca sa negi asta , pentru ca asa se intampla in 95% din cazuri , luati un server , un mod gratis "full sma" si a doua luna il inchideti ..
Ce pot sa zic , iti urez succes cu serverul tau de o luna si cu addonsul ala full sma full bug fara suport evident :boundlessly_laughing:
lexz
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 913
Joined: 02 Nov 2020, 01:57
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Discord: lexzor#0630
Has thanked: 67 times
Been thanked: 136 times

12 May 2021, 14:26

De ce nu-i cumperi sursele ? A, stai, romanii sunt zgarciti.

Atunci.. ia codul lui nubo si modifica-l cum vrei tu. A, stai, nu stii sa scriptezi.

Atunci taci in *** si bucura-te ca ai un mod la care inca se fac update-uri si nu te mai plange atat pentru un ***** de mesaj.

Daca nu-ti convine fa-ti tu modul tau.

On post: adi ai putea adauga mesajul sa fie ceva de genu "developed by shoadows ady for sv.dns.ro" si sa-si puna ei dnsul
Post Reply

Return to “Moduri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 4 guests